Poništili milionsku raspodjelu zbog neregularnosti * Poništili milionsku raspodjelu zbog neregularnosti * Vlada promijenila Bojanićev bord * Ukradeno blindirano vozilo sa novcem * Za dan umrlo petnaestoro,vakcinisano 0,91 odsto građana * Žive luksuzno ali neće da plaćaju alimentaciju * Pod lupom milionska imovina u Budvi

Rezultat u Nikšiću nije moj politički kraj.

- Učiteljice, ovako: sir, kajmak, puter i dvije krave.

- Zašto vučeš tu pseću kućicu? - pita Mujo Hasa.
- Moj pas je slomio nogu, a ja ga izveo malo u šetnju.

Sport LIGA ŠAMPIONA - OSMINA FINALA (REVANŠI)
Prvu grešku kaznio - Karim Benzema (Real M) - Foto: PA-EFE-EPA-EFE/ MARTIN Real M i Siti "na iskustvo"
Poznata su još dva učesnika četvrtfinala Lige šampiona - Liveprulu, PSŽ - u, Portu i Borusiji D prodružili su se Real Madrid i Mančester Siti. Prvak La Lige eliminisao je Atalantu dok je lider Premijer lige bio bolji od Borusije iz Menhengladbaha.

Ni rezultat iz prvog meča, niti mentalitet tima, nije dozvoljavao Atalanti da se brani u Madridu - već u drugom minutu Robin Gosens je bio u izglednoj prilici ali nije uspio da savlada Tibo Kurtou. Gosti iz Bergama konstantno su vršili pritisak a naredna opasnost stigla je nakon kornera - Berat Đimšiti se izborio za loptu u kaznenom prostoru domaćih ali je šutirao preko gola.

Da stvori prvu priliku pred golom Atalante sastav Reala čekao je do sredine prvog dijela - polukontru je poveo Vinisijus Žunior, odigrao dupli pas sa Karim Benzemom ali je udarac mladog Brazilca izblokirao Đimšiti.

Kako je vrijeme odmicalo, jasno je bilo da Real smiruje igru - Luka Modrić je iskusno presjekao ispucavanje Marko Sprotijela, dodao loptu Benzemi (34) koji je Los Blankose doveo do prednosti. Za napadača Los Blankosa bio je to 70. gol u Ligi šampiona. Trener Atalante Đanpjero Gasperini nije imao vremena za kalkulacije. U nastavku je dao šansu Duvan Zapati. Bio je to mač sa dvije oštrice.

Prvu priliku u drugom dijelu, iz solo prodora, imao je Visijus Žunior - prošetao se kroz odbranu Atalante ali je u završnici bio neprecizan. Ipak, drugu situaciju neugodni Vini je valorizovao - izborio je penal poslije starta Rafael Toloija koji je realizovao Serhio Ramos. To je za kapitena Merengesa bio 15. gol u Ligi šampiona - jedan više od trenera Zinedin Zidana.

Tračak nade Atalanti dao je Luis Muriel iz slobodnog udarca ali je, nepunih dva minuta kasnije, rezervista Marko Asensio i tu "iskru" ugasio - Italija je već poslije osmine finala ostala bez predstavnika u ovom takmičenju.

U Budimpešti su stvari brzo legle na svoje mjesto - Mančester Siti nije imao većih problema sa Borusijom iz Menhengladbaha koju je pobijedio peti put u šestom međusobnom duelu. Vođstvo za nominalnog domaćina na Ferenc Puškaš Areni stiglo je u 12. minutu - Kevin De Brujne iskoristio je odličnu asistenciju Rijad Mareza. Bio je to 100. pogodak za Građane u ovoj sezoni - timovi Pep Gvardiole u svih 12 sezona koliko je menadžer upijevali su da postignu minimum toliko pogodaka. Čini se da je tada poslednji tračak nade za Ždrepce ugašen individualnim majstorstvom kapitena Sitija. Ubrzo je prednost uvećana - poslije samo šest minuta Ilkaj Gundoan je savladao Jan Zomera. Katastrofa njemačkog predstavnika bila je vidljiva. Ipak, treba reći da su gosti u prvih pola sata dva puta šutirali u okvir gola Sitija - Ederson je oba puta zaustaviionudarce Markus Tirama i Bri Emboloa.

Nadmoć Sitija bila je očigledna pa je u nastavku domaći sastav rutinski priveo utakmicu do kraja - bila je to sedma pobjeda Građana u osam mečeva Lige šampiona u ovoj sezoni.

Rezultati i strijelci:
Real M - Atalanta 3:1 (Benzema 34, Ramos 60p, Asensio 85 - Muriel 83), Mančester S - Borusija M 2:0 (De Brujne 12, Gundoan 18)