Birači iz dijaspore neće na predstojećim izborima podržati listu Demokratske partije socijalista (DPS) jer im je dosta prevara i lažnih obećanja, ocijenio je juče poslanik SDP-a Džavid Šabović.
On je za „Dan” kazao da je DPS na prošlim izborima prevario građane iz dijaspore i da oni sada nemaju razloga da podrže tu stranku.
– Uostalom, teško mogu da svojoj braći, rođacima i prijateljima objasne zašto su morali da odu i zašto su sreću potražili na drugim mjestima ako je toliko dobro u Petnjici i Crnoj Gori i ako ta vlast DPS-a čini toliko dobrog za narod i državu. I konačno, dosta im je laži i prevara od strane funkcionera i aktivista DPS-a, koji pred svake izbore obećavaju mnogo, a ne ispunjavaju skoro ništa. Ne vjerujem da ćemo na ovim izborima vidjeti neku veliku podršku birača iz inostranstva DPS-u, kao što je to, nažalost, bio slučaj na izborima 2016. godine – rekao je Šabović.
On je istakao da pobjeda opozicionih stranaka u Mojkovcu i na Cetinju može da označi početak kraja režima, uz napomenu da bi za konačnu smjenu vlasti bilo dobro da opozicione partije pobijede i u Petnjici i Tuzima.
– Da bi se to desilo, manjinski narodi moraju da prestanu da podržavaju DPS. Meni je žao što to moram da kažem, jer sam i sam pripadnik manjinskog naroda, ali dio partija i političara iz manjinskih naroda obični su sateliti DPS-a. To mora da bude promijenjeno i manjinski narodi moraju da počnu da brinu o sebi i svojim interesima, a ne o interesima male grupe na vlasti i stranke koju predvodi Milo Đukanović –naglasio je Šabović.
On je smatra da bojkot parlamenta treba da bude nastavljen i napominje da opozicija mora da sarađuje.
– Samo atmosfera konstruktivne saradnje u opoziciji može dovesti do konkretnih rezultata i pobjeda na predstojećim izborima – istakao je Šabović.
Period za nama obilježila su burna dešavanja u pravnom i političkom životu Crne Gore. Viđeni su politički protesti i izražene tenzije. Ta dešavanja su otvorila brojna pitanja o političkim i pravnim posledicama, a posebno je ukazano da crnogorske institucije nijesu spremne da se s tim dešavanjima suoče na pravi način. Prema mnogim ocjenama, politička kriza u Crnoj Gori je najdublja od sticanja državne nezavisnosti.
Predstavnici najvažnijih antirežimskih struktura prošle godine su jednoglasno donijeli odluku da ne priznaju rezultate parlamentarnih izbora jer su održani u nedemokratskom ambijentu. To je obrazloženo tvrdnjom da dan državnog udara ne može biti dan slobodnih izbora.
M.V.
Neophodna smjena vlasti
Po Šabovićevom mišljenju, građani u sve četiri opštine u kojima će se glasati 26. novembra jasno vide da DPS nudi izmišljene izborne projekte, koji nemaju veze sa stvarnošću.
– Tako je i sa fabrikom čokolade i stadionom na Cetinju, i sa brojnim „uspješnim” projektima u Mojkovcu, ali i u Tuzima i Petnjici, što jasno ukazuje na neophodnost smjene DPS-a – zaključio je Šabović.
Komentari
Komentari se objavljuju sa zadrškom.
Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijedjanje i klevetanje. Nedozvoljen sadržaj neće biti objavljen.
Prijavite neprikladan komentar našem
MODERATORU.
Ukoliko smatrate da se u ovom članku krši Kodeks novinara, prijavite našem
Ombudsmanu.