SDT oznakom tajnosti čuva Lazovićeve batinaše * SDT oznakom tajnosti čuva Lazovićeve batinaše * „Crno na bijelo“ bez drugog mandata * Pandemija nije promijenila strategiju razvoja kompanije * Popustili zidovi, škola zatvorena * Nezavisnost ASK još pod znakom pitanja * Zbog povećanja akciza doći će do rasta sivog tržišta

Odnosi Crne Gore i Srbije u ovom trenutku su bratski i komplikovani, dinamični i protivrječni, bolji na nivou građana nego na nivou visoke politike.

U uglu bara, gost kaže svojoj veoma ružnoj dami:
Idu mrav i slon preko starog mosta i most se uruši, a njih dvojica padnu u rijeku.
Na to kaže mrav ljutito: „To se nebi dogodilo da smo išli jedan po jedan.”

Sport - datum: 2021-04-04 PETROVAC I DEČIĆ POD MALIM BRDOM IGRALI BEZ GOLOVA
Bod za Jezero: Zoran Mikijelj - Foto: DAN Do važnog boda sa igračem manje
U veoma borbenoj i čvrstoj utakmici, Petrovac je, sa igračem manje od 48. minuta, remizirao sa Dečićem pod Malim brdom - 0:0.

- Nakon svega viđenog moram biti zadovoljan osvajanjem jednog boda, koji će nam dosta značiti u daljoj borbi. U prvom poluvremenu smo bili ravnopravan rival, imali veliku šansu da stignemo do gola, ali nakon isključenja našeg igrača početkom nastavka moram mojim igračima čestitati na borbenosti - rekao je Nenad Vukčević, trener „nebeskoplavih”.

Prvih 15 minuta igre proteklo je u borbenoj i čvrstoj igri između dva šesnesterca, ali bez pravih prilika za gol. Prvu polupriliku stvorili su domaći igrači u 17. minutu preko Ivanovića, ali je njegov udarac blokirao neko od gostujućih igrača. Nakon jedne akcije „nebeskoplavih” Nikola Zvrko je pokušao da zaprijeti, ali je slabo zahvatio loptu. U 30. minutu proboj Tuzana po lijevoj strani, dobro ubacivanje Danila Pešukića pred gol Ljubomira Đurovića, ali je Camaj zakasnio i lopta je otišla u gol-aut. Bila je to idelna prilika da gosti dođu do prednosti. Drugi ozbiljniji pokušaj imao je Marković dva minuta kasnije, ali je njegov udarac završio preko gola. Uzvratio je Zaim Divanović u 35. minutu nakon greške Marka Tućija oko sredine terena, ali je sjajno intervenisao Stefan Popović, iako se našao oči u oči sa njim, a lopta se odbila u korner. Do kraja prvog poluvremena zabilježili smo poluprilke Ilir Camaja u 42. i Nikole Savovića na drugoj strani u 44. minutu.

Domaći su samo nakon tri minuta igre u drugom poluvremenu ostali bez Bracanovića, koji je dobio drugi žuti karton. Iako sa igračem manje puleni Nenada Vukčevića nisu se predavali. Prvu priliku u nastavku nije iskoristio Anđelo Rudović u 49. minutu, a revanširao se Nikola Zvrko samo par minuta kasnije. U 60. i 66. minutu u prilici da savlada Đurovića bio je Maljoku, ali je golman domaćih bio uspješniji. Nedugo zatim Martin Prekončević je ubacio loptu sa lijeve strane pred gol domaćih, skočio je Admir Adrović, ali je lopta prošla koji santimetar pored stative gola Đurovića. Mogli su Tuzani u 81. i 83. minutu do kompletnog plijena, ali se u oba navrata nije najbolje snašao rezervista Jovan Nikolić.

- Ostaje žal što do kraja meča nismo gledali borbu 11 na 11, jer smatram da je bila prava fajterska utakmica. Možda možemo žaliti, naročito u drugom poluvremenu za osvajanjem sva tri boda, ali i sa ovim jednim bodom i te kako moramo biti zadovoljni - rekao je Edis Mulalić, strateg Dečića.

D.S.

Petrovac - Dečić 0:0
Stadion: Pod Malim brdom. Igrano bez prisustva publike. Sudija: Mileta Šćepanović (Podgorica). Pomoćnici: Marjan Paunović (Berane), Dragan Vujović (Cetinje). Žuti kartoni: Zvrko, Bumbar, Bracanović (Petrovac), Đoljaj, An.Rudović, Tući, Božanović (Dečić). Crveni karton. Bracanović (Petrovac) 50. minutu.

PETROVAC: Đurović, Bracanović, Bumbar, Ivanović (od 52.Vojvodić), Marković, Mikijelj, Mijušković, Divanović, Zvrko (71.Merdović), Rudović (od 63.Marveđo), Savović.

DEČIĆ:Popović, Ad. Rudović, Marković (od 87. Ljuljđuraj), Božanović (od 54. Maloku), Camaj (od 59. Adrović), An.Rudović (od 54. Nikolić), Đoljaj, Drešaj, Prenkočević, Pešukić, Tući.