- Ona od bojlera. Da ugasim?

Sport PETROVAC NADIGRAO ISKRU POD MALIM BRDOM
Strijelac za Petrovac: Petar Vukčević Raspucani „nebeskoplavi”
Fudbaleri Petrovca odigrali su dobar meč, na vrijeme postigli golove, i zasluženo stigli do trijumfa.

- Zadovoljni smo ovako visokom pobjedom. Do uspjeha smo došli tako što smo znatno otvorenije i visočije ušli u meč u odnosu na neke prethodne utakmice. Golove smo postigli na vrijeme, i mudrom igrom sačuvali prednost do kraja - istakao je šef stručnog štaba Petrovca Nenad Vukčević.

Domaći su napadački počeli utakmicu, i već u petom minutu Miloš Kalezić se odlučio na udarac, ali je lopta završila pored gola. U desetom minutu zaprijetio je Mirza Đurđević, a u 13. je Milivoje Raičević glavom uputio udarac u dobro postavljenog Srđana Blažića. Prilike domaćih su se ređale, pa je iskusni Petar Vukčević u 14. minutu, nakon dobre akcije domaćih fudbalera, šutirao po sredini gola, ali je Blažić bio na mjestu. Agilni Đurđević se u 15. minutu našao u idealnoj poziciji, ali nije uspio da pogodi mrežu. Tridesetak sekundi kasnije dobro je šutirao Miloš Kalezić, ali je Blažić loptu izbacio u korner. Dobra akcija domaćih u 21. minutu, loptu je povukao Petar Vukčević, situacija nije mnogo obećavala, ušao je u šesnaesterac gostiju, neko od odbrambenih igrača ga je srušio, Vukčević je ostao da leži na zemlji, a sudija Radoje Pajović pokazao je na bijelu tačku. Vukčević je nonšalantno šutirao, i Blažića poslao u jednu stranu, a loptu u drugu stranu mreže. Domaći su iskoristili grešku Lakića u 32. minutu, lopta je došla do Raičevića, koji se brzo uputio prema golu i savladao Blažića za 2:0. Iako u podređenom položaju, gosti su uspjeli da smanje u 37. minutu lijepim golom Dritona Camaja. U finišu poluvremena Raičević nije uspio da iskoristi dvije lijepe prilike u 40. i 42. minutu, ali je zato bio precizan Kalezić u 44. minutu na asistenciju Vukčevića.

Na početku drugog poluvremena neprecizni su bili Kalezić u 48. i Irfan Šahman u 51. minutu. Igrači Petrovca nastavili su sa atakovanjem na gol Blažića. Međutim, gosti su zaprijetili preko rezerviste Vukovića u 62. minutu, samo desetak sekundi nakon što je ušao u igru. Uzvratio je Raičević minut kasnije, ali se Blažić nije dao iznenaditi. Petrovčani su preko Andrije Ražnatovića u 63. minutu, koji je sve sam uradio, došli do konačnih 4:1.

- Loše smo otvorili utakmicu, napravili dvije kardinalne greške, a zatim i prekršaj za jedanaesterac, koji nas je koštao brzog povratka u meč - rekao je trener Iskre Aleksandar Nedović.

D.S.

Petrovac - Iskra 4:1(3:1)
Stadion: Pod Malim brdom. Gledalaca: 200. Sudija: Radoje Pajović (Podgorica). Pomoćnici: Veselin Đuranović (Podgorica) i Nikola Vujović (Bar). Strijelci: P. Vukčević u 22 (iz jedanaesterca), Raičević u 32, Kalezić u 45, Ražnatović u 63. minutu za Petrovac, a Camaj u 37. minutu za Iskru. Žuti kartoni: Kalezić i Milić (Petrovac), Šahman (Iskra).

PETROVAC: Mugoša, Ražnatović, I. Vukčević, Marković, Mikijelj, P. Vukčević (od 85. Vujović), Medigović, Raičević (od 65. Muharemović), Kajević (od 46. Milić), Kalezić (od 60. Ilić), Đurđević (od 60. Savković).

ISKRA: Blažić, Šahman, Camaj (od 68. Petrović), Jamamoto, Đurišić (od 68. Malešević), Drinčić (od 46. Kuburović), Lakić, Rogošić (od 61.Vuković), Milić (od 85.Mandić), Jovanović, Boričić.