Milionski posao potpisali na osnovu 45 neovjerenih kopija * Milionski posao potpisali na osnovu 45 neovjerenih kopija * Slučaj SDT-a je mrlja na reputaciji Crne Gore * Specijalci opet na kotorskim ulicama * Vladimir Žderić primio prvu vakcinu * Dejan Lazović odveo „crvene” u Tokio * Kulturna dobra zaštićena samo na papiru

Nije problem što se Vlada odlučila za promjenu pojedinih ambasadora, već što je od tog opoziva napravljen cirkus i nanijeta šteta Crnoj Gori na međunarodnom planu.

Mladi par se mazi na klupici u parku. Ona mu šapuće na uvo:– Dragi, znaš, imaćemo troje djece.– Kako znaš? – pita on.– Pa trenutno su kod moje mame!

Pitala učiteljica djecu u ško-li šta je najbrže na svijetu.Djeca nabrajala avione, rakete ali došli do zaključka da je najbr-ža na svijetu – MISAO.Ali Perica diže ruku i reče: Ja mislim učiteljice da ima nešto brže od misli.– A šta to Perice?– Ne znam ja šta je to ali čuo sam neko veče u sobi kad je tata re-kao mami:– Ovo je stvarno bilo brže nego što sam mislio..

Sport CRNA GORA IZGUBILA OD FRANCUSKE U KVALIFIKACIJAMA
Crveni se isprsili Ništa od Evrobasketa Crna Gora - Francuska 71:73 (17:13, 20:18, 16:19, 18:23)
Dvorana: Bemaks. Bez gledalaca. Sudije: Konde (Španija), Kalatrava (Španija), Horozov (Bugarska).

CRNA GORA: Kobs 7, Drobnjak 1, Šehović, D. Nikolić 6, Radončić 8, Simonović 16, Z. Nikolić, Ivanović 10, Popović 17, Đurišić 6, Žugić, Bjelica.

FRANCUSKA: Mbaje 10, Ertel 16, Butsiel 6, Časang 11, Albisi 5, Ros, Utara, Lesor 6, Kordinie 9, Žulien 6, Butelj, Konate.

Iako su u većem dijelu utakmice bili bolji od favorizovanih Francuza košarkaši Crne Gore su poraženi ostavši bez šansi za plasman na Evrobasket. Radovićevi izabranici su u meč ušli na pravi način. Odlično su parirali Trikolorima na fizičkom planu, usporili su ih, solidno su kontrolisali skok, tako da su skoro potpuno zatvorili sve prilaze svom košu. Zbog toga su preko Popovića i Đurišića u šestom minutu poveli 10:4. Tada su postali malo nestrpljivi u napadu, što su gosti odmah kaznili (10:10). Ipak, Crveni nisu gubili hladnokrvnost i prvu dionicu su trojkom Ivanovića sa preko pola terena riješili u svoju korist sa 17:13. I u drugoj je viđena slična igra. Obje ekipe su se mučile u napadu, ali su domaćini ipak bili agresivniji u odbrani. Kada su Popović i Kobs vezali dvije trojke u 16. minutu je bilo plus šest (29:23), da bi sjajni Popović u 19. minutu odveo Crvene na 34:26. Prvo poluvrijeme su dobili sa 37:31. Crveni su i u nastavku bili sigurni. Poslije trojke Simonovića i poena Radončića Crna Gora je u 25. minutu došla do dvocifrene prednosti (46:35). I umjesto da iskoriste momenat i dotuku uzdrmanog protivnika Radovićevi puleni su počeli da brzaju u napadu, a u odbrani im je popustila pažnja. Uslijedile su trojke Časanga i Žulijena, da bi Albisi poslije nesportske lične Danila Nikolića u 27. minutu uhvatio priključak (45:46). Ipak, domaćini nisu paničili. Zbili su redove bacanjima Ivanovića pred odlučujućih 10 minuta imali zalihu od tri poena (53:50). U četvrtoj donici ponovo su uhvatili pravi ritam. Danilo Nikolić je poentirao uz dodatno bacanje, precizan je bio Simonović, tako da je u 35. minutu na semaforu pisao rezultat 64:57. I onda je uslijedio period praznog hoda. Sjevnule su trojke Mbajea i Ertela za drugo vođstvo Francuza na utakmici (65:64). Poslije toga je vođena izjednačena borba. Kod rezultata 68:68 u poslednjem minutu Kordinije je poentirao uz dodatno bacanje (71:68) i to je prelomilo meč. Istina, Ivanović je odgovorio (70:71), da bi Ertel sa linije slobodnih bacanja riješio pitanje pobjednika, jer Crveni nisu šutnuli za tri u poslednjem napadu. Sjutra u Podgorici igraju Francuska - Velika britanija (17) i Crna Gora - Njemačka (20).

N.Z.

Igrali dobro 38 minuta
Boško Radović. Igrali smo najbolju utakmicu u ovim kvalifikacijama. Ponosan sam na moje igrače. Igrali smo 38 minuta odličnu utakmicu. Ipak, imali su mnogo više ofanzivnih skokova i Ertela i to je presudilo. Nismo se plasirali na Evrobasket, ali imamo još da odradimo utakmicu sa Njemačkom.

Marko Simonović: Nije lako igrati ovakve utakmice. Francuska je najbolja ekipa iz naše grupe sa igračima koji imaju evropsku reputaciju. Mislim da smo igrali dobro 38 minuta da bi u poslednja