Dedović i Stamatović ubijeni pred djecom * Pregovora nema dok se zakon ne povuče * Izbori treba da budu slobodni ili ih ne smije biti * Milione plaćamo zbog kršenja prava na pravično suđenje * Zagrijavanje za Italijane * Institucije osloboditi političkog uticaja * Dodik: Zakon ukinuti, Dedeić bolje da je otišao na psihijatriju

Kriminalna grupa može biti samo Demokratska partija socijalista, a ne oni koji su dijelili novac za njih.

Tek što su krenuli na odmor, žena se lupi rukom po čelu i kaže mužu:
- Gospode, sad sam se sjetila da nisam isključila šporet.
- Šta bi ti radila bez mene? - reče muž.
- Kakve veze ima to sa šporetom? - upita žena.
- Ja sam zaboravio zavrnuti česmu u kupatilu, inače bi nam zbog tebe cijeli stan izgorio - reče muž.

Sport ITALIJA - SERIJA A (20. KOLO) Ronaldo riješio Parmu
Poslije 20. kola u Seriji A Juventus je prvi put došao do opipljivije prednosti - pobjedom nad Parmom, aktuelni šampion se odvojio na četiri boda od najbližeg pratioca.

Kristijano Ronaldo postigao je golove za Staru Damu u sedmoj utakmici zaredom - prije njega to je uradio samo David Trezege u decembru 2005. godine.

Inter pokazuje prve znake umora ili nemoći, da se izbori sa dužinom sezone ili moguće nekim drugim razlogom koji utiče na rezultate - tim iz Milana polako posustaje u trci za titulom pošto je samo remizirao u Lećeu - za domaći sastav to je prvi osvojeni bod poslije četiri uzastopna poraza.

Dramatično je bilo na San Siru - Milan je trijumfom nad Udinezeom uspio konačno da dođe do domaćinske pobjede poslije četiri prvenstvene utakmice. Junak ovog trijumfa bio je Ante Rebić, hrvatski reprezentativac koji je u igru ušao u poluvremenu. On je postigao dva gola a drugi u sudijskoj nadoknadi koji je označio trijumf Rosonera. To su za njega bili prvi golovi u italijanskom šampionatu poslije 1540 dana. Zlatan Ibrahimović takođe će pamtiti ovaj susret - on je upisao 150. pobjedu u karijeri u Seriji A a to je uradio brže nego bilo koji drugo igrač prije njega, u samo 222 utakmice.

Jednako dramatično, možda ne tako zanimljivo za široke fudbalske mase, bilo je i na Mario Rigamonti stadionu. Breša i Kaljari podijelili su bodove u meču u kojem su viđena četiri pogotka a samo dva strijelca - Ernesto Toregrosa na strani domaćih i Žoao Pedro za gostujući sastav. Sa dva pogotka u ovom susretu napadač Kaljarija je stigao do brojke od 13 - to je za jedan više nego što je postigao u prethodne dvije sezone ukupno u Seriji A.

Još jedan detalj obilježio je ovaj meč - kada već nije postigao gol, Mario Baloteli potrudio se da skrene pažnju na sebe tako što je zaradio isključenje u 81. minutu. Na terenu je proveo svega sedam minuta pošto je ušao u igru u 74.

Pobjednika nije bilo ni na Renato Dal Ara stadionu u Bolonji gdje je gostovala Verona. Bani je u 20. minutu donio prednost timu Siniše Mihajlovića ali je u 67. morao u svlačionicu jer je isključen. Fabio Borini je to iskoristio i desetak minuta prije kraja, na debiju za Veronu postigao gol za konačan rezultat.

Roma nije imala problema u Đenovi - upisala je pobjedu kojom je došla do četvrte pozicije.

Kolo večeras zatvaraju Atalanta i SPAL.

Rezultati i strijelci:
Milan - Udineze 3:2 (Rebić 48,90+3, Ernandez 71 - Larsen 6, Lazanja 85), Breša - Kaljari 2:2 (Toregrosa 27, 49 - Žoao P 20,68p), Bolonja - Verona 1:1 (Bani 20 - Borini 81), Leće - Inter 1:1 (Mankosu 77 - Bastoni 71) , Đenova - Roma 1:3 (Pandev 45 - Under 5, Biraski 44ag, Džeko 74), Juventus - Parma 2:1 (Ronaldo 43, 56 - Kornelijus 55), Danas: Atalanta - SPAL (20:45)