Podgorica, Ulcinj i Cetinje pred zatvaranjem škola i lokala * Među ekspertima niko sa poslaničkih lista * Boje se insajdera * Presuda Vučkoviću presudiće Medenici * Za ekspertski sistem 78,4 odsto građana * Institutu i privatnicima 1,8 miliona za testove * Poskupljenje rezultat neracionalnog zapošljavanja
  Izdanje: 04-11-2020

Biljana Zeković, direktorica NVO SOS telefon:
– Zbog korone, nasilje u porodici je poraslo za 30 odsto.

Peru stiže poruka od djevojke:
- Ljubavi, upao mi telefon u šaht!
- Pa kako pišeš poruku?
- Upala i ja s njim.

​Pita Perica oca: Tata, znaš li da pišeš zatvorenih očiju?
- Da, zašto?, odgovara tata.
- Pa treba da mi se potpišeš u đačku knjižicu, kaže Perica.

Sport - datum: 2020-11-03 OMLADINSKA FUDBALSKA LIGA CRNE GORE - GRUPA A (11. KOLO)
Jedinstvo sa dresovima sa Čalevim likom Preokret plavih u derbiju
Budućnost – OFK Titograd 2:1 (0:1)

Pomoćni teren Budućnosti na Starom aerodromu. Igrano bez prisutva gledalaca. Sudija: Manojlo Sekulić (Podgorica). Strijelci: Mijović u 57. i Krkeljić u 89. za Budućnost, a Milić u 21. minutu. Žuti kartoni: Obradović, Vukotić (Budućnost), Mihaljević, Spahić, Boričić (OFK Titograd).

BUDUĆNOST: Baltić, Vukotić, Lucević, Mijović, A. Ćetković (od 27. Globarević), B. Ćetković (od 46. Krkeljić), Obradović, Dakić, Dašić, Mugoša, Marstjepović (od 46. Vukotić).

OFK TITOGRAD: Zlajić, Magdelinić (od 63. Vujačić), Boričić, Pavićević (od 58. Tošković), Spahić, Vujisić, Mihaljević (od 84. Radević), Janković, Ljumović, Đaković, Milić.

Derbi 11. kola Omladinske lige Crne Gore pripao je Budućnosti. Plavi su nakon preokreta sa 2:1 pobijedili OFK Titograd i preuzeli prvo mjesto na tabeli.

Romantičari su u 21. minuti poveli golom Save Milića, ali su plavi u nastavku zaigrali bolje i uspjeli da preokrenu. Najprije je u 57. minutu izjednačio Lazar Mijović, a minut prije kraja susreta Luka Krkeljić je donio trijumf svome timu. Akteri ovog derbija su prije početka meča minutom ćutanja odali poštu preminulom Mitropolitu crnogorsko-primorskom Amfilohiju.

Jedinstvo - Kom 0:4 (0:0)

Stadion gradski u Bijelom Polju. Bez prisustva gledalaca. Sudija: Dejan Cimbaljević (Berane). Strijelci: Dujović u 60. i 76, Globarević u 66. i Peličić u 75. minutu za Kom. Žuti kartoni: Šabović, Bahović (Jedinstvo), Medenica (Kom). Crveni karton: Ćinćur (Jedinstvo).

JEDINSTVO: Š. Kolić, Bahović, Mujanović, Cvijović (Mrdak), Korać (Janković), D. Kolić (Bajramspahić), Ćinćur, Nedić (Va. Brajić), Vlaović, Vl. Brajić, Šabović (Mušović).

KOM: Radošević, Peličić, Joković (Radetić), Medenica (Popović), Dujović, Mešter (Čolović), Aćimić, Radulović (Milićević), Pupović (Begović), Pavićević (Prelević), Globarević (Ognjenović).

Niko se nije nadao da će nakon povratka sa odmora gosti sa Zlatice, biti efikasni i četiri puta zatresti mrežu domaćina. Prije početka utakmice svi akteri susreta su minutom ćutanja odali poštu preminulom Zoranu Čalu Basekiću, koji je bio pomoćni trener omladinske ekipe.

M.N.

Petrovac – Podgorica 1:3 (0:1)

Stadion: „Lugovi“. Igrano bez prisutva gledalaca. Sudija: Jovica Bojović (Nikšić). Strijelci: Ćulafić u 55. za Petrovac, a Vuković u 18. i 76. i M. Krivokapić u 52. minutu iz jedanaesterca za Podgoricu. Žuti karton: Raketić (Petrovac).

PETROVAC: Boljević, Raketić (od 82. Mihailović), Trifunović, Radinović (od 78. Dedić), Ćulafić, Pepeljak, Spalević (od 82. Šćepanović), Džuver, Raičević (od 82. Bogojević), Darmanović, Vojvodić.

PODGORICA: A. Krivokapić (od 86. Đurašković), Vuković (od 86. Perunović), Hadžibegović, Vujović (od 79. Miljanić), Đukanović (od 79. Šćekić), Bajović (od 66. Minić), M. Krivokapić (od 79. Pavlićević), Bojanović (od 79. Vučinić), Božović, Habibović (od 86. Boričić), Dapčević (od 46. Tmušić).

Podgoričani zasluženo stigli do trijumfa protiv Petrovca.

Sutjeska – Iskra 1:1 (0:1)

Pomoćni teren kraj Bistrice. Sudija: Dražen Petrić (Pljevlja). Strijelci: Lješković u 55. minutu za Sutjesku, a Gajić u 32. minutu za Iskru. Crveni karton: Kecojević (Sutjeska). Žuti kartoni: Vujačić, Kecojević, Janjić, Đurković i Dubljević (Sutjeska), Popović i Mišurović (Iskra).

SUTJESKA: N.Radović, Vujačić, Peković (Lješković), Radojević (Popović), Dubljević, M.Radović, Kecojević, Janjić, Đurković, Žižić, Milić.

ISKRA: Marković, Popović (Vuković), Radulović (Mišurović), Bogićević Vučinić, Radulović (Raspopović), Jovanović, Keković (Perišić), Gajić, Šćepanović (Tomašević), Šćepanović (Tomašević),Tadić.

Čini se da je krajnji ishod i najrealniji. Gosti bolji u prvom, Nikšićani u drugom poluvremenu. Sve u svemu, dobra utakmica.

B.K.

Rezultati: Budućnost – OFK Titograd 2:1, Petrovac – Podgorica 1:3, Jedinstvo – Kom 0:4, Sutjeska – Iskra 1:1.