Evropski parlament 18. maja o tužilačkom zakonu * Evropski parlament 18. maja o tužilačkom zakonu * Bez proizvodnje do avgusta * Davanjem garancija država oštećena za 127 miliona * Sumnjaju da je mladić koji je nestao ubijen u avgustu * Penzionerima smanjuju račune, privredi 110 miliona kredita * Masovna vakcinacija počinje 4. maja

Podržavamo da se urede birački spiskovi i da budu precizni, ali ne na štetu bilo kog građanina.

Idu Hrvat, Srbin i Bosanac putem i naiđu na diva. Div im zaprijeti da će ih ubiti ako mu zadaju zadatak koji on može da riješi.
Div se zaleti, preskoči planinu i ubije Hrvata.
Kaže Srbin: - Hajd preskoči 10 planina?
Div se zaleti i sve preskoči pa ubije i Srbina.
Onda Bosanac pljune na zemlju i kaže mu: - Hajd zaroni!

Sport - datum: 2021-04-29 RUKOMETAŠI CRNE GORE OSTVARILI DRUGU POBJEDU U KVALIFIKACIJAMA
Crna Gora slavila u Prištini - Foto: EUROHANDBALL.COM EP na vidiku Kosovo - Crna Gora 22:27 (10:13)
<br /> Palata omladine i sporta. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudije: Bruner i Salah (Švajcarska). Sedmerci: Kosovo 3 (2), Crna Gora 2 (2). Isključenja: Kosovo 10, Crna Gora 6 minuta.
KOSOVO: Beriša (jedna odbrana), Zena (devet odbrana), Jupa, Ga[i 1, Dedaj 4 (2), Ahmeti 4, Dre. Tahirukaj 7, Terzići 3, Ćuni, Dri. Tahirukaj, Šabani, Ramosaj, Mućoli, Gegaj, Ramadani, Đuka 3.

CRNA GORA: Mijušković, Simić (11 odbrana), F. Vujović 3, Glendža, Bakić 3, Lazović, B. Vujović 4, Radović 1, Simović, Ševaljević 6 (2), Božović 5, Lasica, Vujačić, Anđelić, Grbović 4, Lipovina 1.

Nije bilo lako, ali su najbolji rukometaši Crne Gore u meču velikog uloga osvojili Prištinu, drugi put savladali Kosovo u kvalifikacijama i na korak su do plasmana na Evropsko prvenstvo koće će se januara iduće godine održati u Mađarskoj i Slovačkoj. Izabranicima Zorana Roganovića dovoljan je još samo bod iz predstojeća dva meča sjutra protiv Švedske i u nedjelju protiv Rumunije u Podgorici da osiguraju peti uzastopni nastup na kontinentalnoj smotri.

Iako je Kosovo bilo u igri za plasman na EP, nakon tri boda osvojena boda u dvomeču sa Rumunijom, i imalo veliki motiv do izražaja je ipak došao kvalitet Vaska Ševaljevića i drugova. Domaćin je u prvom poluvremenu igrao grubo i na granici isključenja, ali je samo jednom bio u vođstvu (7:6) u 18. minutu. Nakon toga Crna Gora je serijom 4:0 stekla plus tri (10:7), da bi u 27. minutu imala i četiri gola viška (12:8).

Početkom drugog poluvremena Kosovo je u nekoliko navrata prišlo na gol zaostataka, ali novu seriju 3:0 režirali su Grbović, Bakić i Lipovina, uz odličnog Simića na golu za plus četiri (19:15). Rekordnih pet razlike Crna Gora je imala u 48. minutu (21:16), i sačuvala taj kapital rutinski do kraja.

– Kosovo nas je namučilo i na prvoj utakmici, tako da smo znali šta nas očekuje. Bilo je dobrih stvari, ali i nekih na koje ćemo obratiti pažnju. Bodovi su najvažniji, zadovoljan sam pristupom i zalaganjem svih momaka. Svi koji su igrali su pokazali da im je mjesto tu i dali svoj doprinos - rekao je selektor Crne Gore Zoran Roganović.

Vremena za preda nema, već sjutra je meč sa Švedskom od koje su "crveni" na gostovanju u Lundu poraženi 27:24. Švedska je juče u gostima savladala Rumuniju (31:23), i zadržala maksimalan učinak.

–Na prvoj utakmici u Lundu smo ih namučili, mislim da imamo još rješenja za njih. Zašto da ne iznenadimo i svjetskog vicešampiona? Žao mi je što tu neće biti naši navijači, ali mislim da možemo da pariramo Šveđanima - poručio je Roganović.

Kapiten Vasko Ševaljević sa šest golova predvodio je Crnu Goru do trijumfa.

–Znali smo da će biti teško, da je Kosovo u dobroj formi, jer je protiv Rumunije uzelo tri boda na dva meča. Ostvarili smo cilj, čekaju nas još dva meča u ovom mini Evropskom prvenstvu, ali vjerujem u ove momke i vjerujem da ćemo se još jednom plasirati na EHF Euro - optimista je Ševaljević.

U odsustvu Miloša Vujovića, minutažu na poziciji desnog krila su podijeli njegov prezimenjak Filip i Aleksandar Bakić i obojica dala po tri gola.

- Ulog je bio ogroman, ovo su dva veoma bitna boda. Čekaju nas još dva meča, već moramo da se koncentrišemo na to. Samo da bude ovakav pristup i dobra odbrana, kao i pomoć golmana - istakao je Filip Vujović.

D.K.

Oproštaj od Gojka Vučinića danas u Podgorici
Povodom smrti trenera golmana muške i ženske rukometne reprezentacije Crne Gore Gojka Vučinića, komemorativna sjednica biće održana danas, 29. u 11 sati, u kongresnoj sali hotela „Voco” u Podgorici. Komemoraciju organizuje Rukometni savez Crne Gore.