Zlocin
Predsjednik socijalističke narodne partije Predrag Bulatović za "Dan"
Dok Milo vlada,mafija hara
Predsjednik Socijalističke narodne partije Predrag Bulatović izjavio je juče da je Crna Gora antievropska i nedemokratska država u kojoj je čvrsta sprega organizovanog kriminala i djelova vlasti.
On je u intervjuu za "Dan" optužio crnogorskog premijera Mila Đukanovića da stoji na vrhu te piramide i naglasio da je očigledno da je Crna Gora nesigurna država u kojoj se pojedinac ne može osjećati bezbjedno.
- U Crnoj Gori su ugroženi životi i imovina ljudi. Nesigurni su ne samo obični građani nego i ljudi iz državnog aparata. Evo desilo se i treće ubistvo visokih policijskih funkcionera i ono što je ogroman problem su upravo nerasvijetljena ubistva. O tim ubistvima ćute i premijer i njegov režim a, na žalost, i poslanici parlamentarne većine koji odbijaju da stave na dnevni red formiranje anketnog odbora povodom ubistva Duška Jovanovića, što bi bilo veoma značajno. Crna Gora mora da se oslobodi te nesigurnosti i poveća bezbjednost i eliminiše kriminal iz državnih struktura. Da bi se to desilo neophodno je da ode Milo Đukanović - ističe Bulatović.
Predsjednik SNP-a naglašava da će na narednom zasjedanju Skupštine koje je inicirala opozicija biti riječi o kvalitetu rada Đukanovićeve vlade, a naročito kada se bude govorilo o privatizaciji i KAP-u.
- Crna Gora vidi da Vlada ne želi da se o njoj govori u Skupštini. Očekujem da se pojavi Filip Vujanović koji će morati da objasni kako je na Crnu Gore preuzeo teret krivice zbog ratnih dešavanja u Hrvatskoj. On je Crnu Goru izložio posljedicama i stvorio probleme značajnom broju građana koji su otišli na ratište da bi branili Crnu Goru. On ih je okrivio za ono što nijesu krivi - kaže Bulatović.
On je rekao i da ne očekuje da će referendum u Crnoj Gori biti održan.
- Ne može se govoriti o referendumu kada se odvija pljačkaška privatizacija, kada se podižu političke tenzije, izražavaju vjerske podjele, ubijaju novinari i visoki policijski funkcioneri. Referendum ne treba da se održi i zato što će dogodine biti održani redovni parlamentarni izbori. Ne postoji ni ambijent za dijalog i konsenzus, a to Evropska Unija traži. Znači da nema ni elementarnih pretpostavki da se vodi razgovor, a priču o referendumu obesmišljava i početak razgovora o priključivanju SCG EU - kaže predsjednik SNP-a.
Bulatović ističe da nijesu u pravu oni koji tvrde da nema promjene referendumskih pravila u Crnoj Gori i podsjeća da je Zakon o referendumu usvojen jednostrano i da je OEBS imao primjedbe na njega.
- O referendumskoj većini i državljanima Crne Gore tek će se govoriti na sjednicama raznih tijela EU. Uz stav da je potreban dijalog i konsenzus postoji i nekoliko neriješenih pitanja i to sve govori da se o referendumu ne može ni govoriti bez učešća Evropske Unije. Postoje različita gledišta koja mogu da dovedu do političkog konflikta, a taj konflikt u Crnoj Gori bi doveo do nestabilnosti na Balkanu, što znači da se radi o bezbjednosnom, a ne demokratskom pitanju - kaže Bulatović.
M.P.