Odbacili prijavu, a Žugića nijesu ni saslušali * Bojkot ako DPS ne prihvati zahtjeve * Ima dva stana, a dobio još jedan od Vlade * Svetac sabrao desetine hiljada vjernika * Brisel odlučno protiv partijskog zapošljavanja * Krkobabići kupili stan u Tivtu * Glavni grad krije poslovanje preduzeća „Komovi”
  Izdanje: 13-05-2019

Dritan Abazović, čelnik građanskog pokreta URA:
Nikome nije cilj da u srcu Evrope postoji privatna država. Prije ili kasnije, svima će to biti jasno.

Posle koncerta, operska diva razgovara s poznanicom:
– Bila sam fantastična. Je l` da? Moj glas je ispunio cijelu salu!
– Jeste, draga moja. Toliko je ispunio, da su mnogi izašli da naprave mjesta za tvoj glas...
Razgovaraju dva susjeda:
– Komšija, vaš pas mi je ukrao papuče!
– Ma, dajte, molim vas, vidio sam ga kada se vratio, kući je došao bos...

Sport - datum: 2019-05-12 UTAKMICA PETROVCA I BUDUĆNOSTI ZAVRŠENA NERIJEŠENO
Mreže ostale netaknute Nula pod Malim brdom
U dobroj fudbalskoj utakmici, posebno u prvih 45 minuta, Petrovac i Budućnost osvojili su po bod.

Uspjeli smo da nastavimo tradiciju protiv Budućnosti. Mislim da smo od devet poslednjih mečeva samo jednom poraženi. Odigrali smo zrelo, taktički mudro, osvojen je veliki bod, koji će nam dati elana u finišu prvenstva kako bismo izbjegli baraž – rekao je šef stručnog štaba Petrovca Rudolf Marčić.

Domaći su već u trećem minutu preko Marka Markovića pogodili prečku. Uzvratili su Podgoričani u desetom minutu, kada je šutirao glavom Igor Ivanović, ali je lopta završila iznad prečke gola Stefana Popovića. Uslijedila je inicijativa gostiju, čiji su napadači napravili tri izgledne prilike, ali je odlični golman Popović iz svih situacija izašao kao pobjednik. U 12. minutu šutirao je Miloš Mijić, ali je Popović bio siguran. Dva minuta kasnije Ivanović je uputio udarac glavom, međutim, golman domaćih bio je na pravom mjestu. Ponovo je Ivanović zaprijetio u 18. minutu, još jednom je odlično intervenisao Popović. Odbio je loptu, stvorila se gužva, ponovo je lopta došla do Ivanovića, koji je šutirao sa sedam-osam metara, ali se Popović nije dao prevariti. Domaći su zaprijetili u 25. minutu, kada je Demir Kajević dobro šutirao, ali je bio neprecizan. Petrovčani su bili u prilici da povedu u 27. minutu, međutim, Milan Mijatović je bio brži od Borisa Kopitovića.

Gosti su u 54. minutu drugog poluvremena tražili jedanaesterac. Na zemlji se našao Ivanović, sudija Vladan Kojović se nije oglasio, a Ivanović je nastavio da negoduje i zaradio žuti karton. Deset minuta kasnije vidjeli smo veliku priliku za Petrovac. Muharemović je sa krila ubacio loptu pred gol gostiju, Marković je šutirao, lopta je pošla ka praznoj mreži, ali je, na sreću odbrane gostiju, pogodila Perišu Pešukića u glavu i promijenila pravac. U 82. minutu uslijedio je šut rezerviste Dušana Stoiljkovića, koji se našao na 12-13 metara od gola domaćih, ali je lopta ipak završila pored stative.

Mnogo smo šansi propustili, imali inicijativu, ali nas gol nije htio. Imali smo sve na ovom meču da se aktivno uključimo u trku za prvaka. Naravno da ćemo pokušati u preostala tri kola da to izborimo, ali mislim da su naše šanse veoma male – kazao je Slavko Damjanović, štoper podgoričkog tima.

D.S.

Petrovac – Budućnost 0:0
Stadion: pod Malim brdom. Gledalaca: 300. Sudija: Vladan Kojović (Podgorica) – 1,5. Pomoćnici: Jovica Tatar (Podgorica) – 2 i Danijel Dević (Bar) – 2. Žuti kartoni: Pajović, Jamamoto, Janketić (Petrovac), Ivanović (Budućnost).

PETROVAC: Popović 2, Vujović 1, Marković 1,5, Jamamoto 1,5, Pajović 1,5, Kajević 1,5, Tačibana 1, Kalezić 1,5, Muharemović 1 (od 64. Prekončević –), Kopitović 1 (od 76. Kacić –), Ljuljđuraj 1 (od 67. Janketić –).

BUDUĆNOST: Mijatović 1,5, Pešukić 1,5, Božović 1 (od 80. Delić –), Mirković 1,5, Perović 1, Ivanović 1,5 (od 67.Terzić–), Tučević 1, Damjanović 1,5, Mijić 1,5, Filipović 1, Krkotić 1 (od 46. Stoiljković 1,5).

Igrač utakmice: Stefan Popović (Petrovac) – 2.