četiri čovjeka!
Plavuša odgovori:
- Pa koliko je dozvoljeno?

Sport - datum: 2021-04-19 KOŠARKAŠI MORNARA SAVLADALI BUDUĆNOST VOLI
Bliži plej ofu Barani bliži plej ofu Mornar - Budućnost Voli 100:92 (20:31, 37:24, 25:18, 18:19)
Sportska dvorana: „Topolica”. Igrano bez prisustva publike. Sudije: Milivoje Jovčić (Srbija), Sašo Petek (Slovenija), Uroš Obrknežević (Srbija).

MORNAR: Pulen 32, Gejbriel 7, Nidam 21, Jeremić 8, Gordić 9, Šehović 3, Smit 8, Lazić 3, Vujošević, Vranješ, Bjelica, Luković 8.

BUDUĆNOST: Kobs 26, Ivanović 8, Edžim 17, Šehović, D. Nikolić 8, Apić, Mitrović, Dela Vale 11, Z. Nikolić 4, Popović, Rid 15, Žugić 3.

Košarkaši Mornara su u crnogorskom derbiju slavili protiv Budućnosti rezultatom 100:92, i stekli realne šanse da se nakon utakmice u gostima protiv Igokee plasiraju u plej-of. Podgoričani su imali veliku šansu da plej-of čekaju sa prve pozicije, ali su odigrali očajno čak tri četvrtine prvo mjseto prepustili Crvenoj zvezdi kola je slavila u Ljubljani protiv Cetevita Olimpije.

Igrači Budućnosti su bolje otvorili utakmicu. Edžim je pogodio trojku, smanjio je Nidam, ali je pricizan bio i Kobs, pa je nakon tri minuta igre bilo (3:7). Uslijedila je trojka Gejbriela i poeni Lukovića za 7:9, ali se razigrao Rid, pa su gosti imali plus devet (15:24). U finišu su odgovorili Bjelica i Jeremić, te su gosti prvu dionici riješili u svoju korist, 20:31. Na startu druge dionice Gordić je pogodio trojku i smanjio na minus šest (32:38). Barani su krenuli daleko bolje, pogađali su trojke, i gosti nisu imali načina da se odbrane. Prednost Podgoričana se topila, i nakon poena Nidama bilo je 38:42. Uslijedile su trojke Mornara, za minus jedan (49:50). U samom finišu, Pulen i Nidam sa jedne, i Dela Vale sa druge strane bili su precizni sa linije 6,75, pa se na odmor otišlo sa plus dva za Barane, 57:55.

Mornar je sjajno otvorio treću dionicu, i trojkama Nidama i Gejbriela, te poena Lukovića, stigli do plus deset (67:57). Uzvratio je trojkom Kobs, a odgovorio Pulen za 75:65. U finišu dionice trojke su pogađali Danilo Nikolić i Kobs za goste, te Pulen za domaće, pa ja nakon 30 minuta bilo (82:73). Barani su bili nezaustavljivi i u poslednjoj dionici. Istina, gosti su uspjeli da dođu na minus šest (96:90), ali ipak nisu imali snage da preokrenu rezultat.

Mihailo Pavićević:

- Veliki ulog je bio za obje ekipe. Crnogorski derbi odlučivao je Budućnosti o prvom mjestu, a nama o produžetku nade za plej-of. Iznenadili su me moji igrači nakon perioda blijedih partija, kako smo odigrali, posebno nakon vođstva Budućnosti od 13 razlike. Vratili smo se i odigrali sjajnu utakmicu. Mnogo smo ovakvih mečeva odigrali ove sezone, ali nažalost i mnogo loših, zato smo i došli u ovu situaciju. Biće mi žao ako na kraju ne uspijemo da se plasiramo u plej-of.

Dejan Milojević:

- Počeli smo utakmicu kako treba, poveli desetak razlike i onda pomislili da će biti lako. Prestali smo da igramo odbranu, druga četvrtina je bila katastrofalna. Razigrali smo igrače Mornara, a kada se igrač razigra, posle i kad hoćeš onda ne ide. Mislim da je druga četvrtina odlučila pobjednika. Imali smo svoje šanse, otvorenu trojku Dela Valea na šest razlike da se vratimo na jedan posjed. U životu je tako - kad energetski ne budeš kako treba i ne igraš odbranu, onda ni bitne lopte ne uđu. Umjesto da budemo prvi, sada smo drugi. Idemo dalje.