Patriote da formiraju koaliciju „Ne u NATO” * ANB krenula u predizbornu kampanju * Braća tražila reket od 200 hiljada * Pomoćniku dala stan na časnu riječ * Mjesecom tekle rijeke magme * Patriote da formiraju koaliciju „Ne u NATO” * Samir i Kiki u muzičkoj misiji

Zaustavi pandur dizelaša i traži mu vozačku dozvolu. Naravno, dizelaš je nema. Pandur traži ličnu kartu ili pasoš. Dizelaš kaže da nema ništa od toga.
Dizelaš iščupa retrovizor i da mu. Pandur pogleda, pa kaže:
●Pa, kolega, što ne kažete da ste u civilu?

Sport AMERIČKI PLIVAČ OSVOJIO 22. ZLATNU MEDALJU NA OLIMPIJSKIM IGRAMA
Četri zlata Felpsa u Riju Felps nastavio dominaciju
Američki plivač Majkl Felps nastavio je dominaciju na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru, pošto je osvojio zlatnu medalju i u disciplini 200 metara mješovito. On je četvrti put uzastopno osvojio zlato u toj disciplini, pošto je bio najbolji i na Igrama u Atini, Pekingu i Londonu. Felpsu je to četvrta zlatna medalja u Riju, a 22. na olimpijskim igrama, uz koje ima i po dvije srebrne i bronzane medalje. On je trku na 200 metara mješovito završio za 1:54,66 sekundi, ispred Kosuke Haginoa iz Japana i Kineza Šun Vanga. Podbacio je svjetski rekorder u toj disciplini, Rajan Lohti iz SAD, koji je bio tek peti. Ispred njega je bio Japanac Hiromasa Fudžimori, a iza Filip Hajnc iz Njemačke, Tijago Pereira iz Brazila i poslednjeplasirani Den Valas iz Velike Britanije.
Plivačka dominacija Amerikanaca potvrđena je i na 200 metara ledjno, pošto je neki plivač iz SAD trijumfovao i na šestim olimpijskim igrama uzastopno u toj disciplini. Zlatnu medalju u Riju na 200 metara leđno osvojio je Rajan Marfi, koji je bio najbrži rezultatom 1:53,62 sekunde. Drugi je bio Mičel Larkin (1:53,96) iz Australije, a treći Ris Jevgenij Rilov (1:53,97).
Najveće iznenadjenje viđeno je u trci na 100 metara slobodno za žene, gdje su podbacile favoritkinje, sestre Bronte i Kejt Kembel iz Australije. Zlatnu medalju podijelile su Kanađanka Peni Oleksijak i Amerikanka Simone Manuel, koje su trku završile za 52,70 sekundi, čime su oborile olimpijski rekord. To je kanadskoj plivačici treće odličje u Riju, nakon srebra na 100 metara leptir i bronze u štafeti 4x200 metara slobodno. Bronzanu medalju osvojila je Šveđanka Sara Sjestrem (52,99). Šveđanka je u Riju bila zlatna na 100 metara leptir i 200 metara slobodno. Bronte Kembel bila je četvrta, peta šampionka iz Londona Ranomi Kromovidjojo iz Holandije, dok je svjetska rekorderka i prva favoritkinja trke, Australijanka Kejt Kembel tek šesta, iako je vodila do pred sam kraj trke.
Japanska plivačica Rie Kaneto osvojila je zlatnu medalju na 200 metara prsno. Do prve olimpijske medalje u karijeri Kaneto je došla u vremenu 2:20,30 minuta. Ruskinja Julija Jefimova, kao i prije dva dana na 100 metara prsno, bila je srebrna (2:21,97), dok je bronzanu medalju osvojila Kineskinja Džinglin Ši (2:22,28).

Ledecki postavila novi rekord

Američka plivačica Keti Ledecki postavila je novi olimpijski rekord u trci na 800 metara slobodno. Ona je imala najbrže vrijeme u kvalifikacijama, pošto je stazu preplivala za 8:12,86 minuta. Stari olimpijski rekord bio je u vlasništvu Britanke Rebeke Adlington, koja je u Londonu 800 metara preplivala za 8:14,10 minuta. Ledecki je u kvalifikacijama bila više nego ubjedljiva, pošto je za skoro sedam sekundi imala brže vrijeme od Madjarice Boglarke Kapaš, koja je kao druga prošla u finale. Amerikanka je prije nekoliko dana postavila novi svjetski rekord na 400 metara slobodno, gdje je osvojila i zlatnu medalju. Bila je najbrža i na 200 metara, pa bi sa zlatom na 800 postala prva plivačica od zemljakinje Debi Mejer i OI 1968. koja je na jednim Igrama osvojila tri zlata. Ledecki je na Svjetskom prvenstvu u Kazanju 2015. godine osvojila četiri zlata - na 200, 400, 800 i 1.500 metara.