Za implementaciju projekata koje podržava Kina u centralnoj i istočnoj Evropi odgovoran je svaki njihov korisnik.

Idu mrav i slon preko starog mosta i most se uruši, a njih dvojica padnu u rijeku.
Na to kaže mrav ljutito:
-To se ne bi dogodilo da smo išli jedan po jedan.

Sport ITALIJA - SERIE A (34. KOLO)
Slavlje u Milanu - navijači Intera Inter je zagrlio Skudeto
Dogodilo se - poslije 11 godina Skudeto je u vitrinama Intera. To je treći najduži niz bez titule u istoriji milanskog kluba - slavlje na Pjaca D Uomo moglo je da počne. Pehar namijenjen prvaku SERIE A 19. put je u vlasništvu Neroazura koji su titulu obezbijedili četiri kola prije kraja - Inter je u subotu veče slavio protiv Krotonea na Siciliji (2:0) ali je poslednju podršku dobio od Sasuola koji je na svom terenu remizirao sa Atalantom. Poslije 34. kola tim Antonija Kontea ima 82 boda što je najbolji skor u svih TOP 5 liga Evrope.

Utakmica u Ređo Emiliji bila je veoma napeta - Atalanta je igrala sa igračem manje od 20. minuta kada je isključen golman Pjerluiđi Golini. Umjesto njega ušao je Marko Sportijelo a igru je napustio Mateo Pesina. Ipak, to nije smetalo gostima da dođu do prednosti - Robin Gosens je pogodio i postao prvi odbrambeni igrač Boginje koji je se deset puta upisao u strijelce tokom jedne sezone. U nastavku je Domeniko Berardi izjednačio iz penala a ubrzo je VAR poništio gol Manuela Lokatelija, zbog ofsajda. Gosti su iz ničega dobili priliku da povedu, možda i pobijede - u 77. minutu Luis Murijel je izborio penal i isključenje Marlona. Snage na terenu su izjednačene ali je Andrea Konsilji odbranio penal - to je bio njegov 19. odbranjeni penal od sezone 2008/09, kada je debitovao u SERIE A. Do kraja nije bilo promjene rezultata što je Atalantu ostavilo na 13 bodova manje u odnosu na lidera a promovisalo Inter u novog prvaka.

Mnogo uzbuđenja viđeno je na Friuli stadionu gdje se Juventus izvadio u psolednjih desetak minuta meča sa Udinezeom. Junak meča bio je Kristijano Ronaldo koji je postigao oba pogotka za Bjankonere i time, makar do kraja sezone, „sačuvao glavu” treneru Andrei Pirlu ali i šanse tima za plasman u Ligu šampiona učinio izvjesnijim. Ronaldo je došao do brojke od 27 pogodaka u sezoni. Bivši prvak Italije povezao je desetu prvenstvenu utakmicu u kojoj je primio gol - to se nije desilo još od 2010. godine.

Na svom terenu je kiksao Napoli koji je samo remizirao u duelu sa Kaljarijem.

Najviše pogodaka postignuto je na početku dana - u pobjedi Lacija nad Đenoom viđeno ih je čak sedam..

Odličan učinak ostvario je Dušan Vlahović - sa dva pogotka došao je do 18 ili više golova i postao najmlađi igrač u SERIE A sa takvim učinkom u poslednje 62 godine. Het trik za domaće postigao je Rodrigo Palasio - on je sa 39 godina i 86 dana postao najstariji igrač koji je ostvario taj učinak na jednoj utakmici italijanskog šampionata.

Rezultati:
Lacio - Đenoa 4:3 (2:0), Bolonja - Fiorentina 3:3 (1:1), Napoli - Kaljari 1:1 (1:0), Sasuolo - Atalanta 1:1 (0:1), Udineze - Juventus 1:2 (1:0), Sampdorija - Roma (1:0)