Bombaški napad na Branovog druga * Za putovanja potrošili 50 hiljada eura * Razveden svaki četvrti brak * Za ajfon bivšeg ministra 1.200 eura * Bombaški napad na Branovog druga * Govornik * Građanin u pravnom sistemu
  Izdanje: 03-05-2018

Milka Tadić Mijović, izvršni direktor Centra za i:
– Dan je slobode medija, a svi slučajevi od ubistva Duška Jovanovića, kao i ostali napadi na novinare, još uvijek nijesu riješeni.

Plavuša pita momka:
– Šta ti se više sviđa, moje seksi tijelo ili moje predivno lice?
Momak je odmjeri od glave do pete, pa odgovori:
– Tvoj smisao za humor!
Hvali se komšinica:
– Moja kćerka je imala dva prosca, bankara i biznismena.
– Pa, koji se usrećio?
– Bankar, udala se za biznismena!
Jednog dana učiteljica je zadala da se napiše sastav koji sadrži riječ: ananas. Perica je napisao:
– Moj tata je primio platu, napio se i sve potrošio, a na nas nije mislio.
– Vidimo se večeras?
– Ne mogu, imam smrtni slučaj!
– Ijao, baš mi je žao,... a ko ti je umro?
– Umrla mi svaka želja da te vidim!

Sport - datum: 2018-05-02 LIGA ŠAMPIONA – SINOĆ ODIGRAN PRVI POLUFINALNI REVANŠ
Real putuje u Kijev
Ljubitelji fudbala širom planete sinoć su imali priliku da posmatraju jedan od najvećih svjetskih derbija, Klasik između Real Madrida i minhenskog Bajerna u revanšu polufinala Lige šampiona. Španci su slavili 2:1 na „Alianc Areni” prošle srijede, a ista situacija bila je prošle godine u četvrtfinalu LŠ, pa su Bavarci na „Santjago Bernabeu” izborili produžetke. Trenerima Zidanu i Hajnkesu sastave su krojile povrede, a u domaćem nije bilo Iska i Karvahala, dok su Njemcima nedostajali Nojer, Boateng, Roben, Vidal i Koman.
Već u trećem minutu nespretni Serhio Ramos je krivac što je Kimih donio prednost njemačkom velikanu i to je bila najava spektakularnog okršaja. Tako je i bilo. Samo osam minuta kasnije „kraljevski klub” je odgovorio. Poslije fantastičnog ubacivanja Marsela, Benzema je izjednačio rezultat. Ređale su se potom akcije i prilike pred oba šesnaesterca i igralo u jakom ritmu. Obje ekipe su imale po tri dobra pokušaja, ali je utisak da su ipak bliži pogotku bili Njemci, a i Kristijano Ronaldo, koji je igrao 152.utakmicu u LŠ je u dva navrata mogao da pogodi. Ipak, na kraju prvog dijela ostalo je 1:1.
Nevjerovatan poklon dobili su „kraljevi” od golmana Bajerna Ulriha već u prvom napadu u nastavku, a Benzema je opet bio neumoljiv. Real je krupnim koracima jurio ka trećem uzastopnom finalu i trećoj evropskoj kruni, ovoga puta u Kijevu 26.maja. Pravo je čudo kako Ronaldo u 54.minutu nije postigao 16. gol u ovoj sezoni LŠ, a potom su Bavarci pokušali da ponovo vrate rezultatsku neizvjesnost. Ofanziva njemačkog tima je urodila plodom u 63.minutu, kada je pogodio Džejms Rodrigez, igrač Madriđana na pozajmici u Bajernu. Navas je u 74. spasio domaćina, a potom je Hajnkes u igru uveo još jednog ofanzivca - Vagnera. Opsada gola madridskog velikana je nastavljeana, ali nije donijela promjenu rezultata. „Kralj” ipak zasluženo ide u Kijev!
R.Papić

Akteri
Real M. – Bajern 2:2 (1:1)
– prvi meč: 2:1
Stadion: „Santjago Bernabeu” u Madridu. Sudija: Kunejt Čakir (Turska). Strelci: Benzema 11, 46 - Kimih 3, Dž. Rodrigez 63. Žuti kartoni: Modrić, Lukas Vaskez, Varan, Kazemiro (Real).
REAL: Navas, Marselo, S. Ramos, Varan, Lukas Vaskez, Kros, Kovačić (od 73. Kazemiro), Modrić, M. Asensio (od 88. Naćo), Benzema (od 72. Bejl), K. Ronaldo.
BAJERN: Ulrih, Alaba, Zule, Humels, Kimih, Alkantara, Toliso (od 75. Vagner), Riberi, Džejms Rodrigez (od 84. Havi Martinez), T. Miler, Levandovski.

Salah je broj jedan

Debitantska sezona Mohameda Salaha u engleskom premijerligašu Liverpulu protekla je fenomenalno za egipatskog reprezentativca. Salah je zablistao u dresu „crvenih” i u 48 odigranih utakmica do sada postigao 43 gola, a priznanje za najboljeg igrača u Engleskoj juče mu je dalo više od 400 novinari. Tako je Egipćanin postao tek treći igrač „redsa” kojem je to pošlo za rukom od formiranja Premijer lige, nakon Stivena Džerarda i Luisa Suareza. Prethodno je i udruženje profesionalnih fudbalera proglasilo Salaha za najboljeg u sezoni 2017/18.

Roma – Liverpul
večeras (20.45)

U drugom revanšu polufinala, koji je na programu večeras (20.45), Liverpul na rimski „Olimpiko” donosi prednost od tri pogotka (5:2), a domaćin se nada „čudu” kao u prethodnoj rundi kada je pobjedom od 3:0 eliminisao Barselonu, koja je sa istom prednošću kao i liverpulski „redsi” stigla u Vječni grad (4:1). Katalonci tada nisu imali raspoloženog igrača, a sada se čini da engleski velikan sa Mohamedom Salahom, Robertom Firminom i Sadio Maneom djeluje nezaustavljivo. Mnogi se pitaju na koji način četa Euzebia Di Frančeska može zaustaviti „trio”, koji je ove sezone srušio mnoge jače timove, nego što su Rimljani. Pravdu će dijeliti Slovenac Damir Skomina. Ovi rivali su se sastali u finalu Kupa šampiona prije 34 godine, kada je slavio Liverpul i to upravo u Vječnom gradu.