Finansira Milovu kampanju a kandiduje se za šefa DIK-a * Muslimani stanite uz pravoslavce * Vučinić ide na sud zbog utaje 5,9 miliona eura * Vukotiću mogu da sude samo za pokušaj ubistva i oružje * Preko „kulturnog nasleđa“ do otimanja imovine SPC * Poezija ozarena molbenom svjetlošću * Vrijeme da strane sudije odu iz Ustavnog suda BiH
  Izdanje: 19-02-2020

Mevludin Nuhodžić, ministar unutrašnjih poslova:
Crnogorski birački spisak je kvalitetna, ažurna i tačna baza podataka.

Razgovaraju debeli i mršavi:
– Kad te vidi čovjek tako mršavog pomisli da je počela da hara glad?
Mršavi sav ljut, odbrusi debelome:
– Kad tebe vidi čovjek tako debelog pomisli da si ti kriv za to.

Sa utakmice na Zlatici Miloš Kalezić kaznio Zlatičane
Petrovac je u jednom od derbija začelja savladao ekipu Koma na Zlatici sa 1:0 i preskočio ih na tabeli. U meču koji nije bio lijep za oko, presudio je taj jedan pogodak, koji su nebeskoplavi postigli u prvom poluvremenu.

-Nijesmo mogli bolje otvoriti polusezonu. Znali smo da je prva utakmica uvijek teška, a pozicija na tabeli učinila je da obje ekipe budu pod pritiskom. Dali smo gol na vrijeme, znalački sačuvali vođstvo u nastavku i izuzetno sam zadovoljan urađenim - rekao je Nenad Vukčević, kormilar Petrovca

Prvu šansu na utakmici, gosti su pretvorili u gol. Petar Vukčević je sa desne strane centrirao, a Miloš Kalezić između dva štopera domaće ekipe loptu glavom poslao u mrežu - 0:1. Zlatičani su u prvoj polovini prvog dijela imali dva pokušaja preko Japanca Sentokua i Gorana Vujovića, ali je to bilo preslabo da bi se stiglo do pogotka. Na isteku prvih 45 minuta vidjeli smo po jednu šansu na obje strane. Najprije su nebeskoplavi mogli da dupliraju prednost, ali se Marko Marković nije najbolje snašao u kaznenom prostoru domaćina, a onda se na drugoj strani u prilici našao Nikola Zvrko. Šutirao je sa desetak metara, ali je lopta završila pored same stative Mugošinog gola.

U nastavku susreta Zlatičani su bili agilniji, a Petrovac se povukao i iz kontranapada probao da ugrozi gol rivala. Domaći su zaprijetili već u 50. minutu - Vlahović je nakon greške odbrane gostiju ubacio loptu u peterac, ali je Medigović u poslednjem trenutku uspio da interveniše. Nekoliko minuta kasnije Sava Gardašević umalo nije iskoristio kiks Medigovića, u 60. minutu Nikola Zvrko je mogao promijeni rezultat. Sa desne stane je htio da centrira, lopta je dobila efe i okrznula prečku. Imali su i Petrovčani svoje prilike, a najbolju u 75. minutu. Milić je centrirao sa desne strane, a Igor Vukčević je sa šest-sedam metara slabo zahvatio loptu.

-Teško je kada na svom terenu izgubite od direktnog konkurenta i tako počnete polusezonu. Nadamo se, ipak, da ćemo u sljedećem kolu pokazati da imamo kvalitet za opstanak - kazao je Gavrilo Petrović, trener u stručnom štabu Koma.

boks

Smijenjen Viktor Trenevski

Odmah nakon susreta sa Petrovcem, Kom je ostao bez trenera. Viktor Trenevski je smijenjen sa funkcije šefa stručnog štaba i na upravi je da u što skorije vrijeme nađe zamjenu.

Do tada, uključujući i meč protiv Budućnosti, ekipu će voditi Gavrilo Petrović.

Kom - Petrovac 0:1 (0:1)
Stadion: Koma. Gledalaca: 400. Sudija: Miloš Savović (Podgorica) - 2. Pomoćnici: Miodrag Brajović (Podgorica) - 2 i Veselin Đuranović (Podgorica) - 2. Strijelac: Kalezić u 21. minutu. Žuti kartoni: Golubović, Milović, Nuculović (Kom), Kalezić, Ilić (Petrovac).

KOM: Ljuljanović 1, Račić 0,5, Mitrović 1, Milović 1, Nuculović 0,5, Đurković 1, Vlahović 1, Golubović 1 (od 53. Gardašević 1), Zvrko 1 (od 64. Grbović), Sentoku 1,5, Vujović 0,5 (od 85. Rjosuke-).

PETROVAC: Mugoša 1,5, Milić 1, Vujović 1, Savković 1,5, Marković 1, P. Vukčević 2, Medigović 1, Kajević 1, Kalezić 2, Đurđević 1 (od 75. Ilić), I. Vukčević 1 (od 90+2 Tačibana-).

Igrač utakmice: Miloš Kalezić (Petrovac) - 2.