– Primjena mjera tajnog nadzora u Crnoj Gori problematična je sa više aspekata i nerijetko prouzrokuje i kršenje zagarantovanih prava na privatnost i pravo na zaštitu ličnih podataka.

Izvede profesor Muju pred tablu i kaže mu:
- Nacrtaj jabuku.
Pita ga Mujo:
- Hoćete kiselu ili slatku?

Sport REPREZENTACIJA CRNE GORE POBJEDOM NAD LETONIJOM U RIGI (2:1) POČELA KVALIFIKACIJA ZA SP 2022. GODINE
Odigrao kapitenski: Stevan Jovetić Jovetić potvrdio klasu Kapiten crvenih sa dva pogotka preokrenuo rezultat i donio crvenima tri velika boda. Dobra debitanta Uroša Đurđevića. Slijedi Gibraltar, protiv kojeg će "crveni" igrati u subotu od 15 sati na stadionu pod Goricom
Fudbalska reprezentacija Crne Gore je kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2022. godine otvorila onako kako je i preželjkivala - pobjedom! Na debiju novog selektora Miodraga Radulovića, "crveni" su slavili u Rigi protiv Letonije sa 2:1 i na taj način opravdali ulogu favorita. Odigrali su Jovetić i društvo dobro i pored činjenice što je teren bio u katastrofalnom stanju i na kraju potpuno zasluženo osvojilo tri boda.

-U dvadesetogodišnjoj trenerskoj karijeri nisam imao težu utakmicu. Prvu put vodim svoju selekciju u takmičarskom meču, ovaj ovo je nešto specifično... Hvala igračima na svemu, počev od putovanja, treninga, jako lošeg terena, pa do suđenja koje nije na nivou ovog takmičenja. Ali, ispunjen je cilj, okrećemo se novom meču, rotacije će biti neminovne. – rekao je Miodrag Radulović, selektora crvenih.
Letonci poveli, crveni se brzo vratili
Izuzetno težak teren nije dozvoljavao da se razvija igra kakvu su željeli izabranici Miodraga Radulovića, a i kada su to probali da urade domaći fudbaleri su grubim startovima zaustavljali akcije. Ali, to nije omelo „crvene“ da već u petom minutu susreta zaprijete. Sead Hakšabanović je prihvatio loptu, dobro šutirao sa 17 metara, ali je golman domaće selekcije Štejnbors odbranio. Letonci su uzvratili u 15. minutu – korner sa lijeve strane izveo je Kamešs, Mijatoviću je lopta ispala, ali na sreću napadači domaće reprezentacije nisu uspjeli da reaguju na pravi način. Već u sledećem napadu „crveni“ su ponovo zaprijetili preko Hakšabanovića. Prihvatio je fudbaler Norlepinga loptu nakon centaršuta Ivanovića, „zalomio“ jednog igrača i šutirao pored gola. Dva puta su nakon toga Letonci ugrozili Mijatovića, ali nisu bili precizni Ošs i Jurkovskis. U oba navrata golman „crvenih“ bio je siguran. Igrao se 36. minut kada je Crna Gora propustila veliku priliku da povede. Stevan Jovetić je dao idealan pas ka Urošu Đurđeviću, koji je iskosa sa desetak metara šutirao. Golman Štejbors je kratko odbio, ali Igor Ivanović sa tri-četiri metra nije uspio da je zahvati i proslijedi je u praznu mrežu. A onda, u 40. minutu vođstvo Letonije. Na desnoj strani je loptu je prihvatio Kanesš, ubacio potom na drugu stranu za svog kapitena Janisa Ikaunijeksa, koji je efektno pogodio mrežu Mijatoviću – 1:0. Međutim, samo 60 sekundi kasnije Crna Gora se vratila u meč i izjednačila. Nebojša Kosović je dugom loptom pronašao u kaznenom prostoru Stevana Jovetića, koji je masjtorski primio loptu i pogodio mrežu rivala za 1:1.
Gol za TV špice
Nastavak utakmice Crna Gora je odigrala dobro, vidjelo se kod igrača da žele pobjedu. Stvarali su Radulovićevi izabranici šanse, a onu prvu pravu nisu iskoristili u 59. minutu. Risto Radunović je centrirao, a Igor Vujačić umalo nije postigao prvjenac u reprezentativnom dresu. Dva minuta kasnije vidjeli smo novu priliku za „crvene“. Kosović je dugo vukao loptu, onda je želio da uposli Hakšabanovića. Međutim, Letonci su u želji da interevenišu dali u noge Jovetiću, koji je šutirao sa 13-14 metara, ali je lopta završila pored same stative. Imao je kapiten crvenih priliku i u 65. minutu, ali je Jurkovskis sa gol-linije izbacio loptu. Imali su i Letonci priliku četiri minuta kasnije - Janis Ikaunijeks je izveo slobodan udarac, Mijatović je slabo intervenisao, lopta je pogodila stativu, ali se na sreću vratila golmanu crvenih u naručje. Tražila je nakon toga Crna Gora gol, Jovetić i Đurđević su zaprijetili još po jednom, a onda se mreža domaće reprezentacije konačno zatresla u 83. minutu. Bila je to još jedna majstorija Stevana Jovetića i potvrda njegove velike klase. Odigrao je dupli pas sa Jovovićem, zaobišao jednog igrača, a onda sa 17 metara loptu poslao pod prečku. Bio je evrogol najboljeg crnogorskog fudbalera i potvrda tri premijerna boda u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2022. godine.

Crveni put ka Kataru nastaljaju u subotu. Na stadionu pod Goricom će od 15 sati igrati sa selekcijom Gibraltara.

D.P.

30 - golova postigao je Stevan Jovetić u dresu reprezentacije Crne Gore i najbolji je strijelac u istoriji nacionalne selekcije

Grupa G

Turska - Holandija 4:2

Letonija - Crna Gora 1:2

Gibraltar - Norveška 0:3

Letonija - Crna Gora 1:2 (1:1)
Stadion: Skonta u Rigi. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Alan Durije (Luksemburg). Pomoćnici: Žil Fransoa Beker (Luksemburg) i Žoakim Da Silva (Luksemburg). Strijelci: J. Ikaunijeks u 40. za Letoniju, a Jovetić u 41. i 83. minutu za Crnu Goru. Žuti kartoni: Kamešs, Karkins, Černomordijs (Letonija), Vujačić (Crna Gora).

LETONIJA: Štejnbors, Savalnijeks, Černomordijs, Ošs, Jurkovskis, Tobers, Zjuzins (od 71. Karkins), Kamešs (od 71. Jauzems), J. Ikaunijeks, Ciganiks (od 81. D. Ikaunijeks), Uldrikis (od 81. Krolis).

CRNA GORA: Mijatović, Marušić, Vujačić, Savić, Radunović, Kosović, Šćekić, Ivanović (od 75. Jovović), Jovetić (od 87. Bećiraj), Hakšabanović (od 90+1 Boljević), Đurđević.

Letonci ofarbali teren
Teren stadiona u Rigi nalazi se u katastrofalnom stanju, a slike koje su utorak obišle svijet natjerale su čelnike nacionalnog saveza Letonije da urade jednu neobičnu stvar. Naime, tokom jučerašnjeg dana teren su prefarbali u zeleno, kako bi vizualno slika tokom TV prenosa bila bolja.

Čelnici Letanoskog saveza saopštili su da je farbanje terena uobičajena praksa u svijetu i da ne predstavlja opasnost po igrače.

Dabanović sudi u Sofiji
Sudijski komitet Evropske fudbalske asocijacije (UEFA) delegirao je crnogorski sudijski koji predvodi Nikola Dabanović za dijeljenje pravde na utakmici prvog kola grupe C kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Dabanović će suditi duel između Bugarske i Švajcarske, koji će se odigrati u Sofiji 25. marta od 18 časova. Asistiraće mu Milutin Đukić i Vladan Todorović, dok će ulogu četvrtog sudije obavljati Milovan Milačić.
Učinak našeg sudijskog tima ocjenjivaće Fric Štuhlik iz Austrije.