Kod Barovića pronađeno pet pištolja i puška * Bošnjaci uz DPS, SD i Albanci još pregovaraju * U zatvor zbog marša protiv mafije * Mila zaobilaze, ali kažnjavaju šumare * Kod Barovića pronađeno pet pištolja i puška * Kapitalac * Pernar u Beogradu

– Za posao oko žičare su me prešli Sveto i Milov kum Goran Rakočević i Brano Gvozdenović. Zbog toga sada pišem knjigu koja se zove „Fukare”.

Svi tako redom, a na kraju dođe red na malog Cigu:
●E, učiteljice, mi smo tol’ka sirotinja da nas tata pravi sam!

Sport - datum: 2016-11-23 LIGA ŠAMPIONA – ODIGRANI MEČEVI PETOG KOLA U GRUPAMA E, F, G I H
Dama prošetala Seviljom Na „Vestfalenu” spektakl za istoriju
Pretposlednja runda grupne faze UEFA Lige šampiona odigrana je sinoć u grupama E, F, G i H. Zanimljivo je bilo na svim terenima. U grupi E Monaku je za nokaut fazu bio potreban trijumf nad Totenhemom, a u grupi F madridski Real je bio veliki favorit na gostovanju Sportingu u Lisabonu. Engleski šampion Lester je igrao kod kuće sa „otpisanim Klub Brižom za ovjeru prvog mjesta u grupi G, a „meč loptu” imao je i Porto na gostovanju FC Kopenhagenu. U grupi H Sevilja i Juventus su se borili za prvo mjesto, dok se Lion u Zagrebu nadao ostanku u igri.
Sve je počelom duelom u Moskvi, gdje su fudbaleri CSKA i Leverkuzena odigrali 1:1 u prvoj utakmici petog kola grupe E. Na stadionu Armejaca odigrana su dva potpuno različita poluvremena. Prvo u kojem su gosti iz Njemačke bili za nijansu bolji i drugo, u kojem je domaćin sasvim zasluženo došao do izjednačenja i propustio priliku da nokautira „farmaceute”. Voland je u 16. minutu savladao golmana Moskovljana Akinfejeva, koji je produžio negativni rekord pošto nije uspio da sačuva mrežu ni na 42. uzastopnom meču u elitnom evropskom takmičenju. U nastavku je viđena potpuna ofanziva Rusa. U 75. minutu Henriks je skrivio jedanaesterac, a siguran izvođač bio je Natho. Izabranici Leonida Slutskija nisu cpreokrenuli i ostali su bez šansi za osminu finala LŠ.
Početak drugog okršaja u grupi E, između Monaka i Totenhema donio je pregršt uzbuđenja. prvo su Englezi promašili sjajnu priliku za vođstvo, pa je u 11. minutu Falkao sa bijele tačke propustio priliku da Kneževima donese prednost. U nekoliko narednih minuta sve je prštalo pred obje mreže, ali su „topovi” brzo utihnuli, ostalo je 0:0 i meč je dobio „egal ritam”. Tek na početku drugog dijela pravi spektakl. Domaćin je poveo, ali je samo nekoliko minuta kasnije Kejn sa bijele tačke izjednačio. Ni minut kasnije bilo je 2:1 za domaćina.
Nevjerovatan fudbal viđen je na uvijek prepunom „Vestfalenu” u Dortmundu, gdje je Legija povela u desetom minutu, ali su domaći „milioneri” su za isto toliko minuta postigli tri gola. Opet je Prijović vratio Poljake u igru u 24. minutu, a onda je na isteku pola sata igre Dortmund postigao još dva gola i poveo 5:2. Sedam pogodaka za tridesetak minut odavno nisu viđena u vrhunskom fudbalu.
Prvi put je u istoriji Lige šampiona postignuto pet golova u prva 24 minuta. Takođe, sedam pogodaka za 32 minuta je novi rekord elitnog takmičenja, jer se nikad prije mreža nije toliko puta tresla u prvom poluvremenu. Ujedno, pomjerena je granica i po brzini postizanja sedam golova, pošto je prethodna „sedmica” postignuta za 47 minuta u duelu Monaka i La Korunje 2003. godine. Na kraju, prvi put u istoriju, publika na „Vestfaelu” prisustvovala je meču sa dvanaest golova, što nikada nije viđeno u Ligi šampiona. Aktuelni prvak Real je nakon trijumnfa u gradskom derbiju sa Atletikom odigrao koliko mu je bilo potrebno u duelu sa Sportingom u Lisabonu. Varan je u 29. iskoristi šansu i donio prednost „kraljevskom klubu”. Ni iz čega, Portugalci su izjednačili sa bijele tačke nakon što je „rezervista” Koentrao bez potrebe igrao rukom u šesnaestercu. Potom je na scenu stupio Benzema.
Engleski prvak Lester je nastavio sa dobrim partijama u elitnom takmičenju. „Lisice” su pred svojim navijačima nadigrale Klub Briž, koji se nakon vođstva domaćina od 2:0, vratio na početku drugog dijela. U drugom okršaju grupe G, Kopenhagen i Porto su vodili veliku bitku na „Parkenu” ali se mreže nisu tresle. Već na početku derbija grupe H Sevilja – Juventus bura. Andalužani su poveli u devetom minutu iz prve velike šanse preko Parehe , koji je sa distance savladao Bufona. Desetak minuztra prije kraja prvog dijela, Sevilja koja je igrala bode ostala sa igračem manje. Franko Vaskez je dobio dva žuta kartona za četiri minuta i mora u svlačionicu. Engleski arbitar Klatenburg neće biti omiljena ličnost u Sevilji. Poslije crvenog kartona, Bonući je pao u kaznenom prostoru, a Markizio je bez većih problema izjednačio sa penala, koji je pokrenuo lavinu protesta kod Španaca. Nešto kasnije trener domaćih Sampaoli nije to zaboravio Englezu, koji ga je poslao na tribine. Dama je preko Bonućija tek u finišu imala potpunu inicijativu i postigla gol za prvo mjesto u grupi. U drugom meču ove grupe, Olimpik iz Liona dugo nije uspio da slomi otpor zagrebačkog Dinama na „Maksimiru”. To se desilo tek u 72. minutu, kada je pogodio Lakazete.
Večeras su na programu utakmice pete runde u grupama A, B, C i D.

Akteri

CSKA – Leverkuzen 1:1 (0:1)
Stadion: „CSKA Arena” u Moskvi. Sudija: Alberto Undiano Malenko (Španija). Strelci: Natho 76. iz penala - Voland 16. Žuti kartoni: Akinfejev, Vernblum (CSKA) – Ćićarito, Henriks, Kampl (Leverkuzen).
CSKA: Akinfejev, Šenikov, V. Berezutski, A. Berezutski, M. Fernandes, Džagoev (od 83. L. Traore), Vernblum, Golovin, Natho, Milanov, Čalov (od 90. Strandberg).
LEVERKUZEN: Leno, Henriks, Toprak, Tah, Jedvaj, Kampl (od 90. Mehmedi), Aranguic, Voland, Brandt (od 70. Haverts), Kalhanoglu, Ćićarito (od 81. Baumgartlinger).

Monako – Totenhem 2:1 (0:0)
Stadion: „Luj II” u Monte Karlu. Sudija: Bjorn Kuipers (Holandija). Strelci: Sidibe 48, Lemar 53 – Kejn 52. iz penala. Žuti kartoni: Glik, Falkao (Monako) - Dajer, Dembele, Tripier (Totenhem).
MONAKO: Subašić, Mendi, De Žesus, Klik, Sidibe, Lemer (od 81. Mutinjo), Bakajoko, Fabinjo, Žermen (od 77. Kariljo), Falkao, B. Silva.
TOTENHEM: Ljoris, Rouz, Vimer, Dajer, Trpier, Vaniama, Dembele (od 65. Eriksen), Ali, Vinks (od 74. Sisoko), Son (od 65. Jansen), Kejn.

Sporting – Real M. 1:2 (0:1)
Stadion: „Hose Alvalade” u Lisabonu. Sudija: Viliam Kolum (Škotska).
Strelci: Silva 80. iz penala - Varan 29, Benzema 87. Žuti kartoni: Ruiz, Kempbel, Andre (Sporting) - Marselo, Kovačić (Real). Crveni karton: Pereira (Sporting) u 64.
SPORTING: Patrisio, Zegelar, Semedo, Koates, Pereira, A. Silva, Ruiz (od 67. Skeloto), Karvaljo, Martins, Dost, Cezar (od 62. Kempbel).
REAL: Navas, Marselo (od 71. Koentrao), S. Ramos, Varan, Karvahal. Kovačić, Modrić, Lukas Vaskez, Bejl (od 58. Asensio), Isko (od 67. Benzema), K. Ronaldo.

Dortmund – Legija 8:4 (5:2)
Stadion: „Vestfalen” u Dortmundu.Sudija: Martin Strobergson (Švedska).
Strelci: Kagava 17, 28, Sahin 20, Dembele 29, Rojs 32, 52, 90. Paslak 81 – Prijović 10, 24, Kuharčik 57 , Nikolić 83. Žuti kartoni: Ginter (Dortmund) - Ođiđe, Pazdan (Legija).
DORTMUND: Vajdenfeler, Paslak, Bartra (od 62. Durm), Ginter, Rode, Sahin (od 70. Obamejang), Dembele (od 72. Šurle), Kastro, Kagava, Pulišić, Rojs.
LEGIJA: Čerznjak, Rezničak, Pazdan, Červinski, Berezinski, Kopčinski, Giljerme (od 55. Jodlovjec), Radović, Kuharčik, Ođiđe (od 75. Nikolić, Prijović (od 69. Viteska).

Lester – Klub Briž 2:1 (2:0)
Stadion: „King pauer” u Lesteru. Sudija: Rudi Buke (Francuska).Strelci: Okazaki 5, Marez 30. iz penala – Izgerdo 52. Žuti kartoni: Ziler (Lester).
LESTER: Ciler, Vuks, Morgan, Hut, Simpson, Olbrajton (od 78. Amarti), Drinkvoter, King, Marez (od 68. Šlup), Okazaki (od 68. Grej), Vardi.
K. BRIŽ: Butele, De Bok (od 70. Van Rijn), Mehele, Pulain, Kuls, Simons, Klaudemir (od 85. Fereira), Pina (od 61. Limbombe), Vanaken, Izgerdo, Fosen.

FC Kopenhagen – Porto 0:0
Stadion: „Parken” u Kopenhagenu. Sudija: Milorad Mažić (Srbija).Žuti kartoni: Kvist, Augustinson, Verbić (Kopenhagen) – A. Silva, Korona, Žota (Porto).
KOPENHAGEN: Olsen, Augustinson, Johanson, Zanka, Ankersen, Kvist, Tuto (od 75. Greguš), Deleni, Falk Jensen (od 75. Husk), Verbić, Pavlović.
PORTO: Kasiljas, Teles, Marćano, Felipe, M. Pereira, D. Pereira, Korona, O. Tores, Otavinjo, A. Silva, Žota.

Dinamo Z. – Olimpik Lion 0:1 (0:0)
Stadion: „Maksimir” u Zagrebu. Sudija: Pavel Kralovec (Češka).Strelac: Lakazete 72. Žuti kartoni: Gojak, Žonas, Knežević (Dinamo) – Toliso (Lion).
DINAMO: Livaković, Pivarić, Benković, Sigali, Matel (od 14. Enrikez), Knežević, Ćorić (od 52. Žonas), Gojak, Pavičić (od 75. Maćado), Situm, Fernandez.
LION: Lopez, Morel, N`Kulu, Janga-Mbiva, Rafael, Gonalons, Feri, Darder (od 66. Toliso), Korne (od 66. Fekir), Lakazete, Valbuena.

Sevilja – Juventus 1:3 (1:1)
Stadion: „Ramon Sančez Pichuan” u Sevilji.Sudija: Mark Klatenburg (Engleska). Strelci: Pareha 9 – Markisio 45. iz penala, Bonući 85, Mandžukić 90. Žuti kartoni: Vaskez, Merkado (Sevilja) – Mandžukić, Kedira, Evra, Kvadrado (Juventus). Crveni karton: Vaskez (Sevilja) u 36.
SEVILjA: Riko, Merkado, Pareha, Rami, Eskudero, Mariano (od 75. Kraneviter), N`Zonzi, Ibora, Vitolo, Vieto (od 46. Sarabia), Franko Vaskez.
JUVENTUS: Bufon, Evra (od 72. Sturaro), Rugani, Bonući, D. Alveš, Kedira, Markisio, Pjanić (od 84. kean), Kvadrado (od 87. Kjelini), Mandžukić, Aleks Sandro.