Branio Caneta u duvanskoj aferi pa postao diplomata * Branio Caneta u duvanskoj aferi pa postao diplomata * Za dva dana poništili tendere od 21,4 miliona * Ministra savjetuje policajac koji je bio pod istragom * Treći u svijetu po broju zaraženih * Blokiraće gradnju kolektora * Čekajući zadovoljenje pravde preminuo 121 radnik

– Odlaganje glasanja o izmjenama tužilačkih zakona opasnije je za državu i građane od potencijalnog privremenog zatezanja odnosa sa Briselom.

Došla baba na pijacu pa pita prodavačicu: - Pošto ti ova marama? Ova neće odmah da kaže nego gleda da izvuče najbolju cijenu: - Pa...ne znam... pa kol’ko bi ti dala? A ni baba se ne da:
- Pa... evo 15 eura? - 15? Nema šanse! Može 10?
- 10?! Pa ja je plaćam 11! Evo, može za 12? I tu babi pukne film i kaže ona:- Ej mala, slušaj, puk’o mi je film... je l’ ima ovdje neka foto radnja gdje to može da se sredi?

Sport - datum: 2021-02-14 NJEMAČKA – BUNDESLIGA (21. KOLO)
Kolo remija - Foto: PA-EFE-EPA - MARTIN MEISSNER/POOL Remiji Dortmunda i Bajera
Pet utakmica, pet remija. I dok je javnost očekivala da Borusija Dortmund proradi i pobijedi, odigrao je još jednom ispod očekivanja i remizirao kući sa Hofenhajmom 2:2. Istim rezultatom završio se i meč između Bajer Leverkuzena i Majnca, gdje su svi tipovali na pobjedu domaćina. Iako nije još sve izgubljeno, sa pravo je zavladala ozbiljna briga u klub Milionera. Jedva su i bod izvukli i to golom Erlinga Halanda, čime se nada na Vestfalenu produbila. Spravom su ljuti navijači „žuto-crnih”, jer je sada doveden u pitanje i nastup u Ligi šampiona. Što se samog nastupa ekipe domaćih tiče, kao da su prvi put zaigrali zajedno, krajnje besciljno, neorganizovano, dezorjentisano. Hofenhajm je spravom trebao da odnese kući tri boda, da nisu primili gol za 2:2 deset minuta prije kraja meča, i to dok je gostujući igrač Munas Dabur ležao povrijeđen. Hof je na kraju imao dvije sjajne šanse da dobije meč preko Mijata Gaćinovića i Iljasa Bebua. Treba istaći i da je Erlingu Halandu poništen jedan gol kod vođstva gostiju 2:1. Dortmund je tako ostao na šestoj poziciji, čak 15 bodova iza vodećeg minhenskog Bajerna uz utakmicu više. „Milioneri” imaju samo jedan trijumf u posljednjih šest kola, od titule nema ništa i sve su dalje od plasmana u Ligu šampiona. Sreća za milionere je i što Bajer nije dobio već im je remi iščupao Majnc u 90+2. minutu meča. Vodili su Farmaceuti 2:0, a u samoj završnici Majnc je stigao do 2:2. Robert Glacel je pogodio za 2:1 u 89. minutu, a onda Kevin Šteger za konačan rezultat u drugom minutu sudijske nadoknade. Prethodno su za Bajer pogađali i prednost donijeli Lukas Alario u 14. i Patrik Šik u 84. minutu. Neriješeno je bilo i u Bremenu gdje je Verder igrao 0:0 sa Frajburgom, ali i Štutgartu gdje se Herta spasila poraza golom Luke Neca u 82. minutu meča. Za popularne Švabe gol je postigao i domaćine doveo u vođstvo Saša Kalajdžić u 45+1. minutu. I posljednji meč koji je na programu bio juče između Union Berlina i Šalkea završen je bez golova 0:0.

Rezultati i strijelci:
Bajer Leverkuzen – Majnc 2:2 (Alario 14, Šik 84 - Glacel 89, Šteger 90+2), Borusija D – Hofenhajm 2:2 (Sančo 24, Haland 80 - Dabur 31, Bebu 51), Štutgart – Herta 1:1 (Kalajdžić 45+2 - Nec 82), Verder Bremen – Frajburg 0:0, Union Berlin – Šalke 0:0