Mora se otkloniti svaka sumnja u umiješanost IRF-a u izborne zloupotrebe DPS-a i njegovih političkih satelita.

– Ma nije to ništa, mi danas sahranjivali nečiju taštu, narod je toliko aplaudirao da smo je tri puta vadili na bis!

Juče mi bila familija iz Beča, donijeli neki keks od euro i po, dvije čokolade i 200 grama kafe a pojeli i popili moju penziju i pola ženine plate!

-Sine, kako si prošao u školi?
-Tata ti si fudbaler, pa ćeš me razumjeti. Produžio sam ugovor sa prvim razredom na godinu dana.

Sport - datum: 2018-01-08 TENISKI TURNIRI
Švajcarskoj pehar na Hopman kupu
Trijumfom teniske reprezentacije Švajcarske, koja je u finalu savladadala Njemačku sa 2:1 završeno je 30. izdanje Hopman kupa u Pertu. Švajcarsku su do titule predvodili Rodžer Federer i Belinda Benčić a odlučivao je meč u miks dublu, nakon što je Federer sa 6:7, 6:0, 6:2 pobijedio Aleksandera Zvereva, a Anđelika Kerber bila bolja od Benčić 6:4, 6:1. U odlučujućem meču dubla Federer i Benčić su slavili sa 4:3, 4:2 te Švajcarskoj donijeli treći trofej u istoriji na ovom takmičenju. Ujedno, Federer se pridružio Amerikancu Džejmsu Blejku, Špancu Tomiju Robredu i Slovaku Dominiku Hrbatiju, koji su po dvaput osvajali ovaj pehar. Federer je prvi Hopman kup osvojio kao 19-godišnjak, kada je bio 29. teniser svijeta, a partnerka mu je bila tada najbolja teniserka svijeta Martina Hingis.
- I evo me sada opet ovdje, 17 godina i 95 titula poslije. U neku ruku, ja sam bio u poziciji u kojoj je danas Belinda. Sjećam se da me Martina svaki dan podsjećala da moramo osvojiti titulu, jer je jako željela ovu loptu ukrašenu dijamantima - rekao je 36-godišnji grend slem rekorder koji je turnir završio bez ijednog poraza, uz samo jedan izgubljen set, u finalu protiv Zvereva.

Kirjos najbolji u Brizbejnu

Da bi ovo mogla biti njegova sezona Australijanac Nik Kirjos nagovijestio je osvajanjem turnira u Brizbejnu. Nakon 15 mjeseci čekanja, Kirjos je do četvrte titule u karijeri stigao savladavši u finalu Amerikanca Rajana Herisona sa 6:4, 6:2. On je tako postao drugi domaći teniser koji je podigao pobjednički trofej u Brizbejnu, gdje se ATP turnir igra od 2009. godine. Prije njega to je uspjelo samo Lejtonu Hjuitu 2014. godine.
Na ženskom turniru slavila je Ukrajinka Elina Svitolina, inače šesta teniserka svijeta, koja je u finalu sa 6:2 i 6:1 nadvisila 88. na VTA listi Bjeloruskinju Aleksandru Sasnovič. Za Svitolinu je ovo deseti trofej u karijeri, a Sasnovič je na turnir došla s pozivnicom.

Slavlje Monfisa, Simona, Halep i Gerges

Titulama u prvoj nedjelji nove sezone radovali su se i Francuzi Gael Monfis i Žil Simon, prva teniserka svijeta Rumunka Simona Halep i Njemica Julija Gerges.
Monfis je u svom četvrtom finalu na turniru u Dohi konačno osvojio pobjednički trofej, pošto je u finalu svladao Rusa Andreja Rubljeva 6:2, 6:3. Bio je to sedmi pehar u karijeri za 31-godišnjeg Francuza, koji je u ovom trenutku 46. na ATP listii, a u glavni žreb ušao je s pozivnicom. Rubljev je ostao na jednom trofeju, osvojenom prošle godine u Umagu.
Na turniru u indijskom Puneu pehar je osvojio Simon pobjedom 7:6, 6:2 nad Južnoafrikancem Kevinom Andersonom u finalu. Simon nije slavio na nekom turniru od februara 2015. godine, kada je osvojio Marselj. Za njega je 2017. bila turbulentna, zbog povrede je pao sa 25. na 89. mjesto na ATP listi.
U kineskom Šenženu Simona Halep je opravdala ulogu prve favoritkinje i u završnoj predstavi nadjačala 47. igračicu svijeta Čehinju Katerinu Sinijakovu 6:1. 2:6, 6:0. Halep je igrala 28. finale karijere i došla do 16. titule te potvrdila dobru formu uoči početka Australijan opena. Sinijakova (21) je prošle godine osvojila Šenžen, a tada je u drugom kolu izbacila upravo Halep.
Najzad, novu sezonu dobro je započela i Njemica Julija Gerges koja je u finalu turnira u Oklendu bila bolja od Dankinje Karoline Voznijacki sa 6:4, 7:6, i okitila se petom titulom u karijeri. D.K.