Dnevna štampa Marketing Redakcija Kontakt
Pobjeda DPS-a, zrelo za ostavke u opoziciji * Tukli opozicione aktiviste i kupovali glasove * Bez promjene vlasti u Podgorici * Duškova iskra se ne gasi * Kim za prekid neprijateljstva * U komite za spas Bukovice * „Velike“ misli
ISSN 1800-6299
  Izdanje: 28-05-2018

Porudzbenica
Rubrike
Pogledajte

Strip Dana

Strip

Riječ Dana
N/A:
N/A

Vic Dana :)

Hronologija braka:
Prve tri godine on govori, a ona sluša.
Sledeće tri godine ona govori, a on sluša.
Od sedme godine braka oni govore a komšije slušaju.
Na kraju oni govore, a sudija se krsti.

Žirafa se hvali zecu dugačkim vratom:
-Kada pijem vodu u vruće dane neopisiv je doživljaj, kada centimetar po centimetar voda hladi moje grlo.
-Kada jedem ukusno lišće sa drveća i gutam neopisiv je doživljaj, kada centimetar po centimetar klize kroz moje grlo.
Na to će zec:
-A jesi li ikad povraćala?
Što je to arogantni snobizam?
– Prođeš autom kroz crveno, zaustaviš se pred policajcem, spustiš staklo, ispružiš ruku, pucneš prstima i kažeš:
– Račun,molim!

Kako životinje idu na godišnji odmor?
Lav ide sam, tigar s ljubavnicom, a majmun sa ženom.







Arhiva
Dan:
Mjesec:
God:

Razno
Uclani se

Srbija - datum: 2018-05-23 NJEMAČKI MEDIJI TVRDE DA SRBIJA RAZMIŠLJA DA NAPUSTI PUT U EU, ALEKSANDAR VUČIĆ PORUČIO Beograd neće mijenjati spoljnu politiku
Dan - novi portal
Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas u Azerbejdžanu da se spoljna politika Beograda neće mijenjati i da Srbija koja je na evropskom putu neće uvoditi sankcije Rusiji. On je naglasio da je politika Srbije njen evropski put i očuvanje i unapređenje prijateljstva sa tradicionalnim prijateljima – Rusijom i Kinom.
– To je politika Srbije i neće se promijeniti zbog jedne, dvije ili pet izjava – rekao je Vučić novinarima na kraju dvodnevne posjete Bakuu.
Prema njegovim riječima, to je politika Srbije koju određuju njene institucije i neće se mijenjati zbog želje bilo kog političara.
– Da bi promijenili spoljnu politiku Srbije, prvo treba da promijene mene, a i većinu u Skupštini Srbije – rekao je Vučić, koji je i lider SNS-a, najjače parlamentarne stranke u Srbiji.
Prema njegovim riječima, spoljna politika se ne donosi i ne mijenja za jedan dan.
– Srbija je na evropskom putu i, siguran sam, na dobrom putu – poručio je predsjednik Srbije.
Veliki broj austrijskih i njemačkih medija prenio je reagovanje ministra odbrane Srbije Aleksandra Vulina da, „ako je Kosovo ključno za EU, treba da krenemo svojim putem“, te iz ministrove izjave izveli zaključak da Srbija razmišlja o napuštanju evropskog puta. Bečki dnevnik „Die Presse“ o tome piše pod naslovom „Srbija razmišlja o promjeni politike i okretanju od EU“, a njemački „Zeit“ je tekst naslovio gotovo identično sa „Srbija razmišlja o odustajanju od pristupanja EU“, kao i mnogi drugi austrijski i njemački mediji, koji su prenijeli da Vulin ne smatra pomirenje sa Kosovom mogućim i da Srbija razmatra odustajanje od svojih planova za pristupanje Uniji.
Austrijski i njemački mediji podsjećaju da je Evropska komisija Srbiji stavila u izgled pristupanje Uniji do 2025, ako normalizuje odnose sa Prištinom.
– Ako je za EU ključno rješenje kosovskog problema, problema na čijem nastanku je aktivno učestvovala Unija, onda je vrijeme da razmislimo o promjeni prioriteta u našoj spoljnoj politici – prenose se riječi Vulina.
Mediji podsjećaju da su se prošle nedjelje francuski predsjednik Emanuel Makron i njemačka kancelarka Angela Merkel na Samitu EU – zapadni Balkan u Sofiji izjasnili protiv 2025. kao pristupnog datuma.
Takođe se podsjeća da EU kao najvažniji uslov u pristupnom procesu Srbije zahtijeva normalizaciju odnosa sa „Kosovom, gdje danas žive gotovo samo Albanci“.
– Međutim, srpski nacionalisti od 19. vijeka Kosovo smatraju srpskom pokrajinom i ne priznaju nezavisnost. Rješenje problema nije na vidiku – konstatuje „Zeit“.
List navodi i da je uticajna Srpska pravoslavna crkva nedavno upozorila političko rukovodstvo pod predsjednikom Vučićem da bi odustajanje od „srca Srbije“, odnosno Kosova, bila „veleizdaja“.
Poslije samita u Sofiji i izjave francuskog predsjednika Emanuela Makrona da proširenje EU treba da sačeka reformu Unije, Srbiji je stigla nova poruka, i to iz Berlina. Kako je danas ministarki za evrointegracije Jadranki Joksimović rekao član odbora njemačkog Bundestaga za odnose sa EU Manuel Saracin proširenje nije popularna tema, ali napredak svake zemlje će biti vrednovan. – Politika proširenja nije za neke članice EU popularna tema, ali će svakako pojedinačni napredak država u procesu biti vrednovan – rekao je on.
Kabinet ministarke je saopštio i da su Joksimovićeva i Saracin saglasni da reforme u poglavljima 23 i 24, koja obuhvataju oblasti reforme pravosuđa, borbe protiv kriminala i korupcije, manjinskih prava, medijskih sloboda od velikog značaja za proces EI, ali prije svega za modernizaciju i ukupan napredak države.
Joksimovićeva je zahvalila Njemačkoj, koja je, kako je navela, važan strateški partner Srbije, na pomoći i podršci u procesu pristupanja.
Saracin i srpska ministarka su ocijenili i da je samit u Sofiji, uprkos brojnim izazovima i novim temama koje se pojavljuju i u EU, ipak poslao poruku o evropskoj perspektivi regiona, kao i da su povezivanje i saradnja u regionu vrijednosti na kojima insistira i Srbija – jer bez njih nema mira, napretka i stabilnosti regiona.

RTS-M.Nj.

Nema trgovine sa EU zbog rokova

Ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić kaže za RTS da će se teško promijeniti stav zemalja članica EU koje su priznale Kosovo, jer one brane politiku koju su vodile devedesetih godina. Napominje da je za nas važno da održavamo broj zemalja koje nisu priznale Kosovo.
Ivica Dačić rekao je gostujući u Dnevniku RTS-a da su posjete delegacije Srbije, poput posjete Azerbejdžanu, značajne i da mnogo pomažu.
– Bez obzira na veličinu zemalja, mjere se glasovi i svi su ravnopravni po kapacitetu glasanja u međunarodnim organizacijama. Za nas je važno da održavamo broj zemalja koje nisu priznale Kosovo, a da bismo održavali, potrebno je da imamo dobre bilateralne odnose i da se posjećujemo – kaže Dačić.
Dodaje da je mnogo zemalja u koje rijetko idemo i da bi zato trebalo veću pažnju posvetiti zemljama kao što je Azerbejdžan.
Napominje da će se teško promijeniti stav zemalja članica EU koje su priznale Kosovo, jer one brane politiku koju su vodile devedesetih godina.
– Jednostrano proglašenje nezavisnosti je kraj jedne takve politike. To je njihova samoodbrana, ali ih strašno nervira jer proces nije završen. Oni misle da je nemoguće da procenat država koje priznaju Kosovo padne ispod 100. Jedna zemlja samo da je u pitanju, nema konsenzusa. Zato se Kosovo u svim dokumentima EU obilježava asimetričo – objašnjava ministar. Kaže da postoje neki okvirni rokovi za članstvo u EU.
– Neka okvirna godina je 2025. Nema sa naše strane bilo kakve trgovine zbog nekih rokova. Ne može se sa nama tako razgovarati o vitalnoj temi kao što je Kosovo. Za njih će biti sve teža, a veliki broj zemalja razmišlja o svojim odlukama i očekujemo da jedan broj zemalja povuče priznanje – napominje Dačić.

Komentari

Komentari se objavljuju sa zadrškom.

Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijedjanje i klevetanje. Nedozvoljen sadržaj neće biti objavljen.

Prijavite neprikladan komentar našem MODERATORU.

Ukoliko smatrate da se u ovom članku krši Kodeks novinara, prijavite našem Ombudsmanu.

Dan - novi portal
Predaja pomena on-line

Najčitanije danas

INFO

Cjenovnik i pravila o medijskom predstavljanju u toku kampanje za izbore za odbornike u SO Herceg Novi koji će biti održani 9. maja 2021.godine.

Pravila lokalni
Jumedia Mont d.o.o.

Cjenovnik - Radio D

Pravila o medijskom predstavljanju

Pravila lokalni
M.D.COMPANY d.o.o.

Cjenovnik - Radio D+

INFO

Zaštitnika prava čitalaca Dan-a

OMBUDSMAN

kontakt:

ombudsman@dan.co.me

fax:

+382 20 481 505

Pogledajte POSLOVNIK

Pratite rad OMBUDSMANA

Pogledajte IZVJEŠTAJE

Karikatura DAN-a
Karikatura
Pogledaj sve karikature >>>

Najčitanije - 7 dana


 

Prognoza dana

 



 

Developed by Beli&Boris - (c) 2005 "Dan"