Šverc tone kokaina organizovao crnogorski klan * Šverc tone kokaina organizovao crnogorski klan * Dali smo ekspertizu da se ispita nezakonito bogaćenje * Prebivalište će provjeravati i terenski * EPCG za kredite duguje 39,6 miliona eura * Crna Gora dužna 4,4 milijarde * Pročešljati minuli rad Lazovićevog sektora

Od 31. avgusta do 30. novembra 2020, u periodu tehničkog mandata bivše vlade, došlo je do povećanja broja zaposlenih za 3.178 na centralnom nivou, od čega u resoru prosvjete za 2.702 lica.

- Ma ne pitam te što si bio, već čime se baviš.

​- Koji je životni san svakog policajca?
- Da kupi raskrsnicu i radi privatno.

Sport BUDUĆNOST VOLI PORAŽENA OD MONAKA U ČETVRTFINALU EVROKUPA
Žestok okršaj u Stožicama Igra se majstorica Budućnost Voli - Monako 64:74 (18:21, 13:16, 20:19, 13:18)
Dvorana: Stožice. Bez gledalaca. Sudije: Gkontas (Grčka), Vilius (Litvanija), Lavrukhin (Rusija).

BUDUĆNOST VOLI: Kobs 17, Ivanović 16, Edžim 2, Šehović 6, D. Nikolić 2, Apić, Mitrović 2, Dela Vale 2, Z. Nikolić 5, Popovć, Rid 12.

MONAKO: Bost 7, Čupas, Demahis, Inglis 3, Najt 13, Ndoje 7, Jeguete, O Brajen 5, Lesor 19, Grej 20, Sisoko.

Košarkaši Budućnost Voli moraće da igraju majstoricu četvrtfinalne serije Evrokupa pošto su sinoć u Ljubljani poraženi od Monaka. Važnost utakmice i mogućnost prolaska među četiri vezali su ruke Plavima na startu. Ništa im nije polazilo za rukom u napadu, što su smireniji gosti iskoristili i preko Najta u petom minutu poveli 12:4. Tek tada su Podgoričani sredili redove, zaigrali bolje i trojkom Ivanovića i bacanjima Zorana Nikolića u osmom minutu izjednačili (16:16). Ipak, Mitrovićevi izabranici su prvu dionicu dobili 21:18. Na početku druge Milojevićevi puleni su bili agresivniji, dobru rolu imao je Kobs, pa su u 15. minutu preokrenuli (24:23). I umjesto da iskoriste taj momenat dozvolili su da im padne koncentracija, tako da je Monako ponovo diktirao tempo. Ipak, u 19. minutu je bio rezultat 31:31, da bi do poluvremena gosti otišli na 37:31. I u nastavku su Podgoričani imali problema u napadu. Nikako nisu uspijevali da dođu do koša protivnika, nije ih služio ni šut, pa je Lesor u 25. minutu poentirao za 45:35. To je bio signal za uzbunu. Plavi su se trgli i do 27. minuta odgovorili serijom 8:0 (43:45). Nažalost, nisu nastavili u istom ritmu, tako da je Monako pred odlučujućih 10 minuta imao zalihu od pet poena (56:51). Na početku četvrte dionice razgoropadio se Grej, koji je serijom poena u 33. minutu odveo francuskog predstavnika na 64:51. Post domaćina prekinuo je Kobs sa linije slobodnih bacanja, ali ni to nije donijelo značajniju promjenu. Falilo je tečnosti u napadu, pa su svi pokušaji Podgoričana da uhvate priključak ostajali uzaludni. Samo su uspjeli da nekoliko puta spuste na minus devet, ali ne i da ozbiljnije zaprijete. Kada je Lesor u 38. minutu poentirao uz dodatno bacanje (71:59) pitanje pobjednika bilo je riješeno. Košarkaši Budućnost Voli će majstoricu četvrtfinala Evrokupa igrati u Monte Karlu 31. marta (18). Virtus i Gran Kanarija su već u polufinalu. Rezultati: Huventud - Virtus 78:84, Gran Kanarija - Metropolitans 66:64.

N.Z.

Milojević: Ništa nije gotovo
Dejan Milojević: Monako je zasluženo slavio, čestitam mom prijatelju Zvezdanu Mitroviću. Poslije prve utakmice sam rekao da nije gotovo, da je samo 1:0. Nije gotovo ni sada kada je 1:1. Kada smo mogli da pobijedimo jednom, možemo i drugi put. ​Bili smo loši u napadu, promašili smo mnogo zicera. Imali smo šansu u posljednjoj četvrtini, ali smo i tada promašili neke otvorene šuteve i zicere koje ne bi trebalo. Rival je imao i 20 skokova u napadu, to je previše.