Kod Barovića pronađeno pet pištolja i puška * Bošnjaci uz DPS, SD i Albanci još pregovaraju * U zatvor zbog marša protiv mafije * Mila zaobilaze, ali kažnjavaju šumare * Kod Barovića pronađeno pet pištolja i puška * Kapitalac * Pernar u Beogradu

– Za posao oko žičare su me prešli Sveto i Milov kum Goran Rakočević i Brano Gvozdenović. Zbog toga sada pišem knjigu koja se zove „Fukare”.

●Mene je poslala tetka iz Amerike - kaže druga.
Svi tako redom, a na kraju dođe red na malog Cigu:
●E, učiteljice, mi smo tol’ka sirotinja da nas tata pravi sam!

Sport LIGA ŠAMPIONA – SINOĆ ODIGRANI MEČEVI PETOG KOLA U GRUPAMA A, B, C I D Bajern pao u Rostovu, spektakl u Istanbulu
Peta runda prestižne Lige šampiona kompletirana je sinoć utakmicama u grupama A, B, C i D. Kao po običaju, iznenađenja nisu izostala.
Fudbaleri minhenskog Bajerna poraženi su na gostovanju ruskom Rostovu rezultatom 3:2. Nakon 45 minuta po jedan pogodak je pao na obje strane. Najprije je Daglas Kosta doveo Bavarce u vođstvo, a Azmun izjednačio pred sam kraj prvog poluvremena. U nastavku tim iz Rostova na Donu je došao do potpunog preokreta. Prvo je Žerom Boateng napravio prekršaj za najstrožu kaznu, a Poloz bio precizan sa bijele tačke. Ipak, radost domaćeg sastava nije dugo trajala. Bernat je prihvatio odlično dodavanje Riberija u kaznenom prostoru rivala i zakucao loptu u mrežu golmana Džanaeva. Rostov je prednost vratio u 67. minutu, kada su Njemci napravili faul na ivici šesnaesterca, a internacionalac iz Ekvadora, Kristijan Noboa odlično izveo „slobodnjak”. Strateg bavarskog giganta, Karlo Anćeloti potom je u igru uveo Tomasa Milera, a Bajern krenuo u totalnu ofanzivu, ali je domaćin uspješno odolijevao do poslednjeg sudijinog zvižduka za istorijski uspjeh ruskog tima. Drugi okršaj ove grupe između Atletika i PSV Ajndhovena nije donio previše zanimljiv fudbal, a domaće „jorgandžije” su tek početkom drugog poluvremena golom Gameira slomile otpor Holanđana. Potom je pogodio i Grizman za prvo mjesto u grupi.
Spektakularna utakmica odigrana je u Istanbulu, gdje lisabonska Benfika nije uspjela da osvoji tri boda, iako je protiv Bešiktaša vodila 3:0 na kraju prvog poluvremena. Imali su Portugalci priliku da postignu još koji pogodak, ali puleni Ruija Vitorije nisu uspjeli da ovjere plasman u narednu fazu elitnog takmičenja. „Orlovi” iz Lisabona bolje su otvorili i nastavak, ali su se stvari na terenu odjednom promijenile. U 58. minutu Bek je ubacio loptu u kazneni prostor Benfike sa desne strane, Tosun je fantastično zahvatio loptu „polu makazicama” za 1:3. Nastavili su Turci sa boljom igrom, a dramu u finišu je unio Kvarezma, golom sa bijele tačke, sedam minuta prije kraja. Domaćin dolazi do izjednačenja u 89. minutu, strelac je bio Abubakar, na sjajno ubacivanje portugalskog asa, Kvarezme. Napoli se mučio da kijevski Dinamom u drugom sudaru grupe B. Dobro su Ukrajkinci parirali Napolitancima, koji su činili sve da dođu do važnih bodova. Na kraju je ostalo 0:0.
U jednom od derbija kola, Pari Sen Žermen je bolje otvorio utakmicu i već u 18. minutu došao do prednosti protiv Arsenala na „Emirejtsu”. Strelac Edinson Kavani poslije asistencije Matuidija. Domaćin je nastavio da igra blijedo, ali je u samom finišu uspio da izjednači ni iz čega, nakon što je Krishoviak bio neoprezan i srušio jednog igrača „tobdžija” u šesnaesterci. Olivije Žiru je odlično izveo penal za 1:1. U drugom poluvremenu ista slika, a do pogotka Englezi stižu zahvaljujući autogolu Veratija. Izjednačio je Lukas Moura u 77. minutu, a PSŽ potom imao dvije šanse da opet povede. Duel između Ludogoreca i Bazela nije donio dobar fudbal, a ekipe koje su u borbi za treće mjesto u grupi A su više računa vodile o svojim mrežama. Zbog 1:1 u Švajcarskoj, Bugari su u boljem položaju za treću poziciju.
Dobra utakmica u Menhengladbahu. Borusija je pomalo neočekivano prva došla do prednosti, a Njemcima je samo trijumf nad Mančester sitijem bio u igri za plasman u nokaut Fazu LŠ. Strelac je Rafael, koji je pogodio sjajnim šutem sa distance. Prvu priliku za izjednačenje imao je Gundigan, ali je Zomer sjajnom reakcijom spriječio izjednačenje. Potom je domaćin mogao do 2:0, a onda je stigla kazna u samoj završnici prvog poluvremena. De Brujne je umakao po desnoj strani odbrani Gladbaha, vratio loptu u sredinu, a David Silva se našao na pravom mjestu. Prvo veće uzbuđenje u nastavku je bilo isključenje Stindla, zbog drugog žutog kartona i tada se nazirao kraj nada domaćeg tima, ali je tada pocrvenio Fernandinjo. U drugom duelu grupe C, Barselona je meč na „Seltik parku” u Glazgovu počela u svom prepoznatljivom stilu. Uz veći posjed lopte, Katalonci su tek u 24. minutu došli do prednosti, Nejmarovo dodavanje Mesi je iskoristio da utrči iza leđa odbrane. Pred kraj prvog dijela, fantastični golman Kreg Gordon je spasio Škote. Luis Suarez je pokušao glavom sa pet metara. Kada je argentinski „čarobnjak” duplirao vođstvo svog tima, bilo je jasno da bodovi idu na „Nou Kamp”.

Tabele

Grupa A
Arsenal 5 3 2 0 14:5 11
PSŽ 5 3 2 0 11:5 11
Bazel 5 0 2 3 2:7 2
Ludogorec 5 0 2 3 4:13 2
Šesto kolo (06.12): PSŽ – Ludogorec, Bazel – Arsenal.
Grupa B
Benfika 5 2 2 1 9:8 8
Napoli 5 2 2 1 9:7 8
Bešiktaš 5 1 4 0 9:8 7
Dinamo K. 5 0 2 3 2:6 2
Šesto kolo (06.12): Dinamo K. – Bešiktaš, Benfika – Napoli.
Grupa C
Barselona 5 4 0 1 16:4 12
Manč. Siti 5 2 2 1 11:9 8
M`gladbah 5 1 2 2 5:8 5
Seltik 5 0 2 3 4:15 2
Šesto kolo (06.12): Barselona – M`Gladbah, Manč. Siti – Seltik.
Grupa D
Atletiko M. 5 5 0 0 7:1 15
Bajern 5 3 0 2 13:6 9
Rostov 5 1 1 3 6:12 4
PSV 5 0 1 4 4:11 1
Šesto kolo (06.12): Bajern – Atletiko M, PSV Ajndhoven – Rostov.

Akteri
Arsenal – Pari Sen Žermen 2:2 (1:1)
Stadion: „Emirejts” u Londoni. Sudija: Feliks Brih (Njemačka). Strelci: Žiru 45. iz penala, Verati 60. autogol - Kavani 19, Lukas Moura 77. Žuti kartoni: Kokelan, Košelni (Arsenal) – Markinjoš, Verati (PSŽ).
ARSENAL: Ospina, Gibs, Košelni, Mustafi, Dženkinson (od 81. Okslajd-Čemberlejn), Kokelan (od 80. Volkot), Ramzi, Ivobi (od 78. Džaka), Ozil, A. Sančez, Žiru.
PSŽ: Areola, Maksvel, T. Silva, Markinjoš, Munie, Krishoviak, Verati, Mota, Lukas Moura (od 89. Hese), Matuidi, Kavani.

Ludogorec – Bazel 0:0
Stadion: „Vasil Levski” u Sofiji. Sudija: Martin Etkinson (Engleska).Žuti kartoni: Aniset, Moti, Sisinjo (Ludogorec) – Balanta, Džaka, Suhi, Traore (Bazel).
LUDOGOREC: Stojanov, Natanel, Moti, Palomino, Sisinjo, Aniset, Đakov, Vanderson (od 90. Kampanaro), Misiđan (od 84. Lukoki), Kafu, Keseru (od 90. Plastun).
BAZEL: Vaclik, Traore, Balanta, Suhi, Lang, Džaka, Bjarnason (od 85. Kalja), Delgado (od 79. Sporar), Zufi, Elionusi, Dumbia (od 79. Janko).

Bešiktaš – Benfika 3:3 (0:3)
Stadion: „Vodafon Arena” u Istanbulu. Sudija: Damir Skomina (Slovenija).
Strelci: Tosun 58, Kvarezma 83. iz penala, Abubakar 89 - Guedes 10, Semedo 25, Fejsa 31. Žuti kartoni: Arslan, Abubakar (Bešiktaš) – Pici, Luizao (Benfika).
BEŠIKTAŠ: Fabri, Bek, Tošić (od 60. Nukan), Marselo, Gonul (od 46. Tosun), Hatčinson, Arslan (od 46. Inler), Adriano, Ozjakup, Kvarezma, Abubakar.
BENFIKA: Ederson, Eliseu, Nilson-Lindelof, Luizao, Semedo, Pici, Fejsa, Guedes (od 75. Samaris), Salvio, Ćervi (od 64. R. Silva), Mitroglu (od 86. R. Himenez).
Napoli – Dinamo Kijev 0:0
Stadion: „San Paolo” u Napulju. Sudija: Ovidiu Hategan (Rumunija).Žuti kartoni: Kulibali (Napoli) - Sidorčuk (Dinamo)
NAPOLI: Reina, Gulam, Kulibali, Albiol, Hisaj, Diavara, Zjelinski (od 78. Alan), Hamšik, Kaljehon, Mertens, Insinje (od 66. Gabiadini).
DINAMO: Rudko, Makarenko, Vida, Kačeridi, Morozjuk, Garmah, Ribalka, Cigankov (od 60. D. Gonzales), Sidorčuk (od 67. Orihovski), Jarmolenko, Besedin (od 81. Moraes).

Seltik – Barselona 0:2 (0:1)
Stadion: „Seltik park” u Glazgovu. Sudija: Daniele Orsato (Italija). Strelac: Mesi 24, 55. iz penala. Žuti kartoni: Svatčenko, Lustig, Armstrong) (Seltik) – Alba, Roberto, Nejmar, Rakitić (Barselona).
SELTIK: Gordon, Izagire, Svatčenko, Šimunović, Lustig, Braun, Armstrong, Sinkler (od 46. Forest), Rogić (od 64. Biton), Mekgregor (od 72. Roberts), Dembele.
BARSELONA: Ter Štegen, Alba (od 66. Dinje) Pike (od 72. Marlon), Maskerano, Roberto, Buskets, Gomez, Rakitić, Mesi, L. Suarez, Nejmar (od 77. Turan).

Menhengladbah – Mančester siti 1:1 (1:1)
Stadion: „Borusija park” u Menhengladbahu.
Sudija: Kunejt Čakir (Turska).Strelci: Rafael 23 – D. Silva 45.Žuti kartoni: Stindl, Dahu, Jantčke, Rafael (M`Gladbah) – Fernandinjo (M.Siti).
Crveni kartoni: Stindl (M`Gladbah) u 51 – Fernandinjo (M.Siti) u 63..
M`GLADBAH: Somer, Vendt, Jantčke, Kristensen, Elvedi, Štrobl, Dahu (od 66. Vestergard), Džonson, Stindl, Traore (od 41. Hofman), Rafael (od 84. Han).
M.SITI: Bravo, Kolarov, Stouns, Fernandinjo, Otamendi, Gundogan, D. Silva, De Brujne, Navas, S. Aguero, Sterling (od 68. Sanja).

Rostov – Bajern 3:2 (1:1)
Stadion: „Olimp 2” u Rostovu na Donu. Sudija: Soarez Dias (Portugalija).Strelci: Azmun 44, Poloz 50. iz penala, Noboa 67 - Kosta 35, Bernat 52.Žuti kartoni: Granat, Gatkan (Rostov)- Boateng (Bajern).
ROSTOV: Džanaev, Kudrjašov, Granat, Navas, Mevlja, Kalašev (od 87. Terencjev), Noboa, Gatkan, Erokin, Poloz (od 90. Ezatolahi), Azmun (od 82. Grigorjev).
BAJERN: Ulrih, Bernat, Badštuber, Boateng (od 58. Humels), Rafinja, Lam, Alkantara, R. Sančez (od 73. T. Miler), Riberi, Kosta, Levandovski.
Atletiko– PSV Ajndhoven 2:0 (0:0)
Stadion: „Visente Kalderon” u Madridu. Sudija: Aleksej Kulbakov (Bjelorusija).Strelci: Gameiro 55, Grizman 66.
ATLETIKO: Oblak, F. Luiz (od 75. Huanfran), Godin, Gimenes, Vrsaljko, Tiago (od 76. Niguez), Gabi, Karasko, Koke, Gameiro, Grizman.
PSV: Zoet, Viljems (od 46. De Vijs), Moreno, Isimat-Mirin, Arias, Švab, Ramzelar, Proper (od 84. Lundkvist), Zinčenko, Pereiro, Bergvajn (od 61. Narsing).