Lazovićevi „specijalci” saslušani zbog prebijanja * Varhelji: Borba protiv korupcije ključni cilj * Vođe klanova sa slobode prate kriminalne akcije * Medicinari crpe poslednje atome snage * Žugić da objasni svoje ime u ugovoru * Raskinuli sedam ugovora o koncesiji za gradnju elektrana * Smjene potrebne i u ASK
  Izdanje: 08-02-2021

Nik Gašaj, politikolog:
U Crnoj Gori je prisutno atavističko poimanje društva i politike: moja nacija, moja vjera, moja nahija, moje bratstvo i moje plemstvo, to je nešto najbolje na svijetu. Sve je drugo drugorazredno.

- Baba, šta ti znači ovo „2 klo ulja“ u receptu? - pita unuka baku.
- Pa to ti je ono kad nagneš flašu i čuješ „klo, klo“ - odgovara ona.

Haso: - Mujo, ne mogu da ti se ne pohvalim da sam ti spavao sa ženom. A Mujo će:
- A ja sa tvojom nisam oka sklopio.

Sport - datum: 2021-02-07 BUDUĆNOST DOŽIVJELA PORAZ OD RUSKOG ROTORA NA PRIPREMAMA U ANTALIJI, TRENER MLADEN MILINKOVIĆ REKAO
Sa utakmice u Antaliji Da izvučemo pouke Rotor — Budućnost 2:1 (0:0)
Teren u Antaliji. Sudija: Bulentdemir Senter (Turska). Strijelci: Ponse u 76. i Alejnik u 86. za Rotor, a Babić u 58. minutu za Budućnost.

Rotor: Obuhov, Makarov, Kožemjakin, Bajriev, Stepanov, Kipiani (od 65. Serčenkov), Maevski (od 80. Alejnik), Žigulev, Davitašvili, Šetkin (od 65. Ponse), Mulin.

BUDUĆNOST: Dragojević, Milić, Đuričković, Babić, Vučić, Mirković, Račković, Božović (od 46. Terzić), Grbić, Ivanović, Mrvaljević (od 76. Vujačić).

Fudbaleri Budućnosti doživjeli su prvi poraz na pripremama u Turskoj. Igrači aktuelnog crnogorskog šampiona izgubili su od Rotora sa 1:2, iako su početkom drugog poluvremena imali vođstvo.

„Plavi“ su poveli u 58. minutu preko Anta Babića. Uigranu akciju iz kornera odigrali su Terzić, Vučić i Mirković, lijevi bek Budućnosti je centrirao, a Babić je bio najveći u skoku. Prvi pokušaj golman Obuhov mu je odbranio, ali drugi nije uspio. Samo 120 sekundi kasnije Igor Ivanović je postigao čist pogodak, ali ga je sudija poništio zbog navodnog ofsajda. Nakon toga je iskusni ruski premijerligaš iskoristio umor za preokret u posljednjih petnaestak minuta. Igrao se 76. minut kada je Pons izjednačio, a četiri minuta prije kraja Alejnik je pogodio za konačnih 2:1. Oba pogotka ruski tim je postigao nakon prekida, a kod oba je odbrana podgoričkog tima bila potpuno dezorjentisana i bez komunikacije.

-Da ne ispadne sada da filozofiram, ali poraz može da bude dobar ukoliko izvučemo pouke. Rezultat protiv Rotora može da nam pomogne uprkos tome što nije onaj koji smo htjeli - rekao je za klupski sajt šef stručnog štaba Budućnosti Mladen Milinković i potom dodao:

-Umor od treninga i utakmica jeste prisutan. Međutim, i protivnici su nam kvalitetniji iz meča u meč, a Rotor je odlična ekipa koja zna da igra na rezultat. Rusima nije lako parirati, jer su agresivni i disciplinovani. Bilo je momenata kada smo bili dobri, ali isto tako je jasno da je smo nešto lošije odigrali nego do sada. Možda i zbog toga umora, ali takav nam je posao - istakao je na kraju trener aktuelnog crnogorskog šampiona.

Mitar Radunović

Protiv Krila Sovjetov danas
Budućnost će sa kontrolnim utakmicama u Antaliji nastaviti danas. Rival izabranicima Mladena Milinkovića biće ekipa Krila Sovjetov, što će svakako biti najjači test za plave na ovim pripremama. Susret sa ruskoim premijerligašem igraće se od 11:30 po lokalnom, odmosno 9:30 po srednjeevropskom vremenu.
Podsjećamo, Budućnost je u Antaliji, pored duela sa Rotorom, igrala još sa Olimpikom iz Donjecka (1:0) i Dnjeprom (2:2). Prije toga, u Podgorici su ukrstili koplja sa Adrijom (4:0) i Komom (4:1).