Odbacili prijavu, a Žugića nijesu ni saslušali * Bojkot ako DPS ne prihvati zahtjeve * Ima dva stana, a dobio još jedan od Vlade * Svetac sabrao desetine hiljada vjernika * Brisel odlučno protiv partijskog zapošljavanja * Krkobabići kupili stan u Tivtu * Glavni grad krije poslovanje preduzeća „Komovi”
  Izdanje: 13-05-2019

Dritan Abazović, čelnik građanskog pokreta URA:
Nikome nije cilj da u srcu Evrope postoji privatna država. Prije ili kasnije, svima će to biti jasno.

Posle koncerta, operska diva razgovara s poznanicom:
– Bila sam fantastična. Je l` da? Moj glas je ispunio cijelu salu!
– Jeste, draga moja. Toliko je ispunio, da su mnogi izašli da naprave mjesta za tvoj glas...
Razgovaraju dva susjeda:
– Komšija, vaš pas mi je ukrao papuče!
– Ma, dajte, molim vas, vidio sam ga kada se vratio, kući je došao bos...

Sport DRUGA FUDBALSKA LIGA CRNE GORE – 34. KOLO
Slavlje fudbalera Mladosti Lješkopoljci u eliti Mladost Lj. - Dečić 0:1 (0:1)
Stadion: „DG Arena”. Gledalaca: 500. Sudija: Miraš Cerović (Podgorica) – 2. Pomoćnici: Aleksandar Đikanović (Nikšić) – 2 i Blažo Bogdanović (Nikšić) –2. Strijelac: Đukić u 27. minutu iz jedanaesterca. Žuti kartoni: Čelebić, Knežević (Mladost Lješkopolje).
MLADOST LjEŠKOPOLjE: Agović 1,5, Aligrudić 1,5, Pajović 1, Tući 1, Čelebić 1,5, Krstović 1,5, Tiodorović 1,5 (od 70. Keita–), Vučićević, Seratlić 1 (od 85. Muhović–), Jovanović 1, Bulatović 0,5 (od 59. Knežević 0,5).
DEČIĆ: Velimirović 2, Krkanović 1,5, Mihailović 2, Drešaj 1,5 (od 53. Ujkaj 1,5), Vujačić 1, Pepić 1, Božović 1,5, Damjanović 1,5, Đukić 2 (od 90. Orahovac–), Lazarević 1,5 (od 83. Padović –), Prenkočević 2.
Igrač utakmice: Martin Prenkočević (Dečić) – 2.
Nakon nešto više od tri godine postojanja Mladost iz Lješkopolja će igrati u najelitnijem crnogorskom fudbalskom društvu. Dva kola prije kraja drugoligaškog karavana, izabranici Voja Pejovića obezbijedili su plasman u viši rang, bez obzira što su juče podbacili protiv Dečića i izgubili sa 0:1. Radovali su se Lješkopoljci plasmanu u elitu, a radovali su se i Tuzani, jer su ovim trijumfom sačuvali šanse da i naredne sezone igraju u Drugoj ligi.
– Hvala svima koji su došli da pozdrave uspjeh jednog, na papiru, malog kluba, koji je osnovan prije tri i po godine, a već sada je prvoligaš – rekao je Vojo Pejović, strateg Lješkopoljaca i potom dodao: – Ušli smo bolje u meč, imali u prvom dijelu veći posjed lopte i kontrolisali situaciju, ali smo nakon jedne greške primili gol. U nastavku se vidjela želja Dečića da sačuva prednost i ja im čestitam na pobjedi. Želim im da u naredna dva kola izbore opstanak u Drugoj ligi.
U uvodnim minutama susreta domaći su imali dvije prilike preko Bulatovića i Tućija, nisu ih iskoristili, a prvi ozbiljniji napad gostiju pretvoren je u gol. Čelebić je u svom kaznenom prostoru srušio Vujačića, a sudija Miraš Cerović pokazao na penal. Sa 11 metara siguran je bio Dalibor Đukić.
Krenuli su domaći u nastavku na sve ili ništa, ali su ipak Tuzani prvi zaprijetili i u 66. minutu mogli da dupliraju prednost. Vule Vujačić je primio loptu na dvadesetak metara, odlično šutirao, ali je ona završila pored same stative Agovićevog gola. Domaći, koji su jurili pozitivan rezultat i samim tim plasman u Prvu ligu, zaprijetili su u 71. minutu. Seratlić je centrirao, a Marko Tući probao glavom. Međutim, golman Pavle Velimirović je bio siguran. Veliku šansu za domaćina propustio je Ivan Knežević u 78. minutu. Glavom je zahvatio loptu sa sedam-osam metara, ali je u poslednjem trenutku intervenisao Mihailović i osujetio ga da je posalje u mrežu. U poslednjih desetak minuta vidjeli smo totalnu ofanzivu domaćih, ali nisu uspjeli u želji da izjednače. Međutim, odgovarao im je remi u Plavu, pa su dva kola prije kraja proslavili veliki uspjeh.
Lješkopoljcima je plasman u elitu čestitao i Dragoljub Đuretić, šef stručnog štaba Dečića.
–Želio bih Mladosti da čestitam ulazak u Prvu crnogorsku ligu i da pohvalim sve ono što rade u ove tri i po godine. To je jedinstven slučaj u Crnoj Gori, da u ovako kratkom periodu naprave rezultate, izrade infrastrukturu i to je glavni garant da će biti stabilan prvoligaš i to im od srca želim. Što se samog meča tiče, mislim da smo ostavili srce na terenu i da smo pokazali da bi trebalo da budemo makar drugoligaši – istakao je Đuretić.D.P.

Tiodorović: Veliki uspjeh

Nakon susreta sa Dečićem, medijima se obratio i kapiten Luka Tiodorović.
–Ovo je istorijski uspjeh, ali bi svakako bilo ljepše da smo ostvarili pobjedu u ovom susretu. Dali smo sve od sebe, u prvom poluvremenu stvorili dvije dobre prilike, ali lopta nije htjela u gol. S druge strane, nakon naše jedne greške, Dečić je poveo i u nastavku uspio da sačuva prednost. Mislim da ovaj poraz ne može da baci nikakvu mrlju na ono što smo uradili tokom sezone – istakao je Tiodorović.

Bokelj - Otrant Olimpik 3:1 (0:1)

Gradski stadion: pod Vrmcem . Gledalaca: oko 200. Sudija: Miloš Novović (Podgorica) 2. Pomoćnici: Marko Bulatović (Podgorica) 2 i Vojin Ostojić ( Podgorica) 2. Strijelci: Pepić u 63, Grbić u 68. i Maraš u 90+4 za Bokelj, a Dacić u 14 minutu za Otrant Olimpik. Žuti kartoni: Pančuk, Braunović (Bokelj), Dacić (Otrant Olimpik)
BOKELj: Perović 2, Banićević 0,5 (od 46. Pančuk 1,5), Šćekić 2, Pajović 2, Pepić 2, (od 90+5 M. Čavor-), Maraš 2, Todorović, 2 Ivanović 2, Banda 0,5 (od 58. Braunović 1,5), Grbić 2,5, Mugoša 2.
OTRANT OLIMPIK: Mećikukić 1,Ramović 1, Seniković 1, Molabećirović 0,5,. Anđ.Rudović 1, Dacić 2, Piranić 0,5, (od 70. V.Rudović-), Tatar 1, Z. Divanović 0,5 (od 46. Nikolić 0,5), M.Divanović 1, Ad.Rudović 0,5
Igrač utakmice: Miloš Grbić (Bokelj) 2,5
Bokelj je u direktnom duelu za treće mjesto nakon preokreta u drugom poluvremenu savladao Otrant Olimpik u primorskom derbiju i napravio krupan korak ka baražu. Prvo poluvrijeme pripalo je gostima iz Ulcinja, ali su Kotorani u nastavku bili mnogo bolji i stigli do važnog trijumfa.
Z.Š

Jezero – Kom 1:1 (0:0)

Stadion: Jezera. Gledalaca: oko 600. Sudija: Nikola Vođević (Podgorica). Pomoćnici: Miodrag Brajović (Podgorica) i Vladislav Radenović (Herceg Novi). Strijelci: Redžepagić u 74. za Jezero, a Vlahović 65. minutu iz jedanaesterca za Kom. Žuti kartoni: D. Ajković, Radenović, Jovićević, Osmajlić, Redžepagić (Jezero), Popović i Sentoku (Kom). Crveni karton: Popović u 44. minutu (Kom).
JEZERO: Asanović, Stijepović (od 59 Mušović), D. Ajković, Drešković, Osmajlić, Radenović (od 52. Krcić), Kontić, Radončić (od 87 Mirković -) Jovićević, Đ. Ajković, Redžepagić.
KOM: Pavličić, Račić (od 59. Gazivoda), Vlahović, Golubović, J. Popović, Milović, Z Popović, Orlandić, Hot (od 83. Sentoku), Petrović, Gardašević (od 67. Otašević).
Meč u Plavu završen je podjelom bodova. Domaćin nije uspio da ostvari priželjkivanu pobjedu pa će u dva poslednja kola morati da se hvata za slamku spasa, dok je Kom osigurao baraž. Gosti su poveli golom Vlahovića u 65. minutu iz jedanaesterca, da bi u 74. remi potpisao Redžepagić. D.K.

Berane -Jedinstvo 1:0 (1:0)

Stadion gradski u Beranama. Gledalaca: oko 350. Sudija: Miloš Knežević (Podgorica) 1,5. Pomoćnici: Uroš Rašović (Podgorica) i Mirsad Pepić (Tuzi) 1,5. Strijelac: Isljami u 20. minutu. Žuti kartoni: Tada (Berane), Šćepanović, Gordić i Muzurović (Jedinstvo).
BERANE: Bećić 2, D. Vukićević 1, Vulević 1, Ne, Tmušić 1, Nedić 1, Da. Vukićević 1,5, Tomović 1 (od 85. Balević.), Ni. Tmušić 1, Tada 1,5 (od 89. Korać-), Stojanović 1 (od 66. Đurišić 1), Isljami 1,5.
JEDINSTVO: Joksimović 1, Gordić 0,5, Perošević 1 (od 46. Poljak 1), Poček 1, Mrdak 1, Šoja 1, Cvijović 1 (od 53 Muzurović 1), Hajrović 1,5, Banda 1,5 (od 76. Merdović 1), Idrizović 1, Šćepanović 1..
Igrač utakmice: Eldin Bećić (Berane)-2.
Jedna neopreznost odbrane gostiju koštala ih je poraza, a Berancima koji su poodavno ispali, donijela pobjedu. U 20. minutu, Ernes Isljami je iskosa sa desne strane izveo slobodan udarac a lopta koja je dugo putovala prošla je pored štopera Jedinstva i iznenađenog golmana Miloša Joksimovića, i završila u mreži. Imali su gosti tri izgledne prilike, ali je golman domaćih Eldin Bećić bravurozno intervenisao. M.N.

Odloženo u Igalu

Duel u Igalu između istoimenog tima i Arsenala iz Tivta juče nije odigran. Glavni sudija Dalibor Vujisić iz Podgorice i njegovi pomoćnici Nikola Vujović i Ivan Klačar u prisustvu kapitena Mila Đurkovića (Igalo) i Ćetka Manojlovića (Arsenal) zbog natopljenog terena su mogli samo da konstatuju da ne postoje uslovi da se susret odigra. Na Takmičarskim organima FSCG je da odrede novi datum igranja utakmice. Z.Š.