– Primjena mjera tajnog nadzora u Crnoj Gori problematična je sa više aspekata i nerijetko prouzrokuje i kršenje zagarantovanih prava na privatnost i pravo na zaštitu ličnih podataka.

- Nacrtaj jabuku.
Pita ga Mujo:
- Hoćete kiselu ili slatku?

Sport KVALIFIKACIJE ZA SVJETSKO PRVENSTVO - GRUPA A
Čovjek odluke - Aleksandar Mitrović (Srbija) - Foto: PA-EFE-EPA-EFE/ANDREJ CUKIC Orlovi krenuli pobjedom
Na startu pobjeda - to je bio i glavni cilj reprezentacije Srbije u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2022 u Kataru. Orlovi su u prvoj utakmici grupe A savladali selekciju Republike Irske i poslije šestog međuosbnog duela sa ovom selekciju ostali neporaženi.

Od strata je bilo jasno da će ovo biti vrlo zahtjevna utakmica - samo na papiru gosti su izašli sa otvorenom formacijom. Naime, ofanzivci Kalum Robinson i Aron Konoli odrađivali su ogroman posao u polju, pomažući defanzivno srednji red svog tima. Istovremeno, vrlo brzo su se transformisali u napad i prvu takvu priliku iskoristili - upravo je Robinson bio asistent sa lijeve ivice kaznenog prostora Srbije a na drugoj stativi Alan Braun nadskočio je Filip Mladenovića, precizno je spustio loptu pored nemoćnog Marka Dmitrovića. Bio je to prvi gol za Republiku Irsku poslije šest mjeseci i utakmice sa Bugarskom u Ligi Nacija (1:1).

Srbija je kontrolisala sredinu terena ali nije stvarala prilike - iskusna gostujuća odbrana " u troje" Kolman - O Šej - Klark odlično je odrađivala posao, posebno kod prekida. Prvu polušansu za domaćina imao je Filip Đuričić nakon ubacivanja Dušan Tadića u 30. minutu. Brži je ipak bio Šejmus Kolman. Bolju priliku imao je Dušan Vlahović (37.) kada je Đuričić ubacio sa lijevog boka. Te akcije bile su uvod u izjednačenje.

Prvi put su Orlovi u 39. minutu "probili" kroz sredinu - dubinski pas Saše Lukića glavom je Tadić proslijedio do Vlahovića koji je preciznim udarcem smjestio loptu u donji lijevi ugao gola Republikanaca. Dva puta Đuričić i jednom Tadić u finišu prvog dijela zaprijetili su Mark Traversu.

Na startu drugog dijela selektor Dragan Stojković jasno je stavio do znanja da neće mnogo taktizirati - Mladenovića je zamijenio Filip Kostić. Lijeva strana napada Srbije bila je ojačana. Međutim, početak nastavka pripao je gostima koji su stvorili dvije povoljne pozicije preko Konolija i Robinsona.

Prva prilika za Srbiju u drugom dijelu došla je u 63. minutu - Nikola Milenković je šutirao sa oko 25 metara a na drugoj stativi za djelić sekunde kasnio je Vlahović. Sredinom drugog dijela šansu je dobio i Aleksandar Mitrović - Srbija je imala dva snažna napadača što je vrlo brzo dalo rezultat. U igri nije proveo ni pet minuta a Mitrović je poentirao - jedan presječen pas u polju gostiju Tadić je iskoristio da asistira napadaču Fulama koji je filigrantski precizno, iskosa sa desne strane, lobovao na petercu istrčalog Traversa. Ista veza "radila" je i sedam minuta kasnije - ovog puta Mitar je nadskočio Darel O Šeja i još jednom pogodio.

Uvođenjem Robin Brejdija, Džejms Kolinsa i Šejn Longa selektor Stiv Keni nije mnogo dobio osim što je Kolins ublažio poraz - Srbija je treći put u šest međusobnih mečeva pobijedila Republiku Irsku..

Grupa A:
Portugal - Azerbejdžan 1:0 (Medvedev 36ag)

Srbija - R Irska 3:2 (1:1)
Stadion: Rajko Mitić (Beograd), Sudija: D. Masa (Italija), Žuti kartoni: Strijelci: Vlahović (39), A. Mitrović (69, 75) - Braun (18), Kolins (86)

Srbija (3 - 4 - 3): Dmitrović, Milenković - S. Mitrović - Pavlović, Gajić - Lukić - Račić (od 64. Maksimović) - Mladenović (od 46. Kostić), Tadić (od 77. Gudelj) - Đuričić (od 64. A Mitrović) - Vlahović (od 82. Jović)

R Irska (3 - 5 - 2): Travers, Kolman - O‘Šej - Klark (od 79. Brejdi), Stivens - Molumbi (od 61. Hendrik) - Kulen - Braun (od 79. Kolins) - Doerti, Robinson (od 79. Mek Klin)- Konoli (od 67. Long)