Dnevna štampa Marketing Redakcija Kontakt
Snimali mini-elektrane pa dobili batine * Proteste nastavljamo 30. septembra * Odbor ne treba bojkotovati, DPS će pristati na naše uslove * Ndrangeta djeluje i u Crnoj Gori * Istorijski trijumf u Roterdamu * Želite li mjesto opozicije ili DPS-a * Briselu se ne dopada,,jahanje na dva konja'
ISSN 1800-6299
  Izdanje: 15-09-2019

Porudzbenica
Rubrike
Pogledajte

Strip Dana

Strip

Riječ Dana
Branka Bošnjak, POSLANIK PzP-a:
Tužilaštvo treba da ispita ko je sve profitirao od izgradnje mosta na Morači, koji je plaćen čak 5,8 miliona

Vic Dana :)

Koja je razlika između mobilnog i žene?
– Mobilni napuniš za 10 eura i možeš da pričaš šta hoćeš, a ženi daš cijelu platu i moraš da ćutiš!

Baš kada je deda napravio profil na Fejsbuku, Sveti Petar ga je dodao za prijatelja.

Ide Perica ulicom i prska okolo prskalicom...
– Mali, sta radiš to?
– Prskam prskalicom protiv krokodila...
– Pa ovdje nema krokodila..
– Pa nema kad prskam!

Baka pita unuka:
- Sinko, šta se to čuje u sobi?
- Uključio sam traku. Hoću malo da trčim.
- Nemoj daleko, uskoro će biti gotov ručak!







Arhiva
Dan:
Mjesec:
God:

Razno
Uclani se

Srbija NJEMAČKA ŠTAMPA PIŠE O PRISTUPANJU SRBIJE EVROAZIJSKOJ UNIJI I O KRITIKAMA ZBOG BALANSIRANJA IZMEĐU ISTOKA I ZAPADA
Vučić i Putin Briselu se ne dopada,,jahanje na dva konja' Jedan od razloga što Beograd i otvoreno evroskeptična provladina štampa traže bliskost sa Rusijom, ali i Pekingom, jeste diplomatska zaštita Moskve u trajnoj borbi za Kosovo koje Srbija ne priznaje
Dan - novi portal
Ugledni berlinski dnevnik „Tagesšpigel” piše o pristupanju Srbije Evroazijskoj uniji i kritikama koje se povodom toga čuju iz Brisela. List to ocjenjuje nastavkom „balansiranja na žici između istoka i zapada”, piše „Dojče vele”.

-To je tek početak, prenosi njemački list „Tagesšpigel” riječi ruskog ambasadora u Srbiji Aleksandra Bocana-Harčenka koji je krajem avgusta najavio da će Srbija u oktobru potpisati sporazum sa Evroazijskom ekonomskom unijom.

Srbija se nada da će 99,5 odsto svojih proizvoda moći da plasira bez carina na tržište od 182 miliona ljudi koje čine Rusija, Bjelorusija, Jermenija, Kazahstan i Kirgistan, navodi „DW”.

-Srbija ne samo politički već i ekonomski pokušava da balansira na žici između istoka i zapada, piše list „Tagesšpigel” koji se posebno čita u političkom Berlinu.

„No, srpsko artističko jahanje na dva konja nikako ne nailazi na oduševljenje u Briselu. Naprotiv: među partnerima iz EU intenzivno očijukanje Beograda s Moskvom žanje kritike.”

Tako su briselski emisari poput Dejvida Mekalistera, izvjestioca Evropskog parlamenta za Srbiju, podsjetili da danom ulaska u EU Srbija mora da napusti druge sporazume poput tog sa Evroazijskom unijom. Još je jasniji bio slovački šef diplomatije Miroslav Lajčak koji je rekao da ovaj korak ne doprinosi putu u EU.

„Tagesšpigel” prenosi pisanje beogradskog „Blica” prema kojem je u poslednje tri godine usklađenost spoljne politike Srbije sa spoljnom politikom EU pala sa 67 na 54 odsto. Sporazum sa Evroazijskom unijom će taj procenat još oboriti.

-Zvanično su sveprisutni predsjednik Srbije Aleksandar Vučić i njegova nacionalističko-populistička Vlada privrženi približavanju EU, piše dalje berlinski list.

„Ali jedan od razloga što Beograd i otvoreno evroskeptična provladina štampa traže bliskost sa Rusijom, ali i Pekingom, jeste diplomatska zaštita Moskve u trajnoj borbi za Kosovo koje Srbija ne priznaje.”

List komentariše riječi Ivice Dačića da Srbija još nije blizu ulasku u EU. „Zbilja se Srbija mučno probija kroz pristupni maraton. Sada više niko ni u Briselu ni u Beogradu ne govori o 2025. godini kao ciljnom terminu za ulazak u EU.”

(N1)




Srbija više izvozi u BiH nego u Rusiju
„Čak se i srpski ekonomisti pitaju da li su navodne prednosti ulaska u Evroazijsku uniju veće od političke štete u odnosima sa EU. Jer iako Srbija već sada ima sporazume o slobodnoj trgovini sa Rusijom, Bjelorusijom i Kazahstanom za 95 odsto svojih izvoznih proizvoda, spoljna trgovina sa istočnim partnerima ostaje skromna”, konstatuje „Tagesšpigel”.

Trgovinska razmjena sa zemljama EU čini 63,2 odsto srpske razmjene, dok sa pet zemalja Evroazijske unije taj postotak iznosi tek 7,5. „Još uvijek Srbija izvozi prilično više svojih dobara u susjednu Bosnu i Hercegovinu (7,4 odsto) nego u često mistifikovanu bratsku Rusiju (5,2 odsto).”

Komentari

Komentari se objavljuju sa zadrškom.

Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijedjanje i klevetanje. Nedozvoljen sadržaj neće biti objavljen.

Prijavite neprikladan komentar našem MODERATORU.

Ukoliko smatrate da se u ovom članku krši Kodeks novinara, prijavite našem Ombudsmanu.

Uslovi korišćenja

Svako neovlašćeno korišćenje sadržaja štampanog i on-line izdanja Dana kažnjivo je i vlasnik prava shodno Zakonu o autorskim i srodnim pravima ima pravo na zaštitu od istog, kao i na naknadu štete prouzrokovane takvim radnjama. Zabranjeno je svako objavljivanje, modifikovanje, kopiranje, štampanje, reprodukovanje, distribuiranje ili na drugi način javno prikazivanje podataka, tekstova, fotografija i informacija iz naših izdanja, bez pisane saglasnosti Jumedia Mont doo.

MARKETING
loading...
Dan - novi portal
Predaja pomena on-line

Najčitanije danas

INFO

Cjenovnik i pravila o medijskom predstavljanju u toku kampanje za izbore za odbornike u SO Herceg Novi koji će biti održani 9. maja 2021.godine.

Pravila lokalni
Jumedia Mont d.o.o.

Cjenovnik - Radio D

Pravila o medijskom predstavljanju

Pravila lokalni
M.D.COMPANY d.o.o.

Cjenovnik - Radio D+

INFO

Zaštitnika prava čitalaca Dan-a

OMBUDSMAN

kontakt:

ombudsman@dan.co.me

fax:

+382 20 481 505

Pogledajte POSLOVNIK

Pratite rad OMBUDSMANA

Pogledajte IZVJEŠTAJE

Karikatura DAN-a
Karikatura
Pogledaj sve karikature >>>

Najčitanije - 7 dana


 

Prognoza dana

 



 

Developed by Beli&Boris - (c) 2005 "Dan"