- Ne radi mi ruter od interneta.
- Ok, koja lampica vam trenutno svijetli?
- Ona od bojlera. Da ugasim?

Sport ZETA I PODGORICA ODIGRALI ZANIMLJIV MEČ U KOJEM POBJEDNIKA NIJE BILO
Ivan Vukčević je Zeti donio bod Svakom po bod Gosti vodili golom Sekulića, izjednačio Ivan Vukčević
Fudbaleri Zete i Podgorice igrali su neriješeno 1:1, u jednom od derbija 26. kola. Remi je na kraju zadovoljio obje ekipe, pa je sastav iz Golubovaca zadržao tri boda viška u odnosu na tim iz Donje Gorice.

-Znali smo da Podgorica igra takav fudbal da svaka greška može skupo da košta, a mi smo kod njihovog vođstva napravili niz grešaka. Ali, bez obzira na to pokušavali smo da kroz igru dođemo do gola, kao što smo i uspjeli. Tražili smo nakon toga pobjedu, nismo uspjeli, ali nakon ovakve utakmice nas bod zadovoljava - rekao je nakon utakmice Dejan Roganović, strateg Zete.

Igra je u prvom dijelu susreta bila zanimljiva, bilo je situacija pred oba gola iz kojih se mogla zatresti mreža, ali publika na tribini stadiona Trešnjica nije vidjela pogodak. A već u 3. minutu domaći su priprijetili. Srđan Krstović je sa 18 metara loptu poslao pored stative Agovićevog gola. Pet minuta kasnije Podgorica je bila u prilici. Sopo je pogriješio, Vujnović uzeo loptu i krenuo ka golu. Međutim, dao je sebi predug for, iskoristio je to golman Aković, uklizao i otklonio opasnost. Imala je Zeta u 24. minutu novu situaciju iz koje je mogla do pogotka, međutim, nakon centaršuta Tuzovića sa desne strane, Ivan Vukčević je glavom šutirao pravo u golmana gostiju. Ipak, najbolju priliku u ovom dijelu meča imao je tim Voja Pejovića i to u 39. minutu. Japanac Suzuki je primio loptu u kaznenom prostoru domaće ekipe, dobro šutirao, ali je ona završila pored lijeve stative gola Akovića.

Na samom startu drugog poluvremena Zeta je imala još jednu dobru priliku. Tuzović je sa desne strane centrirao, Matija Lambulić zahvatio loptu glavom i ciljao sami ugao. No, golman Agović je uspio da odličnom intervencijom loptu skrene u korner. Gosti su nakon toga igrali čvrsto i disciplinovano, a u 59. minutu su šokirali domaće navijače. Anđelko Jovanović je povukao napad, pravovremeno ubacio loptu za Balšu Sekulića, koji je sa pet-šest metara pogodio mrežu – 0:1. Mogli su izabranici Dejana Roganovića brzo da se vrate u igru, jer su samo pet minuta kasnije promašili zicer. Kođo Nijaveđi je po desnoj strani prošao, ubacio loptu za usamljenog Ivana Vukčevića na ivici kaznenog prostora. Međutim, on je malo je oklijevao, onda slabo šutirao, a Agović odbranio. Napravila je Zeta tada pritisak ka golu gostiju i to je u 71. minutu urodilo plodom. Stefan Vukčević je dao pas ka prezimenjaku Ivanu. Mladi reprezentativac Crne Gore je prevario svog čuvara i sa šesnaest metara postigao efektan pogodak – 1:1. Dva minuta kasnije vidjeli smo dobar napad gostiju, Aligrudić je centrirao na drugu stativu za Suzukija, ali je napadač žutih nije najbolje zahvatio loptu.

-U prvom dijelu smo imali par situacija koje je bilo teže promašiti nego dati, ali i bod osvojen na Trešnjici znači nešto, jer je Zeta jedna izuzetno dobra ekipa, dobro vođena sa strane trenera Roganovića. Nije ovo neuspjeh - istakao je Vojo Pejović, kormilar Podgorice.

Zeta - Podgorica 1:1 (0:0)
Stadion: „Trešnjica”. Gledalaca: 200. Sudija: Nikola Vođević (Podgorica). Pomoćnici: Aleksandar Đikanović (Nikšić) i Danijel Dević (Bar). Strijelci: I. Vukčević u 71.za Zetu, a Sekulić u 59. minutu za Podgoricu.

Žuti kartoni: Sekulić, L. Lambulić, Milojko (Zeta), Jovanović, Nikolić, Pajović (Podgorica).

ZETA: Aković, Tuzović, Baošić, Sopo, Sekulić, Milojko, Krstović, Nijaveđi (od 89. L. Lambulić), S. Vukčević (od 84. Mi, Lambulić), I. Vukčević (od 84. Bošnjak), Ma. Lambulić (od 62. Jamoa).

PODGORICA: Agović, Živković, Đajić, Pajović, Aligrudić, Nikolić, Božanović (od 90+2. Vujović), Suzuki (od 90+1 Čelebić), Vujnović, Jovanović (od 76. Tripković), Sekulić (od 78. Maraš).

Rezultati: Zeta – Podgorica 1:1, Kom – Rudar 1:1, Petrovac – Iskra 4:1, Budućnost – Sutjeska 2:0, Grbalj – OFK Titograd 0:0.