Pobjeda DPS-a, zrelo za ostavke u opoziciji * Tukli opozicione aktiviste i kupovali glasove * Bez promjene vlasti u Podgorici * Duškova iskra se ne gasi * Kim za prekid neprijateljstva * U komite za spas Bukovice * „Velike“ misli
  Izdanje: 28-05-2018

N/A:
N/A

Hronologija braka:
Prve tri godine on govori, a ona sluša.
Sledeće tri godine ona govori, a on sluša.
Od sedme godine braka oni govore a komšije slušaju.
Na kraju oni govore, a sudija se krsti.

Žirafa se hvali zecu dugačkim vratom:
-Kada pijem vodu u vruće dane neopisiv je doživljaj, kada centimetar po centimetar voda hladi moje grlo.
-Kada jedem ukusno lišće sa drveća i gutam neopisiv je doživljaj, kada centimetar po centimetar klize kroz moje grlo.
Na to će zec:
-A jesi li ikad povraćala?
Što je to arogantni snobizam?
– Prođeš autom kroz crveno, zaustaviš se pred policajcem, spustiš staklo, ispružiš ruku, pucneš prstima i kažeš:
– Račun,molim!

Kako životinje idu na godišnji odmor?
Lav ide sam, tigar s ljubavnicom, a majmun sa ženom.

Sport - datum: 2018-05-27 LIGA ŠAMPIONA – SINOĆ U KIJEVU ODIGRANO VELIKO FINALE
Bejl i Karius Realu donijeli krunu
Praznik fudbala, 63. finale UEFA Kupa/Lige šampiona odigrano je sinoć na Olimpijskom stadionu u Kijevu uz odličnu arbitražu srpskog sudije Milorada Mažića. Veliku bitku za prestižni srebrni trofej vodili su moćni Real iz Madrida, koji je jurio svoju 13 titulu prvaka Evrope i Liverpul, koji je u svojoj istoriji pet puta pokorio Stari kontinent. „Kraljevski klub” je na kraju slavio rezultatom 3:1, ostvario treći uzastopni trijumf u prestižnom takmičenju, uz nestvaran pogodak Gereta Bejla i dvije neoprostive greške čuvara mreže „redsa”, Kariusa. Nevjerovatan uspjeh Reala i njegovog trenera Zinedina Zidana, koji je osvojio treći trofej LŠ.
Strateg Španaca Zinedin Zidan na teren je poslao isti sastav koji je prošle sezone osvojio LŠ. Očekivao se Geret Bejl u sastavu, koji je poslednjih nedjelja nosio igru dvostrukog uzastopnog šampiona kontinenta. U prvoj postavi Jirgena Klopa nijedan igrač nije igrao finale prestižnog takmičenja, sa fantastičnom trojkom u ofanzivi Salah-Firmino-Mane. Na početku utakmice engleski velikan je bio konkretniji i opasniji, prvak Evrope je satjeran u „mišju rupu” do 12.minuta tokom kojih su viđene dvije opasne situacije pred Navasovom mrežom. Četiri minuta kasnije Kristijano Ronaldo je prvi put zaprijetio „redsima”. Tempo je bio fantastičan. Sjajnu priliku u 23. minutu poslije odbitka imao je Aleksander-Arnold ali je golman Reala fantastično intervenisao. Poslije pola sata igre, najbolji igrač i strelac Liverpula, možda i na kontinentu u ovom trenutku, Mohamed Salah je zbog povrede ramena u suzama napustio teren. Kakva šteta! Kraj prvog poluvremena nije dočekao ni Karvahal, umjesto kojeg je u igru ušao Naćo. U finišu je ritam značajno pao, nije bilo uzbuđenja i uglavnom se sve dešavalo na sredini terena. Liverpul je psihološki pao zbog Salahove povrede, a u 43. minutu Benzemi je zbog ofsajda opravdano poništen pogodak. Na startu nastavka Isko je propustio najbolju priliku svog tima, pogodio prečku, kada je bilo teže promašiti. A onda nevjerovatna greška neopreznog Kariusa, koju je Benzema iskoristio i postigao jedan od najneobičnijih pogodaka u istoriji elitnog takmičenja. Samo četiri minuta kasnije, „crveni” su izjednačili poslije prekida i nesigurne intervencije Navasa. Strelac Sadio Mane, kojem je ovo bio deseti gol u ovogodišnjoj LŠ, kao Salah i Firmino. Zidan je u 61. minutu uveo u igru Gereta Bejla, a Velšanin je samo tri minuta kasnije na nastvaran način zatresao mrežu Liverpula, makazicama kao Ronaldo u Torinu prije nekoliko sedmica. Pogodak koji će se dugo pamtiti i koji zaslužuje naklon svih ljubitelja „najvažnije sporedne stvari na svijetu”. Rat na terenu je nastavljen Maneovom stativom u 70.minutu, koja je nagovijestila ofanzivu Klopovih izabranika. Nekoliko minuta potom Robertson je spriječio Ronalda da zatrese mrežu. Finiš je protekao u znaku inicijative tima sa „Enfild rouda”, ali se rezultat promijenio nakon nove greške golmana Kariusa i dalekometnog projektila Bejla, pa je srebrni pehar otišao na „Santjago Bernabeu” 13.put u istoriji.
Madriđani su po imenima protivnika imali teži zadatak do finala. Nakon što su prošli grupu u kojoj su se takmičili kiparski APOEL, Totenhem i Dortmund, „kraljevi” su u nokaut fazi eliminisali PSŽ, Juventus i Bajern. Englezima je u grupnoj fazi najviše problema pravila Sevilja, sa moskovskim Spartakom i Mariborom nije bilo problema, a u drugoj fazi redom su padali Porto, Mančester siti i Roma.
Naredno finale LŠ, 2019. godine igraće se na novom stadionu madridskog Atletika – „Vanda Metropolitanu”.
R. Papić

Real Madrid – Liverpul 3:1 (0:0)

Stadion: NSC Olimpijski u Kijevu. Sudija: Milorad Mažić (Srbija). Pomoćnici: Milovan Ristić i Dalibor Đurđević (oba Srbija). Asistenti: Nenad Đokić i Danilo Grujić (oba Srbija). Četvrti sudija: Klemen Tarpin (Francuska).
Strelci: Benzema 51, Bejl 64, 83 – Mane 55. Žuti karton: Mane (Liverpul).
REAL: Navas, Karvahal (od 37. Naćo), Varane, S. Ramos, Marselo, Modrić, Kazemiro, Kros, Isko (od 61. Bejl), K. Ronaldo, Benzema (od 89. Asensio).
LIVERPUL: Karius, Aleksander-Arnold, Van Dajk, Lovren, Robertson, Vajnaldum, Henderson, Milner (od 83. Džan), Firmino, Salah (od 31. Lalana), Mane.