Ubijeno 300 civila i bačeno u jamu * Moćnici iz vlasti ne smiju biti iznad zakona * Pavićević tražio odlaganje robije * Keljmendija gone za neplaćanje smeća * Borbena dejstva moraju prestati * Neljudi * Gora ili gornja`

– Zli duh je pokrenuo uvođenje bezbožnih brakova, onih koji ne rađaju djecu, brakova koji razaraju porodicu, uništavaju svetinju braka. To je sada duh novi koji je zavladao Evropom, i evo sad se prenosi kod nas.

Koji je najbolji čovjekov prijatelj?
–Kalkulator - na njega uvijek možeš da računaš!

Kako policajac lovi zeca?
Sakrije se u žbunje i zviždi kao kupus.

Nekom tajkunu otmičari oteli ženu. Kada su je smjestili u neki tajni objekat jedan od otmičara telefonom poziva njenog muža da se s njim pokuša dogovoriti oko otkupnine. Poslije par minuta razgovora zbunjeni otmičar pokriva slušalicu rukom i obraća se preostalim otmičarima u prostoriji:
- Ljudi, kunem se da sam čuo prasak čepa s boce šampanjca!

Sport - datum: 2018-02-25 PETNAESTI DAN NA 23. ZIMSKIM OLIMPIJSKIM IGRAMA U PJONGČANGU
Švajcarci ispisali istoriju u Pjongčangu Timu Švajcarske istorijsko zlato
Premijerno, ekipno takmičenje u alpskom skijanju na ZOI u Pjongčangu pripalo je selekciji Švajcarske, koja je u finalu bila uspješnija od Austrije 3:1, i tako ispisala istoriju.
Najsjajnije odličje Švajcarskoj su donijeli Denize Dajerabend, Ramon Cenhojzern, Vendi Holdener i Danijel Jule. To je švajcarskim skijašima drugo zlato u Pjončangu, a jedinim prethodnim okitila se Mišel Gisin u kombinaciji. Austrija je nastupila u sastavu Katarina Linsberger, Mihael Mat, Katarina Galhuber i Marko Švanc, a porazom u finalu ostala je bez šanse za osvajanje četvrtog zlata na Igrama.
Bronzom su se okitili Norvežani Kristin Lisdal, Sebastijan Fos-Solevog, Nina Haver-Leset i Leif Kristijan Nestvold-Haugen, koji su u malom finalu pobijedili Francuze zahvaljujući boljem prolaznom vremenu.

Ledecka šampionka i u snoubordu

Čehinja Ester Ledecka izrasla je u šampionku Zimskih olimpijskih igara u Pjongčangu. Nakon što je osvojila zlatnu medalju u superveleslalomu i napravila senzaciju, Ledecka je bila najbolja u snoubord disciplini paralel veleslalom. Na taj način je postala prva sportistkinja koja je na jednim ZOI osvojila dva zlata.
Ledecka je u finalu pobijedila Njemicu Selinu Jerg koja je zaostala 46 stotinki. Bronzu je osvojila takođe Nemica Ramona Terezija Hofmajster koja je bila bolja od Ruskinje Alene Zavarzine.
- Da li sam kraljica Igara? Ne osjećam se tako, ali dobro zvuči. Bilo mi je teško da se ponovo postanem snouborderka posle super džija. Imala sam samo jednu nedjelju i sve do juče se nisam osjećala dobro. Ali tokom trke sam pronašla snouborderku u sebi, srećom. Volim da se takmičim. To je ono što je najbolje u mom sportu. Osjećam se dobro, fokusirana sam na sebe, svoju vožnju i mislim da mi to pomaže - kazala je Ledecka.
U konkurenciji muškaraca zlato u paralelnom veleslalomu osvojio je Švajcarac Nevin Galmarini  koji je u finalu za 43 stotinke bio brži od domaćeg favorita Lijaa Sang-Hoa (22).   U disciplini big er, koja je u Pjongčangu imala svoju premijeru, zlato je osvojio Kanađanin Sebastijan Tutan sa 174.25 bodova ispred Amerikanca Kajla Meka.

Norveška postavila rekord po broju osvojenih medalja

Bronzana medalja koju je reprezentacija Norveške osvojila u ekipnom takmičenju u alpskom skijanju ukupno je 38. medalja za tu zemlju na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu, čime je postavljen novi rekord po broju osvojenih odličja na jednim Igrama. Prethodno je rekord držala selekcija Sjedinjenih Američkih Država, koja je na Igrama u Vankuveru 2010. godine osvojila 37.
Sportisti iz Norveške su u Pjongčangu osvojili 13 zlatnih, 14 srebrnih i 11 bronzanih medalja. Sa 13 šampionskih naslova, Norvežani imaju jedan manje od rekordnih 14, koliko ih je Kanada imala 2010. Do kraja Igara ostao je još jedan dan i Vikinzi imaju realne šanse da postanu najuspešnija nacija na jednim Igrama. Prethodno su Norvežani najbolje rezultate ostvarili u Lilehameru 1994. i Sočiju 2014. kada su se okitili sa 26 odličja.

Hokejašima Kanade pripala bronza

Hokejaška reprezentacija Kanade osvojila je bronzanu medalju na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu, pošto je u fantastičnom meču za treće mjesto savladala Češku 6:4. Posle dva uzastopna olimpijska zlata, Kanađani su stigli do bronze i tako pokazali da šokantni poraz od Njemačke u polufinalu nije ostavio dubok trag. Golove za Kanadu su postigli Ebet (9. minut, 46), Keli (10, 50), Roj (16) i Volski (56). Strijelci za Češku su bili Martin Ružička (10), Kovar (56) i Červenka (57, 58).
Veliko finale rano jutros po našem vremenu igrali su Rusija i Njemačka.
D.K.

Finska slavi Niskanena

Finac Ijvo Niskanen donio je svojoj zemlji prvo zlato pošto je trijumfovao u skijaškom trčanju, disciplini masovni start na 50 kilometara. Niskanen je do zlata stigao rezultatom od dva sata, osam minuta i 22,1 sekundu. On je trku završio sa 18 sekundi prednosti ispred Rusa Aleksandra Boljšunova. Još jedan ruski takmičar, Andrej Larkov, osvojio je bronzu.
Ovo je bila 11. disciplina u skijaškom trčanju na Igrama u Južnoj Koreji i prva u kojoj su Norvežani ostali bez medalja.

Takagi i Li za istoriju

Prvi put u istoriji u programu na ZOI se našla trka masovnim startom u brzom klizanju, a najsjajnija odličja u toj disciplini osvojili su Japanka Nana Takagi i Seung-Hun Li iz Južne Koreje. Takagi je prošavši prva kroz cilj došla do prvog individualnog olimpijskog zlata u karijeri, pošto je prije nekoliko dana bila deo japanskog tima koji je slavio u štafeti. U borbi za najviši stepenik pobjedničkog postolja, Takagi je pobijedila domaću klizačicu Bo-Reum Kim, dok je bronzana bila Holanđanka Irene Shauten. U konkurenciji muškaraca, Li je zasijao ispred Barta Svingsa iz Belgije, dok je bronza pripala Kun Fervej.

Amerikancima zlato u karlingu

Muška američka reprezentacija u karlingu osvojila je zlatnu medalju na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu. Amerikanci su u finalu pobijedili Švedsku sa 10:7.
Ovo je druga medalja za Amerikance u karlingu na Zimskim olimpijskim igrama, pošto su prethodno na Igrama u Torinu 2006. godine osvojili bronzu.  Bronzanu medalju u Pjongčangu je osvojila reprezentacija Švajcarske, koja je u borbi za treće mjesto slavila protiv Kanade sa 7:5.
T.B.

Ruskinja priznala doping

Ruska takmičarka u bobu Nadežda Sergejeva priznala je da je prekršila doping pravila na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu i diskvalifikovana je sa Igara Sud za sportsku arbitražu saopštio je da je Ruskinja prihvatila privremenu suspenziju.
Ruska delegacija juče je saopštila da je uzorak koji je dala Sergejeva u nedjelju bio pozitivan na zabranjenu supstancu trimetazdin.
Predsjednik Bob saveza Rusije Aleksandar Zubkov je naveo da je Sergejeva na doping testu pet dana ranije bila „čista” i da njoj ljekarski tim Rusije nije prepisao nikakav lijek.