Apel za pomoć
Iz Banke hrane su apelovali na građane i društveno odgovorne kompanije da u skladu sa mogućnostima pomognu teško oboljeloj Dragani Savić koja živi u Baru. Pomoć se može uplatiti u Erste banci na broj 5403212053295-301.
– Otac mi je umro prije mog rođenja, a majka u mom ranom djetinjstvu. Hranitelji su mi bili očeva rodbina i nepoznate porodice. Ponašali su se prema meni kao prema Pepeljugi, u negativnom smislu. Odrasla sam bez roditeljske ljubavi, uz maltretiranje, vrijeđanje i ponižavanje. Radila sam kao sobarica, kuhinjska radnica, njegovateljica u Domu za stare, ugostitelj, čistila sam kuće. Niko me nije prijavljivao niti mi je uplaćivan radni staž. Vremenom sam oboljela od štitne, jetre, bubrega, imala sam miom i trebalo je strogo da mirujem do operacije. Radila bih i sada da nisam operisana. Meni je neprijatno što sam došla u ovakvu situaciju, da nemam da platim stan, nemam za hranu i za neke ljekove koji se moraju kupovati. Voljela bih da radim u Domu za stare. Mislim da su i oni na neki način odbačeni kao i ja – kazala je Savić.M.S.
Pruga prohodna
Saobraćaj na pruzi Beograd–Bar ponovo je uspostavljen, saopšteno je za Televiziju Crne Gore iz Željezničkog prevoza. Saobraćaj je bio prekinut nakon što je u nedjelju na šinama, nedaleko od Prijepolja, pronađena odbačena ručna bomba kašikara.
Bezbjednost putnika nije bila ugrožena, a kako je saopšteno iz Željezničkog prevoza Crne Gore, putnici su autobusima prevezeni od Prijepolja do Bijelog Polja, gdje ih je čekao lokalni voz. Pretpostavlja se da se bomba od ranije nalazila pored šina.M.S.
Čuvajte profile
Sajber kriminalci koriste Mesindžer kako bi zarazili vaš računar zlonamjernim softverom, koji za njih rudari kriptovalute. To su otkrili istraživači u kompaniji za bezbjednost računara Trend Mikro.
Zlonamjerni softver prerušen u video može uključiti vaš računar za rudarenje kriptovaluta u korist hakera, ali i otvoriti im vrata u vaš korisnički nalog na Fejsbuku.M.S.
Ne krznu!
NVO Korina Animals će započeti kampanju koja će imati za cilj zabranu uzgoja životinja zbog proizvodnje krzna, ali i kampanju protiv nošenja prirodnog krzna.
– Crna Gora je jedina bivša jugoslovenska država koja nije zabranila uzgajanje životinja zbog krzna, iako trenutno ne postoje farme krznašica u zemlji. Druge zemlje koje su imale ili imaju farme poput Slovenije, Srbije, Hrvatske i BiH promijenile su zakon sa rokom za zatvaranje farmi od tri ili 10 godina, a Makedonija koja nije imala svoje farme uvela je simboličnu zabranu. To bi u ovom slučaju bio slučaj i sa našom zemljom, ukoliko bi se zabrana donijela u skorom periodu. U suprotnom, moguće je da će se proizvođači iz BiH i Srbije preseliti u Crnu Goru, što nije rijedak slučaj u industriji proizvodnje krzna – navode u toj NVO.
M.S.
Komentari
Komentari se objavljuju sa zadrškom.
Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijedjanje i klevetanje. Nedozvoljen sadržaj neće biti objavljen.
Prijavite neprikladan komentar našem
MODERATORU.
Ukoliko smatrate da se u ovom članku krši Kodeks novinara, prijavite našem
Ombudsmanu.