četiri čovjeka!
Plavuša odgovori:
- Pa koliko je dozvoljeno?

Sport - datum: 2021-04-19 DRUGA AMPLITUDO LIGGA CRNE GORE - 29. KOLO
Treća uzastopna pobjeda Drezge - Foto: Dan Muhović čuva lidera, Drezga odbija predaju Arsenal - Ibar 1:0 (0:0)
Stadion Arsenala. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Dražen Petrić (Pljevlja). Pomoćnici: Miodrag Brajović (Podgorica) i Ivan Lješnjak (Bijelo Polje). Strijelac: Muhović u 88.minutu. Žuti kartoni: Knežević, Ličina, Muhović (Arsenal), Juković (Ibar).

ARSENAL: Lemajić, Delić, Kovačević, Manojlović, Todorović, Tačibana (od 90+4. Radinović), Mirković, Musić (od 71. Moračanin), Dapčević (od 71. Muhović), Marković, Knežević (od 46. S. Mršulja).

IBAR: Kuč, Hodžić, Juković (od 90.Pepić), Mučalica, Bujiša, Kopitović, Dinoša, Huremović, Asanović, Horike, Čmajčanin.

Malo je nedostajalo da Ibar neporažen napusti Tivat, ali u junaka je kao i nedavno na Zlatici izarastao Jasmin Muhović i golom u 88. minutu donio pobjedu lideru i ostanak na vrhu. Rožajci imaju za čim da žale, jer im je na dva vezana gostovanja u finišu popustila koncetracija, pa su ostali praznih šaka.

D.K.

Kom - Drezga 1:2 (1:1)

Stadion na Zlatici. Igrano bez prisustva gledalaca: Sudija: Branko Odalović (Nikšić). Pomoćnici: Jovan Došljak (Berane) i Nikoleta Obradović (Berane), Strijelci: Rjosuke u 9. za Kom, a Rakočević u 23. i Krivokapić u 53.minutu za Drezgu. Žuti kartoni: Đukić, Vujačić (Kom), Ivanović, Bogićević, Racković, Tomić (Drezga).

KOM: Novović, Lačević (od 68. Otašević), Bulatović, Golubović, Radulović, Rjosuke (od 71. Dujović), Đukić, Vujošević, Filipović (od 68. Vukčević), Vujačić, Orlandić (od 68. Vučićević).

DREZGA: Ivanović, Bogićević, Kubo, Božović, Vukčević (od 46. Lazarević), Burzanović, Racković, Nakazava, Tomić, Rakočević (od 88. Jovanović), Krivokapić (od 81. Bulatović).

Drezga je u velikom naletu. Pred timom iz Pipera poklekao je juče na Zlatici i favorizovani Kom i upisana treća vezana pobjeda. Opstanak je sada dostižan, jer Drezga je sada na samo minus četiri od zone spasa.

D.K.

Grbalj - Mornar 1:2 (0:1)

Stadion Grblja. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Vojin Vojinović (Podgorica). Pomoćnici: Goran Šućur (Nikšić) i Nenad Živković (Podgorica). Strijelci: Ilić u 65. za Grbalj, a Guzina u 24. i Sekulović u 68. minutu za Mornar. Žuti kartoni: Kacić, Pajović (Mornar).

GRBALj: B. Popović, Petović, Vraneš, Stanišić, Perović, Carević (od 61. Pribilović), Klikovac (od 46. M.Popović), Kalačević, Vujović (od 72. Vučetić), Suva, Ilić.

MORNAR: Vukčević, Kažić (od 66. Bulatović), Kacić (od 70. Vukmarković), Kajević (od 46. Martinović), Perišić, Seratlić, Pajović, Sekulović, Bakić, Guzina (od 49. Đorđević), Pepić (od 66. Škrijelj).

Mornar je slavio u Radanovićima, održao korak za Arsenalom i produbio krizu Grblja. Barani su se nakon remija u Beranama vratili na trijumfalni put, dok "trikolorima" nikako da krene i predstoji im grčevita borba da izbjegnu ispadanje u regiju.

K.D.

Berane - Bokelj 1:1 (0:0)

Gradski stadion. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Manojlo Sekulić (Podgorica). Pomoćnici: Marko Bulatović (Podgorica) i Vojin Ostojić (Podgorica). Strijelci: Đorđević u 87. (autogol) za Berane, a Vučinić u 52.minutu za Bokelj. Žuti kartoni: Nedić, Tomović (Berane), Globarević, Vučinić (Bokelj).

BERANE: Aković, Đeković (od 61. Tmušić), Šćekić, Nedić, Tomović, Šunjević, Globarević (od 41. Kriještorac), Vilotijević (od 68. Milanović), Bošković, Vukićević, Lekić.

BOKELj: Ševaljević, V. Čavor (od 89. Banićević), Jeknić, Marković, P. Čavor (od 83. Čađenović), Lekić, Globarević (od 81. Milačić), Đorđević (od 89. Braletić), Vučinić, Batuta, Popović.

Pravedan remi u Beranama. Kotorani su poveli u 52. minutu i bili na pragu pobjede, ali je u samom finišu Đorđević nespretno intervenisaa i zatresao sospstvenu mrežu, pa je domaćin uspio da osvoji značajan bod za miran nastavak šampionata.

Jedinstvo - Igalo 3:1 (1:0)

Stadion gradski. Gledalaca: 20. Sudija: Nikola Cvijović (Budva). Pomoćnici: Miladin Nelević (Podgorica) i Radisav Obradović (Podgorica). Strijelci: D. Kolić u 43, Ajković u 80 iz jedanaesterca i Mušović u 90. za Jedinstvo, a Grbić u 58. minutu za Igalo. Žuti kartoni: Ajković i Cvijović (Jedinstvo), a Roganović (Igalo).

JEDINSTVO: Š. Kolić, Šćekić (od 60 Cvijović), Dulović, Ajković, Nikolić, Dacić, D. Kolić, Banda (od 90 Balić), Muzurović (od 88 Poljak), Mušović (od 90 Memčević), Šćepanović.

IGALO: Perović, Dabović (od 83 Maraš), Petrović, Vlahović (od 54 Vučić), Bogdanović (od 61, Ilić), Koprivica (od 83. adović), Grbić, Gajić (od 46n Pajović), Bakrač, Džonso, Roganović.

Još jednom su svoju gopropadnost i efikasnost pokazali Bjelopoljci kada je u pitanju domaći teren. Najbolji akteri utakmice su bili golobradi Aldin Mušović i Danis Kolić, koji su postigli su po jedan gol, u oba slučaja nakon odigranog međusobnog duplog pasa. Prvo je Danis Kolić zatresao mrežu u 43 minutu, da bi gosti izjednačili golom Miloša Grbića u 58. minutu. U 80. minutu siguran izvođač najstrožije kazne bio je Dražen Ajković, a tačku na pobjedu domaćih stavio je Mušović, nakon što je vrhom kopačke lobovao istrčalog golmana gostiju.