Milionski posao potpisali na osnovu 45 neovjerenih kopija * Milionski posao potpisali na osnovu 45 neovjerenih kopija * Slučaj SDT-a je mrlja na reputaciji Crne Gore * Specijalci opet na kotorskim ulicama * Vladimir Žderić primio prvu vakcinu * Dejan Lazović odveo „crvene” u Tokio * Kulturna dobra zaštićena samo na papiru

Nije problem što se Vlada odlučila za promjenu pojedinih ambasadora, već što je od tog opoziva napravljen cirkus i nanijeta šteta Crnoj Gori na međunarodnom planu.

Mladi par se mazi na klupici u parku. Ona mu šapuće na uvo:– Dragi, znaš, imaćemo troje djece.– Kako znaš? – pita on.– Pa trenutno su kod moje mame!

Pitala učiteljica djecu u ško-li šta je najbrže na svijetu.Djeca nabrajala avione, rakete ali došli do zaključka da je najbr-ža na svijetu – MISAO.Ali Perica diže ruku i reče: Ja mislim učiteljice da ima nešto brže od misli.– A šta to Perice?– Ne znam ja šta je to ali čuo sam neko veče u sobi kad je tata re-kao mami:– Ovo je stvarno bilo brže nego što sam mislio..

Sport - datum: 2021-02-20 RUDAR ZASLUŽENO STIGAO DO BODOVA U SUSRETU OFK TITOGRADOM
Strijelac: Predrag Kašćelan - Foto: DAN Furiozan finiš prvog poluvremena
Rudar je lakše nego što se očekivalo ostvario četvrtu uzastopnu prvenstvenu pobjedu. Meč sa OFK Titogradom bio je riješen nakon prvog dijela, kada su Pljevljaci postigli četiri gola. Poslednjih deset minuta prvog poluvremena bilo je evropsko izdanje domaćina i to treba da bude njihov put ka krajnjem cilju, opstanku u ligi.

-Odigrali smo sjajno prvo poluvrijeme koje je riješilo utakmicu. Mnogo bolji smo bili u tom dijelu i sve pohvale idu igračima za postignute golove. U nastavku, možda i zbog rezultata, došlo je do jednog malog opuštanja, ali ne treba zamjeriti igračima na tome - kazao je strateg Pljevljaka Vuko Bogavac.

Rudar je više nego dobro počeo utakmicu. Igrao se treći minut kada je Vuk Striković „lažnjakom“ prevario odbranu gostiju i loptu proslijedio do Miloša Zečevića, koji je sa sedam metara iskosa postigao prvi proljećni gol na fudbalskim terenima Crne Gore. Gosti su izjednačili u 11. minutu. Slobodan udarac sa 25 metara, izveo je Miloš Brnović i pogodio mrežu golmana Lazara Baltića. Rudar je od tada zaigrao angažovanije, podigao nivo je igre i ubrzo je stigla nagrada. U 35. minutu korner je izveo Zečević, a Predrag Kašćelan sa pet metara zakucao loptu glavom u mrežu. U 42. mintu Rudar je duplirao prednost. Hiraku Matsui sa svoje polovine je uputio loptu ka Strikoviću, koji je još jednom pokazao da je možda i najbrži igrač u ligi. Stekao je prednost već u prijemu, u punom trku ušao u šesnaesterac i prevario Joksimovića za 3:1. U sledećem napadu, nakon asistencije Kašćelana, Marko Merdović je u padu sa šest metara pogodio za 4:1.

Tek što je krenulo drugo poluvrijeme, u 49. minutu, gosti su smanjili prednost domaćina. Ivan Novović je prošao po lijevoj strani, centrirao, a lopta se odbila do Brnovića, koji je volejom sa 25 metara smjestio u lijevi donji ugao gola Rudara. Tri minuta nakon toga „romantičari“ su mogli da se potpuno rezultatski vrate u meč. Bojović je iz okreta sa jedanaest metara šutirao i pogodio unutrašnji dio stative. Rudar je poslije isključenja Miloša Brnovića, mogao do petog gola, ali je golman Joksimović na samoj gol liniji zaustavio loptu nakon šuta Zečevića.

-Pobjeda Rudara je potpuno zaslužena, a mogla je biti izražena i sa većom razlikom, no bilo je i momenata gdje smo mi mogli da priprijetimo, ali nije nam se vratilo. Teren je bio dosta težak za igru, a ekipa Rudara se bolje snašla na tom terenu, a naše veliko neiskustvo kumovalo je kod nekih golova - kazao je poslije utakmice trener OFK Titograda Nikola Rakojević.

M.P.

Rudar – OFK Titograd 4:2 (4:1)
Stadion: pod Golubinjom. Odigrano bez priustva gledalaca. Sudija: Miloš Savović (Podgorica). Pomoćnici: Aleksandar Đikanović (Nikšić) i Ivan Bogdanović (Cetinje). Strijelci: Zečević u 3, Kašćelan u 35, Striković u 42. i Merdović u 43. za Rudar, a Brnović u 11. i 49. minutu za OFK Titograd. Žuti kartoni: Matsui, Kartal, Tahirović (Rudar) Brnović (OFK Titograd). Crveni karton: Brnović (OFK Titograd) u 75. minutu

RUDAR: Baltić, Kašćelan, Merdović, Pejović, Kartal, Golubović (od 76. Tahirović), Matsui (od 88. Kovačević), Suraka (od 60. Živković), Talović (od 88. Hajrović), Zečević, Striković.

OFK TITOGRAD: Joksimović, Popović, Muzurović, Peličić (od 60. Škrijelj), Bojović, Novović, Alić, Roganović, Boričić (od 76. Savković), Brnović, Mandić (od 84. Tošković).