Spriječena likvidacija Milića Šakovića * Spriječena likvidacija Milića Šakovića * Hrapović saslušan zbog ugrožavanja javnog zdravlja * Za devet mjesta 19 kandidata * Borba za gradonačelnika i 41 odbornika * Prijava protiv svatova, ali ne i protiv partija * Pet godina bez budžetskog inspektora
  Izdanje: 10-03-2021

Siniša Bjeković, ombudsman:
– Epidemija korone dodatno je zakomplikovala ionako težak položaj žena u Crnoj Gori.

Baka uči Miru lijepom ponašanju:
- Vidiš, Miro, kad ja zijevam, uvijek stavim ruku na usta. Što misliš, zašto to činim?
- Da ti ne ispadne proteza...

Dva čovjeka popeli se na planinu, i upali u lavinu. Našao ih je neki pas kome je o vratu visila boca konjaka. Jedan će: - Pronašao nas je najbolji čovjekov prijatelj.!
A drugi će na to: - A vidi tek koliki ga je pas donio.

Sport BUDUĆNOST VOLI SAVLADALA CEDEVITA OLIMPIJU U GRUPI G EVROKUPA
Plavi još sanjaju evropski san Podgoričani u četvrtfinalu Budućnost Voli - Cedevita Olimpija 79:66 (17:19, 21:21, 20:17, 21:9) Podgoričani u četvrtfinalu igraju sa Mitrovićevim Monakom
Dvorana: SC Morača. Bez gledalaca. Sudije: Bisang (Francuska), Baumanis (Letonija), Ambrozov (Rusija).

BUDUĆNOST VOLI: Kobs 5, Ivanović 17, Edžim 20, Šehović, D. Nikolić 11, Apić, Dela Vale 11, Z. Nikolić 3, Popović, Rid 10, Žugić 2.

CEDEVITA OLIMPIJA: Radović, Peri 11, Hopkins 8, Murić 8, Blažič 18, Braun 7, Hodžić, Džons 12, Scuka, Dimec, Marinković, Rupnik 2.

Košarkaši Budućnost Voli izborili su plasman u četvrtfinale Evrokupa pošto su sinoć savladali Cedevita Olimpiju i revanširali joj se sa kamatom za prethodna dva poraza ove sezone. Važnost utakmice okovala je na startu ruke domaćina. Milojevićevi izabranici nisu uspijevali ništa da pogode, pa su gosti prvi došli do riječi i trojkom Murića u četvrtom minutu poveli 8:3. Plavi su velikom borbenošću ipak uspjeli da srede redove i preko Rida u sedmom minutu uhvatili priključak (11:12). Ipak, Ljubljančani su dobili prvu dionicu sa 19:17. U drugoj su Plavi krenuli energičnije i preko Dela Valea su poveli, a trojkom Ivanovića u 16. minutu prvi put došli do potrebne prednosti (33:28). Međutim, gosti se nisu predavali, pa su na odmor otišli sa viškom od dva poena (40:38). I u nastavku je vođena žestoka borba. Podgoričani su bili dobri u odbrani, kontrolisali skok, ali nikako nisu uspijevali da uhvate pravi ritam u napadu. Zbog toga su se ekipe smjenjivale u vođstvu, a dobrim rolama Danila Nikolića i Edžima Budućnost Voli je u odlučujućih 10 minuta ušla sa plus jedan (58:57). I onda se Plavima vratilo sve što su promašili do tada. Iz odlične defanzive sjevnule su trojke Danila Nikolića i Dela Valea (64:57). Post gostiju od tri i po minuta prekinuo je Blažič, ali to je bilo kratkog daha. Uslijedila su tri bacanja Dela Valea, pa trojke Edžima i Ivanovića, da bi Ivanović sa linije penala u 37. minutu trasirao put ka pobjedi (75:64). Tada je došlo do malog pada koncentracije, što Ljubljančani nisu iskoristili. Štaviše, Peri je u 39. minutu promašio dva bacanja i faulirao Ivanovića kome nije zadrhtala ruka (77:66). U sledećem napadu Dela Vale je ukrao loptu i lagano poentirao (79:66) potpuno skršivši otpor protivnika. Tako su košarkaši Budućnost Voli izvadili vizu za četvrtfinale, gdje ih čeka Monako našeg trenera Zvezdana Mitrovića.

N.Z.

Milojević: Svi dali doprinos
Dejan Milojević: Teška fizička utakmica kao što sam očekivao Svaka ovakva utakmica nije lijepa za gledanje. Bili smo dobri u odbrani 40 minuta i to je presudilo. Zadovoljan sam kako smo reagovali nakon teškog starta. Promašili smo u prvom poluvremenu nekoliko otvorenih šuteva, to je zbog pritiska. U drugom poluvremenu smo počeli i da pogađamo, napravili razliku i zasluženo slavili Zadovoljan sam kako su svi igrali. Svi su dali doprinos. Dela Vale je digao formu u poslednjih nekoliko utakmica, Danilo je bio ta iskra koja je zapalila ekipu. Bodrio sam ga kada nije išlo. Ali cijela ekipa je odigrala dobro. Cedeviti takođe čestitke na svemu što su napravili.

On nije htio da priča o četvrtfinalu sa Monakom.

- Sada iskreno razmišljam o Ciboni. Idemo korak po korak. Dižemo formu, neke su se stvari desile u našu korist. Za svaku sledeću utakmicu samo treba da sve od sebe, a gdje će nas to odvesti vidjećemo na kraju sezone.