Ubijeno 300 civila i bačeno u jamu * Moćnici iz vlasti ne smiju biti iznad zakona * Pavićević tražio odlaganje robije * Keljmendija gone za neplaćanje smeća * Borbena dejstva moraju prestati * Neljudi * Gora ili gornja`

– Zli duh je pokrenuo uvođenje bezbožnih brakova, onih koji ne rađaju djecu, brakova koji razaraju porodicu, uništavaju svetinju braka. To je sada duh novi koji je zavladao Evropom, i evo sad se prenosi kod nas.

Koji je najbolji čovjekov prijatelj?
–Kalkulator - na njega uvijek možeš da računaš!

Kako policajac lovi zeca?
Sakrije se u žbunje i zviždi kao kupus.

Nekom tajkunu otmičari oteli ženu. Kada su je smjestili u neki tajni objekat jedan od otmičara telefonom poziva njenog muža da se s njim pokuša dogovoriti oko otkupnine. Poslije par minuta razgovora zbunjeni otmičar pokriva slušalicu rukom i obraća se preostalim otmičarima u prostoriji:
- Ljudi, kunem se da sam čuo prasak čepa s boce šampanjca!

Sport - datum: 2018-02-25 RUKOMETAŠICE BUDUĆNOSTI PRETRPJELE TREĆI PORAZ U GLAVNOJ RUNDI LIGE ŠAMPIONA
Prvi poraz Budućnosti u „Morači” FTC prvi osvojio „Moraču” Budućnost – FTC 23:24 (12:12)
Sportski centar „Morača”. Gledalaca: oko 2. 000. Sudije: Zotin i Volodkov (Rusija). Sedmerci: Budućnost 8 (4), FTC 2 (1). Isključenja: Budućnost 2, FTC 8 minuta.
BUDUĆNOST: Zokebi de Paula (10 odbrana i sedmerac), Batinović, Marinović, Ujkić 3, Konatar, Jauković 5 (1), Pletikosić, Laslo 1 (1), Malović, Premović 1, Brnović 3, Bulatović, Pavićević, Vukčević, Raičević 8 (2), Grbić 2.
FTC: Sikora, Biro (devet odbrana i dva sedmerca), Šacl 2, Sučanski 2, Sekerešp, Mesaroš, Van Der Hejden 2, Marton 2, Lukač 4, Šnelder, Pena 4 (1), Hafra 4, Faluvegi, Jovanović 1, Kovačić 3, Hornjak.
Prvi put ove sezone rukometašice Budućnosti napustile su „Moraču” pognutih glava. Iako su dale sve od sebe i imale poslednji napad za izjednačenje i remi, „plave” su ga loše organizovale, pa je FTC prvi tim koji je odnio bodove iz Podgorice ove sezone. Mađarski vicešampion opravdao je ulogu favorita i osigurao plasman u četvrtfinale uz Vardar i Mec, dok je Budućnost uprkos trećem porazu u glavnoj rundi i dalje u dobroj poziciji da osvoji četvrto mjesto i izbori plasman u Top 8, s obzirom da ima četiri boda više od njemačkih predstavnika Tiringera i Bitighajma.
Uzbudljiv meč koji je na kraju donio i dramu obilježila je rezultatska klackalica. Ekipe su smjenjivale u vođstvu, a na kraju je presudilo iskustvo i veća rotacija mađarske ekipe.
„Plave” su u prvom poluvremenu dobro parirale pretendentu za plasman na fajnal-for, imale i plus dva u 18. minutu (9:7), ali je FTC odgovorio serijom 3:0 i preokrenuo rezultat 9:10. Nakon prvih 30 minuta bilo je egal (12:12), a velika borba vodikla se i u nastavku. Sve do 48. minuta igralo se gol za gol, da bi FTC prvi stigao do plus dva (20:18). Sa dva gola Milena Raičević ponovo je poravnala (20:20), ali je FTC na četiri minuta do kraja golovima Sučanski i Marton ponovo došao do plus dva (24:22). Đurđina Jauković je smanjila na 23:24 i ispostavilo se postavila konačnih (23:24), pošto nije uspjela da zatrese mrežu sa devet metara po isteku vremena.
- FTC je pokazao da ima vrhunsku ekipu i najveću rotaciju u bekovskoj liniji. Ponosan sam na djevojke, iako FTC drugu godinu zaredom izlazi kao pobjednik i jedan je od rijetkih timova protiv koga imamo negativan skor. Sjajna igra i vođenje mađarskog tima i čestitam im na tome. Iskustvo i kvalitet su na njihovoj strani, ali zadovoljan sam učinkom kako u ovom duelu, tako i u dosadašnjem dijelu sezone. Nastavljamo dalje, a kroz ovakve utakmice se stvaraju igračice i kvalitetan tim. Borili smo se da dođemo da igramo protiv ovakvih ekipa, a spustiti FTC na samo 24 gola je nešto što je malo kojem timu pošlo za rukom – kazao je trener Budućnosti Dragan Adžić.
D.K.

Četvrto kolo
Grupa 1
Rostov – Nikoping 32:22, danas: Midtjiland – Krim (15.00), sjutra: Đer – CSM Bukurešt (19.00).
Grupa 2
Danas: Budućnost – FTC 23:24, danas: Mec – Vardar (15.00), Bitighajm – Tiringer (17.00).

Pet minuta poslije meča

Itana Grbić (lijevo krilo Budućnosti): Teška utakmica kakvu smo i očekivale. Spremale smo se za ovakav duel i ponosna sam što smo do posljednje sekunde bile u igri, imale vremena za posljednji napad, ali je presudilo neiskustvo. Publika je bila odlična i nadjačala je mađarske navijače koji su u velikom broju došli u Podgoricu. Čeka nas teško gostovanje Tiringeru i duel u kojem želimo da osvojimo dva boda koja bi bila presudna u borbi za prolaz među osam najboljih.
Gabor Elek (trener FTC): Veoma težak meč. Znali smo da je Budućnost veoma jaka na domaćem terenu, bila nam je potrebna i sreća da pobijedimo. Imamo više iskusnih igračica od protivnika i to je odlučilo. Mogli smo da kalkulišemo sa snagom, da rotiramo i sve to je bila naša prednost. Važno je reći da Budućnost ima mnogo talentovanih igračica, a trener Adžić radi sjajan posao i želim im puno sreće u narednim mečevima.