Bačena bomba ispred kuće Sadikovića * Pritiskala radnike da podrže Đukanovića * Oslobođeni optužbe za pranje para * U Crnoj Gori žive 64 milionera * Zaustaviti klanicu u Siriji * Generacija ‘99 * Jada, jada ko nam vlada
  Izdanje: 02-04-2018

PETAR KEKER, PREDSJEDNIK MZ LIPOVSKA BISTRICA :
Ako se na Sinjajevini izgradi poligon za vojna gađanja i uništenje ubojnih sredstava, onda prije početka gradnje treba da okupe sve mještane na jednom mjestu i bace bombu kako bi se spasili trovanja i agonije.

Mrkli mrak u šumi. Ništa se ne vidi, ni prst pred okom. Odjednom, nalete jedan na drugog zeka i tvor. Tvor, preplašen, prvi upita:
- Ko si ti? Opiši se!
- Krznat sam, jedem kupus i šargarepu - odgovori zeka.
- Daj bre, zeko, umalo da me strefi srčka!
- A ko si ti? - upita zeka.
- Crn sam, kradem kokoške i smrdim!
Na to će zeka:
- Idi u pm, Cigo, isprepada me!

- Hallooo, ovdje Mujo, je l‘ to Parlament ?
- Jeste gospodine, a što želite?
- Oću da postanem član Parlamenta, šta mi za to treba?
- Jesi ti čovječe lud???
- Jesam, je l‘ treba još nešto?

Sport DRUGA LIGA CRNE GORE – 23. KOLO
Sa utakmice Jedinstvo-Lovćen Lider u nastavku slomio Cetinje
Cetinje - Mornar 0:3 (0:0)

Stadion „Lugovi” u Budvi. Gledalaca: 50. Sudija: Manojlo Sekulić (Podgorica) – 2. Pomoćnici: Veselin Đuranović (Podgorica) – 2 i Vladislav Radenović (Herceg Novi) 2. Strijelci: Jovančov u 63. i 90.+3 i Bušković u 70. minutu. Žuti kartoni: Abdović, Petrović (Cetinje), Šćepanović (Mornar).
CETINjE: Miura 2, Vujović 1, Abdović 1, Rudović 1,5 (od 73. Petričević), Petrović 1,5, Rogošić 1, Mijanović 1, Latković 1, Borozan 1,5 (od 68. Vujošević), Šofranac 1 (od 79. Mujović), Ćosović 1,5.
MORNAR: Delibašić, Kalačević 1, Šćepanović 2, Malešević 1, Merdović 1, Divac 1 (od 46. Jovančov 2), Pajović 2, Gardašević 1 (od 67. Bušković 2), Šo 2, Bubanja 1, Popović 1 (od 59. Kalač 1).
Igrač utakmice: Dejan Jovančov (Mornar) – 2.
Lider na tabeli je do bodova sa već otpisanim Cetinjem došao teže nego što se očekivalo. Barani su u prvih 45 minuta stalno napadali, igrači Cetinja su se branili i uspjeli da sačuvaju svoju mrežu. Kalačević u 12. i 27, Gardašević u 14. i 33. i Merdović u 25. minutu nisu uspjeli da savladaju odličnog golmana Miuru, Japanca u redovima Cetinja.
Barani su i u drugom poluvremenu nastavili da atakuju, ali je tek u 63. minutu Dejan Jovančov uspio da pogodi mrežu. Ulaskom u igru Buškovića, Barani su ubrzali ritam, brže dolazili do gola i manje griješili. Upravo je Bušković u 70. minutu, nakon solo prodora, pogodio za 2:0. Konačan rezultat postavio je drugim golom Jovančov u 90.+3 minutu.
D.S.

Ibar - Mladost 1:2 (0:1)

Stadion Ibra. Gledalaca: oko 600. Sudija: Savo Vujović (Cetinje) 2. Pomoćnici: Đorđije Ražnatović (Cetinje) 2 i Jovan Došljak (Berane) 2. Strijelci: Ćipranić u 89. za Ibar, a Tiodorović u 12. i Matuoke u 63. minutu za Mladost. Žuti kartoni: Šutković, Jeknić (Rožaje). Crveni karton: Memić (Ibar).
IBAR: Kuč 1, Čolić 1 (Ćipranić 1,5), Šutković 1 (Kalezić -), Dž. Škrijelj 1, Kosović 1, Hot 1 (Leverda -), Goranović 1, Stanisavić 1, D. Škrijelj 1, Jeknić 1,5, Memić -.
MLADOST: Lakićević 1,5, Tiodorović 2, Dulović 2, Drešković 2, Tomašević 1,5, Šćepanović 1,5, Jovanović 1 (Muhović 1), Matuoke 2, Tatalović 1 (Suzuki -), Aligrudić 1,5, Čelebić 1,5.
Igrač utakmice: Matuoke (Mladost Lj.) 2.
Mladost Lješkopolje je odnijela cijeli plijen iz Rožaja. Gostima je posao olakšao Memić, koji je u 11. minutu nespretnom intervencijom kao zadnji igrač zaustavio tamnoputog Matuokea i morao u svlačionicu. Brojčanu nadmoćnost gosti su materijalizovali i slavili golovima Tiodorovića i Matuokea. Poraz domaćina ublažio je Ćipranić u finišu meča.
K.D.

Igalo - Berane 1:0 (0:0)

Stadion: „Solila” u Igalu. Gledalaca: oko 120. Sudija: Vladimir Bjelica (Nikšić) 2. Pomoćnici: Aleksandar Đikanović (Nikšić) 2 i Blažo Bogdanović (Nikšić) 2. Strijelac Đorđević u 78 minutu. Žuti kartoni. Bakrač, Đođević i Vujović (Igalo).
IGALO: Bjelica 2, Bakrač 2, Đukanović 2,5, Šofranac 2, (od 79. Takemoto-), Simović 2, Koprivica 2 (od 86. Kopitović-) Pavićević 2, Matić 2, Vilotijević 2 (od 70. Đorđević 2,5), Gajić 2, Vučić 2.
BERANE: Kastratović 2, Raković 2, Osmajić 1, Vulević 1, Ne. Tmušić 2, Šoškić 1,5, Dašić 2, Korać 0 (od 46. Isljami 1), Nišavić 2, Ni.Tmušić 2 (od 89. Saski -), Bosančić 1,5.
Igrač utakmice: Boban Đorđević (Igalo) 2,5
Važna pobjeda domaće ekipe koja je sa ovim bodovima pobjegla iz opasne zone. Ulogu junaka imao je „rezervista” Boban Đorđević, koji je u 78. minutu donio Igalu pobjedu. I gosti su imali svoje prilike, ali Tmušić i Vulević nisu bili precizni.
Z.Š.

Jedinstvo - Lovćen 2:0 (2:0)

Stadion gradski u Bijelom Polju. Gledalaca: oko 400. Sudija. Dalibor Vujisić (Podgorica) 2. Pomoćnici: Nikola Vujović (Bar) 2 i Srđan Jovanović (Bar) 2. Strijelac: Mrdak u 10. i 40. minutu. Žuti kartoni: Vukadinović (Jedinstvo), Đurović i Radunović (Lovćen).
JEDINSTVO: Joksimović 1,5, Gordić 1,5, Mrdak 2,5 (od 87. Bošnjak-), D. Banda 1,5 (od 77. Poljak 1,5), Nikolić 2, H. Banda 1,5, Kesjuke 1,5, Muzurović 1,5, Vukadinović 2, Idrizović 1,5 (od 66. Drašković 2), Baošić 2.
LOVĆEN: Perović 1, Radunović 1, Bracanović 0,5 (od 46. Draganić 1), Tatar 1, Draganić 0,5, Bujiša 0,5 (od 46. Đurović 1), Marković 1, Stevović 0,5, Talović 1,5, Marković 1, Latković 0,5 (od 75. Adžić 0,5).
Igrač utakmice: Milivoje Mrdak (Jedinstvo) 2,5.
Kada je tri minuta da kraja korpulentni Milivoje Mrdak otišao na klupu dobio je ovacije od bjelopoljske publike. To je bila nagrada za dva prelijepa gola koja je postigao, i tako Jedinstvu donio značajna tri boda u borbi za opstanak.
Prvi gol Mrdak je postigao u 10. minutu nakon centaršuta Nikolića sa desne strane, dok je drugi u 40. bio pravo remek djelo ovog Pljevljaka. Imali su domaći još dvije stopostotne prilike, ali ih nijesu materijalizovali. Gosti su zaprijetili tek u finišu, ali umjesto mreže Danin Talović je pogodio prečku.
M.N.

Jezero – Bokelj 0:4 (0:1)

Gradski stadion u Plavu. Gledalaca: oko 100. Sudija: Marko Ćupić (Podgorica) 2. Pomoćnici: Miloš Asović (Berane) 2 i Vasko Dragojević (Podgorica) 2. Strijelci: Kašćelan u 36. i Pajović u 61. i 65. i Vukmarković u 68. minutu. Žuti kartoni: Dragaš, Jovićević, Ilić (Jezero), Kašćelan, Globarević (Bokelj).
JEZERO: Asanović 1, Tući 0, Jovićević 0, Ilić 0, Bulatović 0 (od 71. Mehović-) Radončić 0, Zindović 0,  Anđušić 0 (od 57. Krcić -) Karadžić 0, Dragaš 5 (od  68. Šoć -), Rajković 0.
BOKELj: Popović -, Banićević 2, Pajović 2,5 Vukmarković 2, Maraš 2 (od 73. Batuta-) Ognjanović 2,5 Todorović 2, Kašćelan 2, Bulatović 2 (od 65. Globarević-), Grbić (od 71. Zlatičanin -)
Igrac utkmice: Lazar Pajović (Bokelj) 2,5.
Bokelj je drugi put za samo četiri dana slavio u Plavu, ali juče mnogo lakše nego prošle srijede. Kotorani su tako ostali u trci za mjesto koje vodi u baraž, dok je domaćin odigrao najgorih 90 minuta ove sezone i predstoji mu grčevita borba za opstanak.
D.K.

Otrant - Čelik 3:0 (1:0)

Stadion hotela „Olimpik”. Gledalaca: oko 300. Sudija: Nikola Cvijović (Budva). Pomoćnici: Blažo Ćetković (Ulcinj) i Mirsad Pepić (Tuzi). Strijelci: Džanović u 40., 73. i 75. minutu. Žuti kartoni: Đukanović, Mirković i Cimbaljević (Čelik). Igrač utakmice: Džanović 2.5.
OTRANT OLIMPIK: Mećikukić 2, Seniković 1.5, Džanović 2,5, Pepić 1,5, Ivanović 1,5, Božović 1,5, Đurković 1 (od 46. Rudović 1), Tačibana 1(od 46. Nikolić 1,5), Padović 1,5, Divanović 1,5 (od 75. Škrelja), Z. Divanović 1.5.
ČELIK: Karadžić 0.5, Zarubica (od 23. Đukanović 0,5), Lalatović 0,5, Mirković 1, Ostojić 1, Cimbaljević 0,5, Savićević 1, Bubanja 0,5 (od 46. Radojičić 0,5), Tadić 1, Mitrović 0,5, Vujović 1.
Igrač utakmice: Džanović (Otrant) 2,5.
Fudbaleri Otranta upisali su na konto nova tri boda. Ulcinjani su pred domaćom publikom savladali poslednjeplasiranu ekipu Čelika, a sva tri pogodka postigao je juče odlični Denis Džanović, koji se tako iskupio za promašaje protiv Jedinstva.