Blizanci zajedno otišli u smrt * Srbi u Crnoj Gori nijesu dijaspora * Spise o zločinu poslali nakon 19 godina * Radnika zatrpale mermerne ploče * Zećani se ispromašivali * Blizanci zajedno otišli u smrt * Pogrešna poruka u pogrešno vrijeme
  Izdanje: 26-08-2018

Dragan Koprivica, političar i profesor Filozofskog fakult:
- Ako se dolazak Matije Bećkovića tretira kao udar na državu, onda su vjerovatno neki udareni u glavu.

Svakog puta kada bi muž i žena vodili ljubav, ona bi ostala u drugom stanju. Jednom prilikom kaže ona mužu da kupi kondom. Muž ode do trafike i pita prodavačicu:
●Imate li kondome?
●Imamo u svim bojama i jedan sa Mikijem Mausom.
●Dajte mi crni.
Dok su muž i žena vodili ljubav, kondom pukne. Posle devet mjeseci, rodi se crno dijete. Kada je odraslo, pitalo je tatu:
●Tata, zašto su svi bijeli, a samo sam ja crn?
●Ćuti, sine, mogao si da budeš Miki Maus.

Zaustavi policijska patrola pijanog vozača.
●Kolega, daj balon - kaže policajac.
●Burazeru, nemoj molim te balon, sipaj mi u čašu - kaže pijani vozač.
Ode zrno pijeska u pustinju i kaže:
●U, čovječe... Je l‘ to neki miting?!

Sport ENGLESKA (PREMIJER LIGA) – 3. KOLO
Sitiju samo bod
Dosta uzbuđenja viđeno je u jučerašnjim mečevima trećeg kola engleske Premijer lige. U uvodnom okršaju novi premijerligaš Vulverhempton je zaustavio šampiona Mančester siti (1:1), koji je ipak bio bliži bodovima, iako je domaćin vodio do 69. minuta. Za sada, jedini je na maksimalnom učinku Liverpul, koji je kod kuće u duelu sa Brajtonom osvojio tri boda. Opet je za „redse” strijelac bio Salah. Arsenal je preokretom došao do tri boda u duelu sa Vest Hemom na „Emirejtsu” (3:1). Gosti su poveli preko Arnautovića u 25. minutu, ali je samo pet minuta kasnije Monreal izjednačio. U nastavku meča londonske „tobdžije” autogolom Diopa stižu do vođstva i prve pobjede u sezoni, koju je ovjerio Velbek golom na asistenciju Belerina. Susret Bornmuta i Evertona (2:2) donio je dva isključenja, po jedno na obje strane. Ričarlison je u 41. minutu dobio direktan crveni karton, ali su u nastavku i sa igračem manje gosti poveli 2:0, golovima Volkota i Kina. Potom je Smit isključen kod domaćina, koji za četiri minuta postiže dva pogotka i zasluženo osvaja bod u sudaru sa „karamelama”. Mreže su mirovale u meču Hadersfild – Kardif, a Lester je kao gost nakon preokreta savladao Sautempton (2:1). I na ove dvije utakmice viđeno je po jedno isključenje.

S E M A F O R

Liverpul – Brajton 1:0 (1:0) – (Salah 23). Volvs – Mančester siti 1:1 (0:0) – (Boli 57 – Laport 69). Arsenal – Vest Hem 3:1 (1:1) – (Monreal 30, Isa Diop 70.autogol, Velbek 90 – Arnautović 25). Bornmut – Everton 2:2 (0:0) – (King 75.iz penala, Ake 79 - Volkot 56. M. Kin 66). Crveni kartoni: Smit (Bornmut) u 62 - Ričarlison (Everton) u 41. Hadersfild – Kardif 0:0. Crveni karton: Hog (Hadersfild) u 63. Sautempton – Lester 1:2 (0:0) – (Bertran 52 – Grej 56, Megvajr 90). Crveni karton: Hojbjerg (Sautempton) u 77. Danas: 14.30 Votford – Kristal Palas. 17.00 Fulam – Barnli, Njukasl – Čelsi. Sjutra: 21.00 Mančester J. – Totenhem.