Rušenje ograde u Miločerskom parku nije dovoljan razlog za pokretanje arbitraže od strane zakupca hotela na Svetom Stefanu.

- Pa veličanstveno jer smo i profesor i ja bili u odijelu, a božanstveno, kad je profesor postavljao pitanje ja sam se krstio, a kad sam ja odgovaro on se krstio!

- Zašto Perica nosi stube u školu?
- Jer želi visoko obrazovanje.

Sport - datum: 2021-04-22 ZETA U PRVOM SUSRETU ZASLUŽENO SLAVILA PROTIV BUDUĆNOSTI
Zasluženo slavlje Zećana - Foto: DAN Lambulić i Kalezić za trijumf
Drugi put u svega petnaest dana fudbaleri Zete pobijedili su Budućnost. Nakon što su slavili u prvenstvenom okršaju, izabranici Ratka Dostanića bili su bolji i Kupu. U prvom meču polufinala najmasovnijeg takmičenja Zećani su zasluženo slavili sa 2:1, a kako se meč odvijao prednost je na kraju mogla biti i ubjedljivija. Domaćin je odigrao bolje od svog rivala, pokazao i karakter nakon ranog vođstva gostiju i na kraju stigao do gola prednosti pred revanš koji se 5. maja igra na stadionu pod Goricom.

Aktuelni šampion je poveo nakon prvog ozbiljenijeg napada. Igrao se 5. minut, kada su „plavi” dugo kombinovali, a onda je Luka Mirković odložio loptu za Lazara Mijovića, koji je izbjegao ofsajd zamku i pogodio mrežu Akovića – 0:1. Međutim, odgovor domaćina stigao je u 20. minutu. Marko Burzanović je izveo prekid, a mladi Mijat Lambulić bio brži od golmana Miloša Dragojevića i loptu petom poslao u mrežu – 1:1. Nakon izjednačenja vidjeli smo po jednu dobru priliku na obje strane. Najprije je Kalezić sa 12-13 metara šutirao pored gola, a nedugo zatim Petar Grbić se nije najbolje snašao u petercu Zete. Tačnije, odbrana domaćeg tima uspjela je da izblokira njegov udarac. A onda, u 39. minutu vođstvo Zete. Kalezić je na polovini Podgoričana prihvatio loptu, odigrao je dupli pas sa Lazarom Lambulićem, a onda sa 17 metara pogodio desni donji ugao gola Budućnosti – 2:1.

I nastavku je Zeta bila agilnija, a domaći su bili mnogo bliži trećem golu nego šampion izjednačenju. Na samom startu drugog poluvremana zaprijetio je nakon kornera Zvonko Ceklić, a u 62. minutu domaćin je propustio najbolju priliku da stigne i do ubjedljivije pobjede. Srđan Krstović je sa 13-14 metara zahvatio volej, ali je lopta fijuknula pored stative gola gostiju. U samom finišu susreta, nakon asistencije Petra Orlandića, sa ivice kaznenog prostora je šutirao Kalezić, ali je Miloš Dragojević bio na mjestu.

Zeta - Budućnost 2:1 (2:1)
Stadion: „Trešnjica“. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Mileta Šćepanović (Podgorica). Pomoćnici: Nikola Radulović (Podgorica) i Srđan Jovanović (Bar). Strijelci: Mi. Lambulić u 20. i Kalezić u 39. za Zetu, a Mijović u 5. minutu za Budućnost. Žuti kartoni: Orlandić, Sopo, Krstović (Zeta), Dragojević (Budućnost).

ZETA: Aković, Milić, Simović (od 90+2 Đinović), Ceklić, Sopo, Milojko, Krstović, Burzanović, L. Lambulić (od 67. Orlandić), Kalezić, Mi. Lambulić (od 71. Popović).

BUDUĆNOST: Dragojević, Terzić, Mijović, Mirković (od 78. Vujačić), Ćetković (od 57. Milić), Božović, Grbić, Adžić, Đuričković (od 57. Raičković), Babić, Vučić.