Sekulović: Nije izdaja uređen registar DPS i SDP: Spremaju izborni inženjering * Sekulović: Nije izdaja uređen registar DPS i SDP: Spremaju izborni inženjering * Država će se privremeno finansirati i u aprilu * Komunalni policajac uhapšen zbog obljube * Canetova firma u minusu 5,7 miliona * Dogovor postignut, Katnić na ledu * Hoće ponovo da budu organizatori dječjeg pozorišnog festivala

Izostavljanje naknada za majke sa troje i više djece iz Predloga budžeta potvrda je da su predstavnici sadašnje parlamentarne većine davali lažna obećanja i krivicu prebacivali na bivšu vladu.

- Nije to strašno - umiruje ga baka.
- Kako nije strašno! - reče unuk šmrcajući -Tata je rekao mami da je ćurka, a mama je rekla tati da je slon, a šta sam onda ja?

- Zašto plavuša puca u sat?
- Ubija vrijeme.

Sport BUDUĆNOST U DERBIJU KOLA ZASLUŽENO POBIJEDILA DEČIĆ I DOŠLA NA SAMO TRIJUMF OD ODBRANE KRUNE
Plavi na korak od titule - Foto: DAN Odložena promocija prvaka
Fudbaleri Buućnosti pobijedili su u derbiju kola Dečić sa 2:0, ali nisu juče, kako su se nadali, proslavili titulu prvaka. Razlog je trijumf Sutjeske na gostovanju u Petrovcu, ali će izabranici Mladena Milinkovića već u nedjelju kraj Bistrice probati da konačno ovjere zvanje najboljeg.

- Prije ili kasnije osvojićemo šampionski trofej. Lijepo bi bilo da to uradimo u narednom kolu protiv Sutjeske u Nikšiću. To je derbi, ništa ne znači to što mi imamo ogromnu prednost, ali uradićemo sve da ostvarimo rezultat koji želimo. Nećemo moći da izvedemo najjači sastav zbog kartona i povreda, kao što je i bilo i sada protiv Dečića, ali to ništa ne mijenja. Vjerujem da će u narednom kolu sve biti gotovo po pitanju trke za titulu - rekao je strateg „plavih” Mladen Milinković

U jučerašnjem derbiju Dečić nije imao priliku da uradi nešto više, jer je Budućnost u jednoj prilično dobroj fudbalskoj predstavi osvojila sva tri boda. Već u prvim minutama meča, aktuelni šampion je imao priliku, ali je Terzić, nakon prodora, uspio da iznudi samo korner. Nedugo zatim, u prodoru je bio Ivanović, ali u završnici nije imao sreće. Tek u 15. minutu Dečić je mogao nešto više. Camaj je imao izvanrednu priliku, ali je golman Budućnosti Dragojević bio na visini zadatka. Uslijedio je potom jedan period bolje igre domaćina. Ivanović je u 23. minutu imao šansu, ali nije najbolje reagovao u završnici. Vidjeli smo i dva udarca iskusnog Miloša Raičkovića, ali njegove nišanske sprave na ovoj utakmici nisu bile podešene na pravi način. Ipak, odbrana Tuzana je u 33. minutu kapitulirala, a Miomir Đuričković je uspio da je kazni pogotkom neopreznost odbrane gostiju i svoj tim dovede u vođstvo. U finišu prvog dijela, sa nekih dvadesetak metara Terzić je odlično šutirao, ali je golman gostiju Stefan Popović na maestralan način reagovao.

U drugom dijelu je Budućnost bila bolja za još jedan gol. Prije toga, imali su plavi u 55. minutu stopostotnu priliku koju Đukanović nije uspio da pretvori u pogodak. Jedinu pravu šansu Dečić je imao u 65. minutu, ali Camaj nije najbolje reagovao pred golom Dragojevića. Konačan rezultat postavljen je u 88. minutu. Rezervista Rolović srušio je Ivanovića, a sudija Nikola Dabanović pokazao na jedanaesterac. Upravo je Ivanović namjestio loptu na bijelu tačku i tako ovjerio trijufm svoje ekipe.

-Pobjeda Budućnosti je zaslužena. Odigrali smo slabo, nismo bili opasni… Nema mjesta nervozi, okrećemo se narednom protivniku. U nedjelju igramo sa Iskrom i uradićemo sve da ostvarimo pozitivan rezultat - rekao je Ilir Camaj, napadač Tuzana.

Mitar Radunović

Budućnost – Dečić 2:0 (1:0)
Stadion: pod Goricom. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Nikola Dabanović (Podgorica). Pomoćnici: Nikola Radulović (Podgorica) i Srđan Jovanović (Bar). Strijelci: Đuričković u 33. i Ivanović u 89. minutu iz jedanaesterca. Žuti kartoni: Ivanović, Đuričković, Babić (Budućnost), Marković, Ad. Rudović (Dečić).

BUDUĆNOST: Dragojević, Terzić (od 90+1 Vujačić), Mirković, Ivanović, Raičković (od 90. Ćetković), Adžić, Đuričković, Đukanović (od 90+1 Zarubica), Babić, Vučić, Mrvaljević (od 78. Mijović).

DEČIĆ: Popović, Drešaj, Tući, Ad. Rudović, Prenkočević (od 21. Ljuljđuraj), Marković (od 46. Nikolić), Božanović (od 77. Rolović), Adžović (od 57. Hakšabanović), Pešukić, Vuljaj, Camaj (od 77. Adrović).

Rezultati: Petrovac – Sutjeska 1:3, Rudar – Jezero 4:2, OFK Titograd – Podgorica 0:1, Budućnost – Dečić 2:0, Iskra – Zeta 1:1.