Šverc tone kokaina organizovao crnogorski klan * Šverc tone kokaina organizovao crnogorski klan * Dali smo ekspertizu da se ispita nezakonito bogaćenje * Prebivalište će provjeravati i terenski * EPCG za kredite duguje 39,6 miliona eura * Crna Gora dužna 4,4 milijarde * Pročešljati minuli rad Lazovićevog sektora

Od 31. avgusta do 30. novembra 2020, u periodu tehničkog mandata bivše vlade, došlo je do povećanja broja zaposlenih za 3.178 na centralnom nivou, od čega u resoru prosvjete za 2.702 lica.

- Ja sam bio-hemičar!
- Ma ne pitam te što si bio, već čime se baviš.

​- Koji je životni san svakog policajca?
- Da kupi raskrsnicu i radi privatno.

Sport - datum: 2021-03-26 CRNOGORSKI FUDBALERI SUMIRALI UTISKE NAKON POBJEDE U RIGI
Šćekić je vodio fudbalski rat u Rigi - Foto: FSCG Letonci grubi, teren katastrofalan Golman Milan Mijatović zadovoljan drugim poluvremenom. Naredni rival, Gibraltar, nepoznanica. Defanzivni vezni Aleksandar Šćekić ne gleda pobjedi u zube. Svi spremni i motivisani da izdrže težak raspored. Pobjeda Turske nad Holandijom nije iznenađenje
Uspješno su fudbaleri Crne Gore počeli kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo, uspješno je Miodrag Radulović debitovao na klupi „crvenih”, ali nije sve išlo glatko na gostovanju Letoniji. Nije moglo ni biti glatko, kada je teren stadiona u Rigi ličio na oranicu. Domaćini su imali više vremena da se naviknu na nefudbalske uslove i da povedu, ali je Stevan Jovetić demonstrirao klasu i sa dva gola donio Crnoj Gori pobjedu (2:1).

„Crveni” su juče u hotelu „Podgorica” sumirali utiske iz Letonije.

Letonci su bili grubi, teren katastrofalan. U prvom poluvremenu se nismo najbolje snašli na takav „doček”. Primili smo gol, ali smo uspjeli da se vratimo. U drugom poluvremenu smo ih nadigrali u svim segmentima, bili smo smireni, diktirali smo tempo, iskoristili šansu i osvojili tri važna boda – kazao je golman Milan Mijatović.

Iskusni čuvar mreže je zadovoljan radom novog selektora.

Dobro smo prihvatili ideje novg selektora. Da je bio bolji teren u Rigi možda bismo ranije njegove zamisli sproveli u djelo i od prvog minuta nametnuli svoj stil, što smo uspjeli u drugom poluvremenu i možda bismo i ranije riješili pitanje pobjednika.

Vremena za odmor nema. Sjutra od 15 sati je u Podgorici još jedan meč koji nosi predznak da se mora dobiti.

Nismo imali priliku da se sretnemo sa Gibraltarom. Pokušaćemo da se oporavimo u naredna dva dana i da vidimo šta to oni rade. Nadam se da ćemo ponoviti igru iz drugog poluvreman sa Letonijom. Ukoliko u tome uspijemo, siguran sam da ćemo ubilježiti još jedno pobjedu i napraviti dobar uvod za meč sa Norvežanima.

Izgleda kao da već mislite na Halanda i društvo?

Ne. Prvo moramo da riješimo Gibraltarce. Svako danas igra fudbal, pogotovo na reprezentativnom nivou. Skoncentrisani smo samo na to da na terenu opradamo ulogu favorita protiv Gibraltara, pa ćemo razmišljati o Norvežanima – dodao je Mijatović.

Defanzivni vezni Aleksandar Šćekić je potvrdio da je pored Letonaca veliki protivnik bio izuzetno loš teren.

Prva utakmica je uvijek teška i jedino je bitno da se pobijedi i tako kvalifikacije otvore na pravi način. Trenirali smo u Podgorici na mekanim terenima, dok nas je u Rigi dočekao tvrd teren, uopšte nije moglo da se igra. Primili smo jedan gol koji nismo trebali da primimo, ali smo se brzo vratili i napadali do kraja, vjerovali u pobjedu i ista je došla – rekao je Šćekić.

Sjutra „crvene” čeka još jedan rival iz najniže klase evropskog fudbala.

Danas imamo trening oporavka, zatim slijedi analiza Gibraltara, sjutra trening. Očekujem naravno da pobijedimo, iako ćemo imati manje od 72 sata između dva meča.

Neće to biti sve što se tiče prvog kvalifikacionog „prozora”. U utorak pod Goricu dolazi Norveška.

Teško je izdržati ovakav ubrzani raspored. Imali smo u Letoniji utakmicu sa puno duela, borbe i velikom potrošnjom energije, ali sam uvjeren da imamo dovoljno snage da izguramo ovaj prvi ciklus. Od prvog dana priprema je motivacija na visokom nivou, svi do jednog želimo da damo sve od sebe, svi sanjamo odlazak na Svjetsko prvenstvo – uvjerava Šćekić.

Put do Katara neće biti lak, to je pokazao start kvalifikacija i „spoticanje” mnogih favorita.

Što se tiče naše grupe, svi su iznenađeni pobjedom Turske nad Holandijom. Igrao sam u turskoj Super ligi i vjerujte mi da su ozbiljna ekipa, njihovi reprezentativci nastupaju u velikim evropskim klubovima i nisam iznenađen što su pobijedili Holanđane – zaključio je Šćekić.

N.J.–D.P.

Čestitalo Ministarstvo
Ministarstvo prosvjete, nauke, kulture i sporta na čijem je čelu ministarka Vesna Bratić, čestitalo je fudbalskoj reprezentaciji Crne Gore na trijumfu u Rigi. Iz ovog resora poželjeli su puno sreće u nastavku kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. godine.

Čestitke fudbalskoj reprezentaciji Crne Gore na velikoj pobjedi protiv Letonije u prvom meču kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru. Ministarstvo prosvjete, nauke, kulture i sporta našim fudbalerima želi sreću i uspjehe u nastavku takmičenja – kaže se u čestitki.

Jovetić: Pobjeda je najbitnija
Junak pobjede u Rigi, Stevan Jovetić, nije nakon meča na stadionu Skonta krio zadovoljstvo zbog osvajanja bodova.

Bila je to teška i veoma zahtjevna utakmica, sa mnogo kontakt igre. Znali smo da će biti tako. Mislim da smo pokazali da smo mnogo kvalitetniji, imali smo šest-sedam ozbiljnih šansi, šteta što ranije nismo riješili meč. Najbitnije je, ipak, bilo da se startuje pobjedom, sada možemo u miru da se spremamo za Gibraltar. Niko ne može da se pobijedi lako, ova utakmica nam je pokazatelj – istakao je Jovetić

Đurđević: Pokazali smo da smo kvalitetniji
Odličnu partiju u svom debiju u crvenom dresu pružio je Uroš Đurđević. Napadač Sportinga iz Hihona je nakon meča kazao:

Očekivali smo vrlo tešku utakmicu i najbitnije je da smo pobijedili. Pokušali smo da nametnemo svoj stil, ali po ovakvom terenu nismo u tome baš uspjeli. U drugom poluvremenu smo pokazali da smo mnogo bolja ekipa, stvorili smo dosta šansi, Stevan je iskoristio svoje i preokrenuli smo.

Napadač „crvenih” dobio je tokom susreta mnogo udaraca od rivala.

Odmah na početku meča dobio sam udarac koji sudija nije sankcionisao, a u drugom poluvremenu Letonac je zaslužio direktan crveni karton kad me je udario laktom. Letonci su oštri i biju dosta – naveo je Đurđević.

Vukčević preskače i Gibraltar
Veziste Levantea Nikole Vukčevića nije bilo u Rigi zbog problema sa listom, a neće biti na raspolaganju selektoru Miodragu Raduloviću ni za meč sa Gibraltarom.

S druge strane, Žarko Tomašević se oporavio i trebao bi da zauzme mjesto u startnoj postavi.