Nek priznaju vlasništvo ili plate stotine miliona * Nek priznaju vlasništvo ili plate stotine miliona * Pritvorenik izvršio samoubistvo * Operativci ANB-a zatečeni u kršenju mjera * Napadi na novinare ostaju nerasvijetljeni * Ispostavili zahtjeve, najavili radikalizaciju * Pregovaraju za nabavku novog lijeka protiv korone
  Izdanje: 10-04-2021

Vladimir Leposavić, ministar pravde:
Neću i ne mogu da dam ostavku u divljem galopu mijenjanja stavova i situacionog morala.

Došao mali Mujo iz škole i veli starom:
-Tata, tata!! Danas sam skoro dobio pet iz matematike!
-Pa kako to sine?
Dobio je drug iz klupe!

- Šta radi crnogorski virus u kompjuteru?
- Ništa.

Pitali Crnogorca koji je najteži posao koji je radio. A on kaže:
- Čuvar groblja, svi leže a ja moram stajati.

Sport - datum: 2021-04-09 BUDUĆNOST VOLI DOBILA CEDEVITA OLIMPIJU U ABA LIGI
Prvo mjesto sve bliže Veliki korak ka prvom mjestu Budućnost Voli - Cedevita Olimpija 89:75 (28:23, 15:25, 25:15, 21:12)
Dvorana: SC Morača. Bez gledalaca. Sudije: Jovčić, Nikolić (Srbija), Kardum (Hrvatska).

BUDUĆNOST VOLI: Kobs 24, Ivanović 11, Edžim 17, Šehović 2, D. Nikolić 14, Apić, Mitrović, Dela Vale 10, Z. Nikolić, Popović 5, Rid 6, Žugić.

CEDEVITA OLIMPIJA: Radović, Peri 10, Hopkins 8, Duščak, Murić 4, Blažič 26, Braun 9, Hodžić 3, Džons 2, Dimec, Marinković 2, Rupnik 11.

Košarkaši Budućnost Voli napravili su veliki korak ka osvahanju prvog mjesta regularnog dijela ABA lige pošto su juče savladali Cedevita Olimpiju. Domaćini su prvi došli do riječi. Raspoloženi Edžim je pogodio trojku za 12:6 u četvrtom mnutu, pa još jednu dva minuta kasnije (17:8), pa je Golemac morao da reaguje tajm autom. Ni to nije zaustavlo nalet Plavih, koji su preko Rida u šestom minutu otšli na 21:10. Ipak, nisu mogli da izdrže u tom ritmu, tako da su prvu dionicu dobili sa 28:23. Kada je Dela Vale postigao trojku za 33:24 u 12. minutu izgledalo je da Podgoričani kontrlišu igru i rezultat. Nažalost, tada je došlo do potpunog pada koncentracije u redovima domaćina. Izgubili su strpljenje u napadu, falilo je agresivnosti u odbrani, što su gosti znali da iskoriste. Raspucali su se Peri, Braun, Blažič... pa je u 15. minutu bilo 33:33, a u 17. 33:38. Ljubljančani su zaokružili seriju 14:0! Post Plavih prekinuo je Danilo Nikolić, ali ipak nisu sredili redove i na poluvremenu su zaostajali pet poena (43:48). Vjerovatno će ostati tajna šta je Milojević rekao svojim izabranicima tokom pauze, ali je upalilo. Na parket je izašao potpuno drugi tim, motivisaniji i agresivniji. Kobs i Popović su se pobrinuli da di 26. minuta uhvate priključak (57:58), da bi odlični Kobs u 28. minutu pogodio trojku za izjednačenje (63:63). Podgoričani se tu nisu zaustaili, već su trojkom Dela Valea u poslednju dionicu ušli sa viškom od pet poena (68:63). Gosti nisu znali šta ih je snašlo, nisu uspjeli da srede redove dok su Plavi bili puno samopouzdanja. Kada su Ivanović i Danilo Nikolić o 34. minuta vezali trojke za 76:65, bilo je jasno da će bodovi ostati u Podgorici. Otpor gostiju i definitivno je skršio Kobs dva minuta kasnije (78:65). Košarkaši Budućnost Voli u nedjelju gostuju Krki.

N.Z.

Milojević: Mi se pitamo
Dejan Milojević: Jako sam zadovoljan pobjedom protiv ekipe koju jako cijenim. Bio je ovo meč sa dva različita poluvremena što se tiče igre u odbrani. U prvom smo bili mekani, dozvolili smo Jaki Blažiču da se razigra, lako uđe u pravi ritam. A u drugom odradili smo fantastičan posao upravo na njemu, potom i protiv svih ostalih. Timski smo kontrolisali skok, pogodili smo i neke šuteve kada je trebalo i zaslužili trijumf. Idemo utakmicu po utakmicu, raspored je paklen. Nema razmišljanja unaprijed, znaju to i momci. Znaju i da je najbitnije da uvijek daju sve od sebe. Mi se pitamo u finišu, ali pratimo i ostale rezultate. Zavisimo samo od sebe, ako pobijedimo sve bićemo prvi, jer ne vjerujem da će Crvena zvezda imati neki kiks