- Sine, ajde malo uči, ostavi telefon - kaže mama Perici. - Ali, mama, znam sve! - Kako se zove kula u Parizu? - pita ga. - Ajfonova kula - odgovori Perica.

Žena:
- Da! Udata sam!

Sport PETROVAC PROTIV RUDARA OSTVARIO VAŽNU POBJEDU
Važan trijumf Petrovčana Do tri boda sa igračem manje
Fudbaleri Petrovca ostvarili su petu pobjedu u ovogodišnjem prvenstvu, iako su od 48. minuta igrali sa deset igrača. „Nebeskoplavi” su bili bolji rival, posebno u prvom poluvremenu kada su vodili 2:1, a u drugih 45 minuta postigli još jedan gol.

– Izuzetno smo zadovoljni sa osvojena tri boda. Moguće da je ovo bila i poslednja šansa za brejk. Dobro smo ušli u meč, imali rano vođstvo, a kasnije smo kontrolisali utakmicu. Imali smo peh, isključenje Mikijelja, ali nismo dozvolili protivniku da nas ugrozi - istakao je strateg Petrovca Nenad Vukčević.

Oba rivala pružila su solidnu partiju u prvih 45 minuta, a viđena su i tri gola.

Nakon šest minuta igre u prvom poluvremenu igrači Petrovca su potrčali jedni drugima u zagrljaj. Radost im je donio Zaim Divanović, koji je iskoristio kontru svoje ekipe i matirao golmana Lazara Baltića. U 22. minutu Igor Vukčević nije iskoristio idealnu priliku da duplira prednost. Međutim, Vukčević je bio bolje sreće četiri minuta kasnije, kada je na ubacivanje sa desne strane dobro skočio, udario loptu glavom i matirao golmana Baltića. Igrači Rudara se nisu predavali, a jedna dobro osmišljena akcija je na kraju rezultirala golom koji je postigao Vuk Striković u 34. minutu za 2:1.

U drugom poluvremenu Pljvljaci su više napadali, ali nisu uspjeli da iskoriste isključenje Zorana Mikijelja u 48. minutu. Konačan rezultat postavio je drugim golom Divanović u 89. minutu.

– Loše smo ušli u utakmicu i primili dva gola, nakon naših kardinalnih grešaka. Postigli smo taj jedan gol više slučajno, nego iz neke akcije. Iako smo imali u drugom poluvremenu igrača više, to se u igri nije osjetilo. Petrovac je zasluženo pobjedio - kazao je trener Rudara Vuko Bogavac.

D.S.

Petrovac - Rudar 3:1 (2:1)
Stadion: Pod Malim brdom. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Milovan Milačić (Kotor). Pomoćnici: Dragan Vujović (Cetinje), Goran Šućur (Nikšić). Strijelci: Divanović u 6. i 89. i Vukčević u 26. za Petrovac, Striković u 34. minutu za Rudar. Žuti kartoni: Mijušković (Petrovac), Kartal (Rudar). Crveni karton: Mikijelj (Petrovac) u 50.minutu.

PETROVAC: Đurović, Vukčević (od 54. Mugoša), Marković, Mikijelj, Đurđević (od 56. Vojvodić), Medigović, Mijušković (od 83.Ivanović), Divanović, Tačibana, Savović, Merdović.

RUDAR: Baltić, Zakaria (od 78. Hajrović), Zečević, Golubović (od 46.Tahirović), Kotorac, Kašćelan (od 46. Tomašević, od 69. Kovačević), Merdović, Vukotić, Kartal, Živković (od 78. Vujović), Striković.