SDT oznakom tajnosti čuva Lazovićeve batinaše * SDT oznakom tajnosti čuva Lazovićeve batinaše * „Crno na bijelo“ bez drugog mandata * Pandemija nije promijenila strategiju razvoja kompanije * Popustili zidovi, škola zatvorena * Nezavisnost ASK još pod znakom pitanja * Zbog povećanja akciza doći će do rasta sivog tržišta

Odnosi Crne Gore i Srbije u ovom trenutku su bratski i komplikovani, dinamični i protivrječni, bolji na nivou građana nego na nivou visoke politike.

U uglu bara, gost kaže svojoj veoma ružnoj dami:
- Pa ja uopšte nisam pila!
- Ali ja jesam!
Idu mrav i slon preko starog mosta i most se uruši, a njih dvojica padnu u rijeku.
Na to kaže mrav ljutito: „To se nebi dogodilo da smo išli jedan po jedan.”

Sport - datum: 2021-04-04 BUDUĆNOST NAKON 23 UTAKMICE DOŽIVJELA PORAZ - BODOVE ODNIJELA ZETA
Važna pobjeda Zete - Foto: DAN Burzanović presudio plavima
Posle sedam mjeseci i 23 utakmice, fudbaleri Budućnosti su doživjeli poraz. Plave je sinoć na stadionu pod Goricom savladala Zeta, koja je strpljivom i disciplinovanom igrom u samom finišu susreta postigla gol i osvojila tri velika boda.

-Igrali smo porotiv najbolje ekipe u ligi i moramo biti zadovoljni nakon pobjede. Ostvarili smo naš cilj, osvojili tri boda i već se spremamo za sledeću utakmicu koju igramo u Danilovgradu u srijedu. Naš cilj je da se borimo za Evropu, a ovaj trijumf može samo da nam bude vjetar u leđa - rekao je nakon susreta Aleksandar Kaluđerović, pomoćni trener Zete,

Već u prvom minutu ekipa iz Golubovaca je imala priliku. Marko Burzanović je izveo korner i samo zahvaljujući dobroj intervenciji golmana Miloša Dragojevića nije postignut pogodak. A, onda potom, Budućnost kao da se trgla, pa je u 8. minutu Igor Ivanović imao priliku, a nedugo zatim Draško Božović je bio u izglednoj prilici, ali se po veoma lošem terenu nije najbolje snašao. Zabilježili smo i 16. minut kada je Raičković šutirao, ali bez opasnosti za golmana Zete Zorana Akovića. A onda u 20. minutu Zeta je imala stopostotnu priliku. Srđan Krstović je bio sam, ali se Dragojević nije dao prevariti. U 30. i 31. minutu Budućnost je imala šanse, ali Andrija Ražnatović, a potom ni Vasilije Terzić nijesu pravovremeno reagovali. Pet minuta prije odmora Draško Božović je idealno poslužio Ivanovića, čiji udarac nije pogodio cilj. Neposredno pred odlazak na odmor Miloš Raičković je imao veliku priliku, ali je za malo bio neprecizan.

U drugom dijelu Zeta je bila bolja. Ona je zapravo igrala i iz igre došla do zasluženo pobjede. Za to vrijeme Budućnost je mogla nešto više u 64 minutu, kada se Luka Mirković sa prilične udaljenosti odlučio na udarac koji nije donio rezultat. A onda, 86. minut kada je odbrana Budućnosti izigrana u završnici od Marka Burzanović. Nekadašnji fudbaler podgoričkog tima prevario je Dragojevića i svom tim donio zasluženu pobjedu.

-Desio se poraz, nije moralo, nismo željeli, ali mislim da bi neriješen rezultat na osnovu svega pokazanog bio najrelaniji. Imali smo po ovako teškom terenu i lošem vremene svoje šanse, nismo ih iskoristili. Ali, u fudbalu su golovi najbitniji. Zeta je dala gol, mi nismo i čestitam im na pobjedi. Mi se okrećemo narednoj utakmici, nadam se da će momci brzo da se oporave nakon ovog. Pokušaćemo da protiv Dečića stignemo do pobjede i obezbijedimo prvo mjesto - rekao nakon susreta šef stručnog štaba Budućnosti Mladen Milinković.

Mitar Radunović

Budućnost – Zeta 0:1 (0:0)
Stadion: pod Goricom. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Radoje Pajović (Podgorica). Pomoćnici: Milutin Đukić (Cetinje) i Aleksandar Đikanović (Nikšić). Strijelac: Burzanović u 87. minutu. Žuti kartoni: Božović (Budućnost), Sopo, Milojko (Zeta).

BUDUĆNOST: Dragojević, Terzić (od 77. Vujačić), Milić, Mirković, Ivanović, Božović, Zarubica (od 77. Mrvaljević), Raičković, Adžić, Babić, Ražnatović (od 89. Đukanović).

ZETA: Aković (od 61. Radulović), Ceklić, L. Lambulić, Krstović, Milojko, Mi. Lambulić (od 90. Ma. Lambulić), Sopo, Kalezić (od 90. Popović), Milić (od 87. Đinović), Burzanović, Simović.

Rezultati: Podgorica – Rudar 2:1, Petrovac – Dečić 0:0, Iskra – Jezero 1:1, OFK Titograd – Sutjeska 0:4, Budućnost – Zeta 0:1.