Milo obećao da će potpisati zakone, ali ne i da neće završiti na Ustavnom sudu * Milo obećao da će potpisati zakone, ali ne i da neće završiti na Ustavnom sudu * Niko nam neće određivati kadrove * Prijetili kidanjem prstiju makazama od loze * Dok su bili opozicija obavezali se da vrate naknade * Fali oprema za novi soj virusa, maske i poslije vakcinacije * Smijenom direktor dobija 72 hiljade eura otpremnine

– Najracionalnije bi bilo da Skupština stavi van pravne snage cijeli zakon o predsjedniku, i to po hitnom postupku.

Stiže muž kući s posla, a mlada ženica ga s vrata pita: - Ljubavi, pogodi šta je za ručak? - Ma ajde, bre, ženo, pa ja ne mogu da pogodim šta je za ručak ni kad je u tanjiru.

Pitali Piroćanca kako je moguće da tako loše zna gramatiku srpskog jezika, a on odgovori:
- E, b'ate, da je Vuk Karadžić rođen u Pirot, ja bi vi bio lektor na Er-Te-Es!

Sport VATERPOLISTI JADRANA BOLJI OD PRIMORCA U REGIONALNOJ LIGI
Kotorani danas igraju sa Budvom, Novljani dupli program za F4 Presuda na startu Primorac – Jadran 5:9 (1:3, 2:3, 2:2, 0:1)
Bazen na Gržu. Sudije: Radičević (Hrvatska) i Stefanović (Srbija). Igrač više: Primorac 10 (2), Jadran 7 (3). Peterci: Primorac 1 (0), Jadran 2 (1).

PRIMORAC: Kralj (sedam odbrana), Drašković, Vukasović, Gopčević 2, Mačić 1, Molten 1, Adžić, Janović, Perković, Da Silva, Matković 1, Stanojević, Ćetković, Šekarić.

JADRAN: Tešanović (devet odbrana), D. Radović, Vučurović, Obradović 1, Vujović, Averka 2, Murišić 1, Gardašević 1, Muskat, Banićević 1, Brkić, Petković 3 (1), Đurović, V. Radović.

Ispostavilo se da je prvih 12 minuta bilo ključno za ishod četvrtog ovosezonskog bokeljskog derbija, igranog u okviru polufinalnog turnira Regionalne lige u Dubrovniku. Vaterpolisti Jadrana su u tom vremenskom intervalu stekli četiri gola prednosti (5:1), kolika je bila razlika i na kraju meča. Primorac je na startu treće četvrtine prišao na gol zaostatka (5:6), ali za totalni preokret, protiv odmornijeg rivala, Kotorani nisu imali snage.

Veoma važna pobjeda za nas u borbi za fajnal-for. Igrali smo bez Đura Radovića, ali nas to nije omelo da uđemo maksimalno u meč i steknemo ključnu prednost. Nismo popuštali do kraja utakmice, što je donijelo prevagu kada je Primorac u jednom momentu krenuo da se vraća – kazao je član Jadrana, Luka Murišić.

Jug – Primorac 13:4 (2:1, 2:1, 4:2, 5:0)

Bazen na Gržu. Sudije: Stefanović i Stanojević (oboje iz Srbije). Igrač više: Jug 13 (3), Primorac 7 (2). Peterci: Primorac 2 (2).

JUG: Popadić (12 odbrana), Obert, Fatović 5, Lončar, Kržić 1, Garsija, Ljepava, Merkulov 1, Papanastasiu 2, Radić 1, Benić, Obradović 3, A. Vukojević, I. Vukojević.

PRIMORAC: Kralj (11 odbrana), Drašković 2 (1), Vukasović, Gopčević, Mačić 1, Molten, Adžić, Vukotić, Perković, Da Silva, Matković 1 (1), Stanojević, Ćetković, Sekulić.

Primorac je u jutarnjem terminu poražen od neprikosnovenog Juga. Kotorani su golovima Vuka Draškovića i Aljoše Mačića izjednačili na 2:2 u drugom minutu druge četvrtine, nakon čega nisu postigli gol iz igre.

Sa naše strane je sve bilo korektno do sredine utakmice, kada je Jug prilagodio igru svom stilu i odvojio se iz par kontranapada – rekao je trener Primorca, Sandro Sukno.

N.J.

Solaris – Budva 11:9 (5:4, 3:0, 1:1, 2:4)

Bazen na Gržu. Sudije: Periš (Hrvatska) i Ivanovski (Crna Gora). Igrač više: Solaris 9 (1), Budva 9 (3). Peterci: Solaris 4 (4).

SOLARIS: M. Šparada (11 odbrana), Malenica, Erak, N. Štrkalj 1, Kovalenko, Herceg 1, Kreković, Pelicarić 5 (2), Penava, Bulat 1, Koprčina 3 (2), Stahor, L. Štrkalj, T. Šparada.

BUDVA: Mandić (četiri odbrane), D. Dragović, Giga, Kovačević 1, Mitrović 3, N. Dragović, Jablan, Vukmirović, Vukićević, N. Ivanović, Dimić, Franeta 4, Duletić, Korać 1.

Prije starta takmičenja, Budvani su apostrofirali Solaris kao jedinog rivala protiv kojeg se mogu boriti za pobjedu. Vodili su vaterpolisti iz crnogorske metropole turizma četiri puta do sredine prve četvrtine, ali su potom imali 14,25 minuta praznog hoda, tokom kojih su Šibenčani sa pet golova prelomili meč (8:4).

Greškama u drugoj četvrtini smo dozvolili Solarisu da stekne prednost, koju je održavao do samog kraja. U drugom poluvremenu smo bolje plivali, ali nismo realizovali nekoliko kontranapada i bilo je nemoguće stići zaostatak – kazao je trener Budve, Drago Pejaković.

Budva – Jug 5:22 (2:5, 1:4, 2:6, 0:7)

Bazen na Gržu. Sudije: Periš (Hrvatska) i Matijašević (Crna Gora). Igrač više: 1 (1), Jug 7 (4). Peterci: Jug 1 (1).

BUDVA: Mandić (tri odbrane), D. Dragović, M. Ivanović, Kovačević 2, Mitrović 2, N. Dragović 1, Jablan, Vukmirović, Vukićević, N. Ivanović, Dimić, Franeta, Duletić (jedna odbrana), Korać.

JUG: Popadić (dvije odbrane), Obert, Fatović 1, Lončar 1, Kržić 3, Garsija 2, Tomasović 2, Merkulov 5, Ljepava 1, Žuvela 1, Benić 1, Obradović 3, A. Vukojević, I. Vukojević 2.

Mladi tim Budve je samo u prvih sedam minuta parirao moćnom Jugu (2:3). Konačan rezultat i činjenica da su se svi u redovima domaćina, osim centra Oberta, upisali u listu strijelaca, oslikava razliku u klasi.

N.J.

Rezultati i satnica
A grupa (Beograd): Crvena zvezda – Šabac 12:10, Mladost – Partizan 20:9, Crvena zvezda – Primorje 12:11, Jadran ST – Šabac 12:7. Danas: Partizan – Jadran ST (10.20), Mladost – Primorje (12.10), Partizan – Crvena zvezda (17), Primorje – Šabac (18.50), Šabac – Jadran ST (20.40).
B grupa (Dubrovnik): Solaris – Budva 11:9, Jug – Primorac 13:4, Radnički – Solaris 9:8, Jadran HN – Primorac 9:5, Jug – Budva 22:5. Danas: Jadran HN – Radnički (10.30), Jadran HN – Solaris (17), Primorac – Budva (18.50), Jug – Radnički (20.40).