- Sine, ajde malo uči, ostavi telefon - kaže mama Perici. - Ali, mama, znam sve! - Kako se zove kula u Parizu? - pita ga. - Ajfonova kula - odgovori Perica.

Žena:
- Da! Udata sam!

Sport DEČIĆ PREKINUO POST
Dečić ponovo drugi na tabeli Tuzani izdušili na komšije
Fudbaleri Dečića su prekinuli post! Nakon pet utakmica bez pobjede i postignutog gola, Tuzani su izdušili na komšije i ponovo izbili na drugo mjesto Prve Telekom crnogorske lige.

Izabranici Edisa Mulalića su protiv Zete igrali kao u transu u prvom poluvremenu i postigli dva gola u prvih 10 minuta. Već u trećem minutu Iljir Camaj je sa centra poslao loptu u prazan prostor za Danila Pešukića, a ovaj rutinski pogodio mrežu svog bivšeg tima. Pešukić iz tog razloga nije slavio pogodak. Špic i krilni napadač su šest minuta kasnije zamijenili uloge. Pešukić je centrirao sa desne strane, Camaj šutirao glavom sa šest metara. Činilo se da je golman Zoran Aković izvadio loptu na vrijeme, ali je pomoćni sudija Jovica Tatar signalizirao da je ona cijelim obimom prešla gol linuju – 2:0. Nastavili su domaći i nakon toga da „vezu”. U 25. minutu je lopta išla kao kugla po bilijarskom stolu od Matije Božanovića do Pešukića, koji je proslijedio u srce šesnaesterca, a Kristijan Vuljaj je poslao preko praznog gola. Vuljaj je u 36. minutu proigrao Đoljaja na lijevom ćošku šesnaesterca, ali je Aković istrčao i ušao Mariju u šut. Imali su i Golubovčani stotopostotnu šansu u 28. minutu, kada je nakon kornera lopta pala pod noge Mijatu Lambuliću, iznenadivši ga malo, pa je napadač „vukova” sa sedam metara poslao preko prečke. Gosti su nakon odmora bacili sve karte na napad. Šef stručnog štaba Ratko Dostanić je u igru uveo Petra Orlandića, što se ispostavilo kao pravi potez. Iskusni napadač je zaprijetio već u 10. minutu drugog poluvremena, kada je probio po lijevoj strani, a Mladen Zeljković u poslednjem momentu njegov pokušaj skrenuo u spoljni dio mreže. Orlandić je smanjio zaostatak svog tima pet minuta kasnije. Ponovo je prošao po lijevom boku, zalomio Pjetera Ljuljđuraja i desnom nogom pogodio malu mrežu. Domaći su mogli da riješe sve dileme u 78. minutu. Admir Adrović je oduzeo loptu Sopu i zajedno sa Vuljajem izašao pred Akovića, ali je poigravanje Dečićevog tandema iskoristio Zvonko Ceklić da dotrči na gol liniju i izblokira Vuljaja. Tukao je Vuljaj u 85. minutu sa preko 20 metara pod prečku, golman Zete odbio u korner. Kazna za promašaje je Tuzane mogla stići samo 120 sekundi kasnije da se Matija Lambulić bolje snašao nakon asistencije Orlandića. Povratnici u elitni rang crnogorskog fudbala su stavili tačku na meč u trećem minutu sudijske nadoknade. Režiseri trećeg gola su bili rezevristi. Adrović je napravio dar-mar po lijevoj strani, ušao u kazeneni prostor i kao na tacni poslužio Danila Markovića. Defanzivni vezni je sa desetak metara zakucao „bubamaru” u mrežu.

N.J.

Dečić – Zeta 3:1 (2:0)
Stadion: „Tuško polje”. Igrano bez prisustva publike. Sudija: Savo Vujović (Cetinje). Pomoćnici: Jovica Tatar (Podgorica), Vladislav Radenović (Herceg Novi). Strijelci: Pešukić u 3, Camaj u 10. i Marković u 90+3. za Dečić, a Orlandić u 60. minutu za Zetu. Žuti karton: Sopo (Zeta).

DEČIĆ: Popović, Drešaj, Zeljković, Ad. Rudović, Ljuljđuraj, Nikolić (od 90+4. An. Rudović), Božanović, Đoljaj (od 90+4. Hakšabanović), Pešukić, Vuljaj (od 86. Marković), Camaj (od 57. Adrović).

ZETA: Aković, Milić, Krstović, Ceklić, Sopo, L. Lambulić (od 46. Orlandić), Milojko, Burzanović, Popović (od 46. Đinović), Kalezić, Mi. Lambulić (od 83. Ma. Lambulić).