Dnevna štampa Marketing Redakcija Kontakt
Ubijeno 300 civila i bačeno u jamu * Moćnici iz vlasti ne smiju biti iznad zakona * Pavićević tražio odlaganje robije * Keljmendija gone za neplaćanje smeća * Borbena dejstva moraju prestati * Neljudi * Gora ili gornja`
ISSN 1800-6299
  Izdanje: 26-02-2018

Porudzbenica
Rubrike
Pogledajte

Strip Dana

Strip

Riječ Dana
Mitropolit crnogorsko - primorski Amfilohije:
– Zli duh je pokrenuo uvođenje bezbožnih brakova, onih koji ne rađaju djecu, brakova koji razaraju porodicu, uništavaju svetinju braka. To je sada duh novi koji je zavladao Evropom, i evo sad se prenosi kod nas.

Vic Dana :)

Kada muškarac izgubi devedeset procenata svoje inteligencije?
– Kad mu umre žena.
A kad izgubi ostalih deset procenata?
–Kad mu umre pas.

Koji je najbolji čovjekov prijatelj?
–Kalkulator - na njega uvijek možeš da računaš!

Kako policajac lovi zeca?
Sakrije se u žbunje i zviždi kao kupus.

Nekom tajkunu otmičari oteli ženu. Kada su je smjestili u neki tajni objekat jedan od otmičara telefonom poziva njenog muža da se s njim pokuša dogovoriti oko otkupnine. Poslije par minuta razgovora zbunjeni otmičar pokriva slušalicu rukom i obraća se preostalim otmičarima u prostoriji:
- Ljudi, kunem se da sam čuo prasak čepa s boce šampanjca!







Arhiva
Dan:
Mjesec:
God:

Razno
Uclani se

Ekonomija - datum: 2018-02-25 FLEŠ
Dan - novi portal
Pro­ble­mi u Eplu
Epl je za­vr­šio grad­nju no­vog kam­pu­sa ko­ji se pro­te­že na 175 hek­ta­ra. Pom­pe­zno je na­ja­vlji­va­no otva­ra­nje, i sve je bi­lo u re­du dok ni­je otvo­ren.
Pro­blem je, me­đu­tim, što rad­ni­ci ni­ka­ko ne mo­gu da se na­vik­nu na no­ve kan­ce­la­ri­je, tač­ni­je, „po­vre­đu­ju ih”. Već je za­bi­lje­že­no ne­ko­li­ko slu­ča­je­va povreda na ra­du, bu­du­ći da rad­ni­ci ni­su pri­mje­ći­va­li sta­kle­ne zi­do­ve, pa su ne­ho­ti­ce uda­ra­li u njih i za­vr­ša­va­li sa po­sje­ko­ti­na­ma i po­vre­da­ma, pre­no­si B92.
Kam­pus je di­zaj­ni­rao šef di­zaj­na kom­pa­ni­je Džon Iv i bri­tan­ska ar­hi­tek­ton­ska fir­ma „Fo­ster+Part­ners”. Kom­pleks zbog di­zaj­na, ko­ji pod­sje­ća na le­te­ći ta­njir, zo­vu i „sve­mir­ski brod”, a vri­je­di vi­še mi­li­jar­di do­la­ra. A.Đ.

Šted­nja
Ko­me­sar za bu­džet Evrop­ske uni­je Gin­ter Etin­ger pred­sta­vio je okvir­ni plan ka­ko da se za­tvo­ri bu­džet. Breg­zit, od­la­zak Ve­li­ke Bri­ta­ni­je, ko­ja je do sa­da bi­la tre­ći po ve­li­či­ni ne­to-pla­ti­ša za evrop­ski bu­džet, stvo­rio je ne­do­sta­tak od oko 10 mi­li­jar­di eura, pre­no­si B92.
Po­lo­vi­nu tog nov­ca Etin­ger že­li da ušte­di, kao i da dru­ga­či­je ras­po­re­di iz­dat­ke, ali dru­ga po­lo­vi­na tre­ba­lo bi da bu­de po­kri­ve­na ve­ćim upla­ta­ma čla­ni­ca. Ri­ječ je pri­je sve­ga o ne­to-pla­ti­ša­ma, iako je u ovom slu­ča­ju to za­pra­vo „bru­to” – zbir ono­ga što se upla­ću­je u za­jed­nič­ku ka­su i ono­ga što se iz nje do­bi­ja.
Ne­to pla­ti­še su one ze­mlje ko­je upla­ću­ju vi­še ne­go što do­bi­ja­ju, a to su u Evrop­skoj uni­ji, na­kon Breg­zi­ta, na pr­vom mje­stu Nje­mač­ka, a za­tim i Fran­cu­ska, Ita­li­ja, Ho­lan­di­ja, Šved­ska, Bel­gi­ja, Austri­ja, Dan­ska i Fin­ska.A.Đ.

Nje­mač­ki sud
Nje­mač­ki sud je od­lo­žio od­lu­ku o za­bra­ni ko­ri­šće­nja di­zel vo­zi­la u gra­do­vi­ma, što bi mo­glo da ima enorm­ne po­sle­di­ce na auto­mo­bil­sku in­du­stri­ju Nje­mač­ke.
Sa­ve­zni sud u Laj­pci­gu po­čeo je ro­či­šte i oče­ki­va­lo se da do­ne­se pre­su­du za ne­ko­li­ko sa­ti, pre­no­si Ka­pi­tal.ba.
Su­di­je su, me­đu­tim, na­ve­le da je pro­ces tra­jao du­že od oče­ki­va­nog i za­ka­za­le iz­ri­ca­nje pre­su­de za 27. fe­bru­ar.
Sud od­lu­ču­je o žal­bi dvi­je nje­mač­ke sa­ve­zne dr­ža­ve na pre­su­de ni­žeg su­da, u ko­ji­ma se su­ge­ri­še da bi za­bra­na vo­žnje di­zel auto­mo­bi­la bi­la efi­ka­sna i da je tre­ba ozbilj­no raz­mo­tri­ti kao sred­stvo za­šti­te jav­nog zdra­vlja.A.Đ.

Pen­zi­je
Pen­zi­o­ne­ri u Ho­lan­di­ji, Tur­skoj i Hr­vat­skoj mo­gu bi­ti naj­za­do­volj­ni­ji pen­zi­ja­ma jer iz­no­se vi­še od 100 od­sto rad­ne pla­te, po­ka­za­la je ana­li­za Or­ga­ni­za­ci­je za eko­nom­sku sa­rad­nju i raz­voj (OECD), spro­ve­de­na u 35 ze­ma­lja svi­je­ta. Ho­land­ski i tur­ski pen­zi­o­ne­ri pri­ma­ju od 101 do 102 od­sto rad­ne pla­te ka­da se pen­zi­o­ni­šu, dok pen­zi­je u Hr­vat­skoj iz­no­se 129 od­sto rad­ne pla­te, pre­no­si Bi­znis.ba. Pre­ma pro­cje­ni OECD, vi­so­kim pen­zi­ja­ma mo­gu se po­hva­li­ti i In­dij­ci ko­ji pri­ma­ju 99 od­sto rad­ne pla­te. Pen­zi­je u Por­tu­ga­li­ji iz­no­se 95 od­sto rad­ne pla­te, a u Ita­li­ji 93 od­sto.A.Đ.

Komentari

Komentari se objavljuju sa zadrškom.

Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijedjanje i klevetanje. Nedozvoljen sadržaj neće biti objavljen.

Prijavite neprikladan komentar našem MODERATORU.

Ukoliko smatrate da se u ovom članku krši Kodeks novinara, prijavite našem Ombudsmanu.

Dan - novi portal
Predaja pomena on-line

Najčitanije danas

INFO

Cjenovnik i pravila o medijskom predstavljanju u toku kampanje za izbore za odbornike u SO Herceg Novi koji će biti održani 9. maja 2021.godine.

Pravila lokalni
Jumedia Mont d.o.o.

Cjenovnik - Radio D

Pravila o medijskom predstavljanju

Pravila lokalni
M.D.COMPANY d.o.o.

Cjenovnik - Radio D+

INFO

Zaštitnika prava čitalaca Dan-a

OMBUDSMAN

kontakt:

ombudsman@dan.co.me

fax:

+382 20 481 505

Pogledajte POSLOVNIK

Pratite rad OMBUDSMANA

Pogledajte IZVJEŠTAJE

Karikatura DAN-a
Karikatura
Pogledaj sve karikature >>>

Najčitanije - 7 dana


 

Prognoza dana

 



 

Developed by Beli&Boris - (c) 2005 "Dan"