Zbog ugovora za autoput, Kina može uzeti obalu * Zbog ugovora za autoput, Kina može uzeti obalu * CBCG branila interese banke i opstruisala konverziju kredita * Tužilac od premijera traži dokaze protiv Veljovića * Nezaposlen svaki peti građanin * Nužan dijalog svih političkih aktera * „Kavčane“ povezuju sa ubistvom Bardoka Planaja
  Izdanje: 15-04-2021

Zdravko Krivokapić, predsjednik Vlade:
Neophodne su što hitnije promjene u sistemu zaštite djece od svih vidova nasilja, pogotovo od seksualnog.

- Zašto je brineta skočila sa zgrade?
- Da pokaže plavuši put.

Sjedi plavuša u kafiću sa 3 crnke, sve 4 piju bijelu kafu.

Sport - datum: 2021-04-14 LIGA ŠAMPIONA - ČETVRTFINALE
Zaustavljen - Nejmar (PSŽ) - Foto: PA-EFE-EPA-EFE/IAN LANGSDON Bajern predao krunu
Prvi polufinalisti Lige šampiona su PSŽ i Čelsi - za prvaka Lige 1 ovo je tek treći put u istoriji da ode ovako daleko dok se tim iz Londona sedmi put nalazi među četiri najbolja ovog takmičenja. U polufinalu, Sveci će igrati sa boljim iz meča Borusija D - Mančester S dok Čelsi čeka pobjednika iz duela Liverpul - Real M.

Bajern M i Porto upisali su Pirove pobjede u revanš mečevima.

Svjestan da nema mnogo šta da izgubi, trener Hans Diter Flik izveo je svoj tim visoko u polju rivala - Bajern M je postavio presing ali je prostor za priliku prvi našao domaćin. Kilijan Mbape je poslije tri i po minuta, iskosa šutirao pored desne stative - nije imao najbolji ugao. U boljoj poziciji bio je Nejmar - poslije prodora i asistencije Mbapea sa lijeve strane, njegov udarac odbranio je Manuel Nojer.

Sredinom poluvremena, u razmaku od dva minuta Liroj Sane i Jozua Kimih pokušali su iz povoljnih pozicija - bili su zamalo neprecizni. U kontranapadu je Nejmara opet nadmudrio Nojer, kao i desetak minuta kasnije, uz pomoć stative. Da je izuzetno raspoložen za igru najskuplji igrač svijeta pokazao je u 38. minutu - driblingom je izbacio Kingsli Komana iz igre a sa ivice kaznenog prostora pogodio prečku. Nojer je bio nijemi posmatrač. Dva minuta kasnije nejmar je pogodio stativu.

Po nepisanom pravilu, kazna je stigla - poslije udarca Davida Alabe, lopta se odbija do Erik - Maksima Čupo Motinga koji je savladao Kejlora Navasa. U sudijskoj nadoknadi Sane je mogao da poveća tu prednost.

U nastavku, opet je aktuelni prvak agresivnije krenuo - Alaba je bio neprecizan iz dobre pozicije. Revanširao mu se Nejmar, poslije odlične asistencije Anhela Di Marije. Kako se meč bližio kraju, sve više prostora otvaralo se domaćinu za kontre - u jednoj je Mbape pogodio gol (77) ali mu je poništen zbog ofsajda.

Porto je i revanš sa Čelsijem otvorio veoma dobro - Zmajevi su kontrolisali teren, Marko Grujić je, u nastupu na 25. rođendanu, odlično blokirao i čuvao leđa ofanzivnim Serđu Oliveiri i Uribeu, ali Plavci nisu gubili koncentraciju. Ipak, dobru poziciju desetak minuta poslije početka izborio je Hezus Korona - golman Eduar Mendi je, uz pomoć Žoržinja, dobro riješio tu situaciju. Čelsi je svoje prilike tražio iz kontranapada - na asistenciju Kristijana Pulišića prvu takvu priliku propustio je Ris Džejms. U prvom poluvremenu to je bilo sve - osim kontrole terena koju mu je rival svjesno prepustio, Porto nije bio konkretan.

U drugom dijelu, do prve prilike stigao je Čelsi - preko Pulišića koji ipak nije bio precizan. Trener Porta Serđo Konseisao sredinom nastavka potpuno je rizikovao - uveo je Mehdija Taremija umjesto Grujića i prešao na formaciju 4 - 4 - 2 - nije to mnogo uticalo na igru Zmajeva. Taremi je u sudijskoj nadoknadi ipak donio Pirovu pobjedu svom timu.