SDT oznakom tajnosti čuva Lazovićeve batinaše * SDT oznakom tajnosti čuva Lazovićeve batinaše * „Crno na bijelo“ bez drugog mandata * Pandemija nije promijenila strategiju razvoja kompanije * Popustili zidovi, škola zatvorena * Nezavisnost ASK još pod znakom pitanja * Zbog povećanja akciza doći će do rasta sivog tržišta

Odnosi Crne Gore i Srbije u ovom trenutku su bratski i komplikovani, dinamični i protivrječni, bolji na nivou građana nego na nivou visoke politike.

U uglu bara, gost kaže svojoj veoma ružnoj dami:
Idu mrav i slon preko starog mosta i most se uruši, a njih dvojica padnu u rijeku.
Na to kaže mrav ljutito: „To se nebi dogodilo da smo išli jedan po jedan.”

Sport ENGLESKA - PREMIJER LIGA (30. KOLO)
Dvostruki strijelac - Hari Kejn (Totenhem) Jedan Kejn nedovoljan
Drugog dana vikenda odigrane su četiri utakmice u 30. kolu Premijer lige - postignuto je ukupno 16 pogodaka.

Najveći gubitnik dana je Totenhem koji je prokockao pobjedu nad Njukaslom u samom finišu susreta na Sent Džejms Parku. Kapiten Hari Kejn (30. 34.) postigao je dva pogotka za Pijevce ali ni to nije bilo dovoljno za konačan trijumf. Najbolji strijelac Hotspura došao je do brojke od 19 pogodaka u sezoni a ukupno 162 u karijeri na 238 utakmica - takav učinak ima i Džermejn Defo ali na 496 mečeva za Spurse.

Da se Svrake neće unaprijed predati u ovom susretu nagovijestio je Žoelinton (28) a potvrdio Džozef Vilok šest minuta prije kraja utakmice.

Koliko je Totenhem igrao loše govori i podatak da su igračima Njukasla, jednoj od najneefikasnijih ekipa lige, dozvolili čak 22 šuta ka golu - toliko je protiv ovog tima uspio da ostvari još samo Mančester Siti, aktuelni lider i vjerovatno novi šampion.

Ono što je izgubio Totenhem, nije Mančester Junajted - na Old Trafordu je savladan Brajton koji je na poluvremenu imao prednost a gol je postigao Dani Velbek (13) bivši igrač Crvenih Đavola. Pobjedu domaćinu donijeli su Markus Rašford (63) i Mejson Grinvud (83) - za Rašforda ovo je treća sezona zaredom u kojoj postiže deset ili više golova.

Vrlo uzbudljivo bilo je na početku dana - na Sent Meri stadionu veliki preokret desio se u duelu Sautemptona i Barnlija. Gosti su imali dva gola prednosti ali su Sveci uspjeli da dođu do pobjede. Čak četiri od pet pogodaka u ovom susretu viđeni su u prvom poluvremenu - jedan od njih, za izjednačenje Sautemptona, postigao je Dani Ings što je bio treći uzastopni meč protiv Barnlija u kojem je poentirao. To što su Kris Vud (12. penal) i Matej Vidra (28) poentirali za goste, samo je "probudilo" domaće igrače - pobjedu Svecima donio je Natan Redmond (66) što je bio njegov treći pogodak u poslednje dvije utakmice.

Preokret se dogodio i u Birmingemu gdje je Aston Vila savladala Fulam za koji je Aleksandar Mitrović (61) postigao gol - bio je to njegov šesti u poslednje četiri utakmice, pet je dao za reprezentaciju Srbije. Vilenjaci su u prvih 60 minuta bili potpuno bezopasni, nisu uputili nijedan šut ka golu Kotadžersa, ali su stvari preokrenuli za svega devet minuta - Trezege (78, 81) dva puta i Ola Votkins (87) donijeli su trijumf domaćinu ovog susreta. Za Trezegea bili su to prvi golovi u ovoj sezoni a za Votkinsa je to bio deseti gol na Vila Parku.

Rezultati:
Sautempton - Barnli 3:2 (2:2), Njukasl - Totenhem 2:2 (1:2), Aston Vila - Fulam 3:1 (0:0), Mančester J - Brajton 2:1 (0:1), Danas: Everton – Kristal P (19), Vulverhempton – Vest H (21:15)