- Sine, ajde malo uči, ostavi telefon - kaže mama Perici. - Ali, mama, znam sve! - Kako se zove kula u Parizu? - pita ga. - Ajfonova kula - odgovori Perica.

Žena:
- Da! Udata sam!

Sport BUDUĆNOST POBIJEDILA OFK TITOGRAD (2:0) I POSLALA IH NA ZAČELJE TABELE
Iznenađenje izostalo na Starom aerodomu Po notama Mijovića
Budućnost se nakon dva vezana poraza (prvenstvo i kup) vratila na pobjednički kolosjek. „Plavi” su u gradskom deriju pobijedili OFK Titograd sa 2:0 i „romantičare“ na taj način poslali na dno tabele. Nakon ovog poraza igrači tima sa Starog aerodroma nalaze se u jako lošoj situaciji i moraće u preostalom dijelu sezone da igraju mnogo bolje ukoliko i naredne sezone žele da igraju u najelitnijem klupskom društvu.

Prvi dio meča bio je sadržajan, a prvi su zaprijetili fudbaleri Budućnosti. Igrao se 11. minut kada se Lazar Mijović oslobodio svog čuvara, a onda sa 17 metara dobro šutirao. Međutim, lopta je završila pored same stative gola domaćina. „Romantičari” su tek u 26. minutu uzvratili. Bojović je primio loptu na desnoj strani, ušao u kazneni prostor i šutirao, ali je Dragojević bio na mjestu. Tri minuta kasnije „plavi” su tražili penal. Mrvaljević je uputio udarac ka golu, lopta je pogodila jednog igrača u crvenom dresu, ali se pištaljka Miloša Savovića nije čula. Izabranici Vladimira Jankovića nisu u 38. minutu iskoristili najbolju priliku. Šimokava je srušen u kaznenom prostoru Budućnosti, a arbitar Savović pokazao na bijelu tačku. Loptu je na 11 metara namjestio Popović, ali je njegov udarac sa „kreča“ zaustavio Dragojević. Sijevnula je nakon toga kontra aktuelnog šampiona. Imalu su situaciju „četiri na tri”, međutim, mladi Đukanović nije bio priseban – sa ivice šesnaesterca je loptu poslao pored gola. Za kraj prvih 45 minuta zabilježili smo jedan opasan prekid „romantičara”, ali i slabu reakciju Šimokave u petercu Budućnosti.

Da je šampion Crne Gore želio pobjedu u ovom meču vidjelo se već na samom startu drugog poluvremena, kada je trener Mladen Milinković na teren poslao trojicu iskusnih igrača – Grbića, Božovića i Zarubicu. I to je naravno dalo rezultat. Igrao se 66. minut kada su „plavi” poveli. Nakon kornera i uigrane kombinacije, Terzić je asistirao mladom Lazaru Mijoviću, koji je 12-13 metara pogodio mrežu golmana Spasojevića – 0:1. Najbolji tim crnogorskog prvenstva nakon tog vođstva je kontrolisao igru, zaprijetio je u 80. minutu preko Grbića (odbranio Spasojević) i Zarubice u 89. minutu, koji iz neposredne blizine nije uspio da pogodi cilj. Ipak, u nadoknadi vremena plavi su potvrdili pobjedu. Ponovo je Lazar Mijović bio egzekutor – sa 12-13 metara i šutirao, lopta se od stative odbila u mrežu „romantičara” za konačnih 0:2.

D.P.

OFK Titograd – Budućnost 0:2 (0:0)
Stadion: OFK Titograda. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Miloš Savović (Budućnost). Pomoćnici: Miodrag Brajović (Podgorica) i Ivan Bogdanović (Cetinje). Strijelac: Mijović u 66. i 90+1 minutu. Žuti kartoni: Magdelinić (OFK Titograd), Mijović (Budućnost).

OFK TITOGRAD: Spasojević, Boričić, Muzurović, M. Roganović, B. Roganović, Brnović (od 83. Turusković), Šimokava, Bojović, Popović, Novović (od 83. Škrijelj), Magdelinić (od 65. Mandić).

BUDUĆNOST: Dragojević, Terzić (od 69. Mirković), Mijović, Ćetković (od 46. Božović), Raičković (od 77. Milić), Adžić, Đuričković, Đukanović (od 46. Grbić), Babić, Ražnatović, Mrvaljević (od 46. Zarubica).

Rezultati: Petrovac – Rudar 3:1, Dečić – Zeta 3:1, Sutjeska – Jezero 0:0, OFK Titograd – Budućnost 0:2, Podgorica – Iskra 1:0.