Klikovac stopirala optužnicu protiv Brajovića * Naše interese ne zastupa ni vlast ni opozicija * Teroristički napadi prijete od povratnika * Tajna koliko zarađuje menadžment EPCG * Postojao spor, ali potpunog razdora nema * Srbija vojno neutralna dok je vodi Vučić * Tači promijenio stav
  Izdanje: 13-07-2018

Ljiljana Krivokapić, Savez sindikata Crne Gore:
Kao sindikat imamo problem što je sve manje članstva jer je sve manje firmi i manje zaposlenih koji bi se učlanili.

Pita učiteljica Bosanca:
- Koga bi ti spasio da si poslat da spašavaš davljenike?
Bosanac:
- Ne bi nikoga!
Učiteljica:
- Jesi ti normalan poslat si tamo da spašavaš a ne da odugovlačiš!
Bosanac:
- Jesam bonaa, ali ne znam da plivamm !

Pričali Amerikanac, Francuz i Srbin.
Amerikanac kaže: „Eee, kako su naše „Nike” patike dobre. Kada skočiš sa petog sprata, patike ostanu čitave a ti pukneš.”
Francuz: „A tek što su naše „Adidas” patike dobre, kada skočiš sa petog sprata, patike puknu a ti ostaneš živ.”
Srbin će na to: „A naši opanci tek što su dobri. Kada skočiš sa petog sprata, puknu i opanci, a i ti.”

Sport BUDUĆNOST IZGUBILA (0:2) OD TRENČINA U PRVOJ UTAKMICI PRVOG KOLA KVALIFIKACIJA ZA LIGU EVROPE
Ivanovićeva stativa uzdaha Zelena je Budućnost za Evropu
Budućnost ni ove godine nije uspjela da se nametne Evropi. Već nakon prve utakmice prvog kola kvalifikacija ispala je. Ni mnogo bolja ekipa od Podgoričana nebi mogla nadoknaditi poraz od ... a tek da popravi igru koju nema. Jednostavno, plavi su zeleni za i prosječan evropski izazov. Trenčin je bio bolji i pobijedio......
Počelo je ispitivanjem snaga, na sredini terena, bez ideje i tempa, a onda je Čitanović, prvo šutirao loptu glavom preko gola, pa onda i prošao po desnoj strani, oštro centrirao po zemlji, ali golman Milan Mijatović je bio budan. Dogodilo se to u desetom minutu, a sedam minuta kasnije, nakon ispadanja Tučevića Slegers je šutirao po zemlji u Mijatovića. Onda se Budućnost probudila ,ali je mlađani Vukčević bio izblokiran. Bila je to prilika za vođstvo. Nije pogodio, ali jeste Hamza Čitaković na drugoj strani. Đurišić je nekako odbio loptu na 25 metara od gola Budućnosti, neometan „obradio“ je napadač Trenčina i pogodio rašlje gola Budućnosti. Iako Mijatović spada u dobre čuvare mreže bio je nemoćan. Nije ni kriv!. Dogodilo se to u 27. minutu.
Nepuna tri minuta kasnije gosti su udvostručili vođstvo. Antonio Mance stavio tačku na lijepu akciju Trenčina po desnoj strani. Odbrana Budućnosti porozna, golman Mijatović nesiguran. I u 33. minutu gosti su zaprijetili. Čitaković nije pogodio, a Sekulić u 35. minutu nije materijalizovao situaciju jedan na jedan. Uspješniji je bio golman Slovaka Šemrinec. Bila je to dobra prilika za povratak domaćina u utakmicu, kao i ona Igora Ivanovića u nadoknadi vremena u prvom poluvremenu.
Tučević je idealno, na četiri metra našao najboljeg igrača prošlog prvenstva Crne Gore Igora Ivanovića, a on se obrukao. Amaterski pje rebacio loptu preko praznog gola Trenčina.
Postiđen za promašaj Ivanović je odličnim udarcem u stativu gostiju otvorio nastavak utakmice. Šteta što je lopta, umjesto u mrežu, otišla u teren. U 50. minuti po šansa na obije strane. Rezultat je ostao nepromijenjen. Zatišje od desetak minuta prekinuo je nesnalažljivi Vlaisavljević u 60. minutu. Sam iskosa ispred golmana. Samo korner! Trenčin je kontrolisao utakmicu, bio konkretniji, a Azango je desetak minuta prije kraja mogao da stavi tačku na i, a Ivanović u 85. da ostavi Podgoričanima makar nadu. No, igra glavom mu i nije jača strana. Mogao je i Perović, nakon dodavanja Bakića u smiraj utakmice da prepolovi pobjedu Slovaka. Kao i saigrači – nije dobro nišanio.
Rezime: Na našu žalost, Trenčin je jači od Budućnost, u svakom pogledu!
M. Radunović

Budućnost – Trenčin 0:2 (0:2)
Stadion Pod Goricom. Gledalaca: oko 2500. Sudija: Mete Kalkavan (Turska). Strijelci: Čitaković u 27. i Mance u 30. minutu. Žuti kartoni: Vukčević, Ivanović, Adžić, Mirković (Budućnost) – Jem, Zubairu, Žulijen (Trenčin).
Budućnost: Mijatović 1, Đurišić 1, Tučević 0,5, Mirković 1, Milić 1, Adžić 1, Vukčević 0,5 (Roganović 46. min.), Ivanović 1, Sekulić 0,5 (Perović 79. min.), Mijić 0,5 (Bakić 87. min.), Vlaisavljević 0,5.
Trenčin: Šemrinec 1, Jem 1,5, Julen 1,5, Šulek2, Čataković 2, Lavrente 1,5, Zubairu 1,5, Slegers 1,5, Azango 2 (Van Arnhem 84. min), El Mahdaui 2, Mance 2 (Umeh 59. min).
Igrač utakmice: Antonio Mance -2

Rezultati:

Pjunik - Vardar 1:0 (1:0), Ventspils – Širokastra 5:0 (5:0), Čikhura – Jerusalim 0:0, Partizani – Maribor 0:1(0:0), Velenje – Tre Fiori 7:0 (2:0), Balzan – Kešhla 4:1 (3:1), Gabela – Niederkorn 0:2 (0:0), Ilves – Slavija Sofija 0:1 (0:0), KuPs – FC Kopenhagen 0:1 (0:0), Lahti – Hofnarfjordur 0:3 (0:2), Levadia – Dundelk 0:1 (0:0), Narva – Željezničar 0:2 (0:1), Trakai – Pavlodar 0:0, Liepaja – Haken 0:3 (0:0), Anorthozis – Laći 2:1 (0:1), Konah – Soligorsk 0:3 (0:2), Deri Siti – Dinamo Minsk 0:2 (0:1), Ferencvaroš – Makabi T.A. 1:0 (0:0), Milsami – Slovan B. 2:4 (0:3), Nafči – Ujšešt 2:1 (1:1), Petrokub – Osijek 1:1 (0:0), Strombas – Apolon 1:0 (0:0), CSK Sofija – Riga1:0 (0:0), Toršvan – OFK Titograd 0:0, Gornik – Zaria 1:0 (0:0), Rasing Luksemburd – Veterul 0:2 (0:1), Široki Brijeg – Domžale 2:2 (0:2), Endorgan – Almata 0:3 (0:0), Vestmanajer – Sarpsborg 0:3 (0:0), Šamrok – AIK Stokholm 0:1 (0:0), Rudar – Partizan 0:3 (0:1), Budućnost – Trenčin 0:2 (0:2), Klintfovil – Nordsjeland 0:1 (0:1), Hibernian – Runevik 6:1 (4:0), Leh – Gandzahar 2:0 (2:0), Rendžers – Škupi 2:0 (1:0), Spartak – Koleraine 1:1 (0:1), Streda – Dinamo Tbilisi 1:1 (1:1), Radnički Niš – Gzira 4:0 (1:0), Stjarnen – Kalju(1:0)