Vlasniku budvanskih „Havaja” pet godina zatvora * Vlasniku budvanskih „Havaja” pet godina zatvora * Manite se svađa, dobri odnosi vode ka EU * Kandidati Žižić, Radović i Radulović * Sveto se od depresije „liječi” u elitnom hotelu * Bez pomoći ostalo 80 odsto OSI * Virus hara u Ulcinju, Nikšiću i na Cetinju

– Trenutno su svima usta puna održivog turizma, a sadašnje stanje se može nazvati neizdrživi turizam.

- Naravno da znam, Haso, pa vulkanizer.

Hvali se upravnik restorana gostu:
- Specijalitet našeg restorana su puževi.
- Znam. Jedan od njih me juče posluživao.

Sport - datum: 2021-03-12 ZADOVOLJSTVO U DEČIĆU NAKON POVRATKA NA DIOBU DRUGOG MJESTA PRVE TELEKOM LIGE
Igra sve bolje: Danilo Pešukić - Foto: Dan Po notama Pešukića
Samo četiri dana je Dečić bio ispod druge pozicije na tabeli Prve Telekom crnogorske lige. Fudbaleri iz najmlađe crnogorske opštine su u derbiju 24. kola po drugi put u sezoni uzeli mjeru Nikšićanima i vratili se na diobu drugog mjesta. Sutjeska je na poluvremenu imala minimalnu prednost, ali je nakon odmora na „Tuškom polju” viđen šou jednog čovjeka – Danila Pešukića. Ofanzivac jesenjeg vicešampiona je izborio jedanaesterac u 57. minutu, a šest minuta kasnije i pogodio mrežu i spriječio fudbalere iz grada pod Trebjesom da vežu dvocifreni broj utakmica bez poraza.

Teška utakmica, pravi derbi. Dominirali smo u polju tokom svih 90 minuta, iako smo na poluvremenu imali rezultatski minus. U drugom poluvremenu smo nametnuli jak pritisak, vratili se na pravi način i što je bilo izuzetno važno, na vrijeme postigli dva gola. Kasnije smo priveli meč kraju na pravi način – kazao je Pešukić.

Tuzani su iz pet mečeva prije duela sa Sutjekom ubilježili po jednu pobjedu, remi i tri poraza, tako da su tri boda u derbiju izuzetno bitna i na mentalnom planu.

Osjećali smo mali psihološki pritisak prije derbija i zato nam je izuzetno važno što je sve ispalo kako smo zamislili.

Pešukić se nada da će Dečić ući u seriju sa početka sezone.

Razmišljamo pozitivno i voljeli bismo da nastavimo u istom ritmu.

Neće biti lako izabranicima Edisa Mulalića da ostanu na pobjedničkom kolosijeku. Malo je vremena za odmor, raspored je prenatrpan i težak. „Zalomilo” se Tuzanima da idu na noge ekipama sa odličnom formom. Prije šest dana su igrali sa Rudarom, koji je prekjuče remijem protiv Budućnosti prekinuo niz od sedam vezanih pobjeda. Već je napisano da je Sutjeska na „Tuškom polju” poražena nakon devet pozitivnih rezulata, a preksjutra Dečić ide u goste probuđenoj Podgorici. Biće to još jedan u nizu teških ispita.

Tačno, mada su sve utakmice u našoj ligi izuzetno teške. Ekipe su izjednačene i nema lakog protivnika. Idemo u Lješkopolje da se nadigravamo, nadamo se dobroj predstavi i pobjedi. To je naš plan igre u svakom meču.

Podgorica ne leži povratniku u elitni rang crnogorskog fudbala. U prvom ovosezonskom duelu na „DG areni” bilo je neriješeno (1:1), dok su u 16. kolu šampionata, drugog decembra, izabranici Milorada Pekovića nanijeli Dečiću prvi poraz u sezoni (0:3).

Ne bih se složio sa vama da nam Podgorica ne leži. U tom prvom meču smo vodili do poslednjeg trenutka sudijske nadoknade, dok smo u drugoj utakmici bili desetkovani povredama i umorni od zgusnutog rasporeda. Sada je prilika za revanš, iako na tradiciju ne obraćamo mnogo pažnju, već idemo od utakmice do utakmice i sa puno respekta prilazimo svakom protivniku.

Da li je upravo to recept za uspjeh?

Za sada se ispostavlja da jeste. Gledamo samo sledeći meč, ne dijelimo protivnike na slabije i teže, nikoga ne preskačemo, svim momci igraju hrabro, jako, disciplinovano, čuvamo leđa jedni drugima i to daje rezultata.

Može li vas taj pristup dovesti do Evrope?

Evropa je zabranjena tema kod šefa stručnog štaba Edisa Mulalića. Traži od nas samo da u svakom meču damo 100 posto, a za kakav plasman će to bili dovoljno vidjećemo na kraju sezone, kada se budu svodili računi – zaključio je Pešukić.

N.J.

Napreduje iz dana u dan
Pešukić je tokom jeseni uglavnom ulazio sa klupe, dok je na pripremama „zacementirao” svoje mjesto u prvom timu i iz meča u meč pruža sve bolje partije.

Zadovoljan sam ličnim učinkom. Statističke kolone dosta toga pokazuju. Na početku sezone nisam bio na svom najboljem nivou. Sada se osjećam mnogo bolje i imam utisak da napredujem iz dana u dan. Nadam se da ću nastaviti uzlanom putanjom – rekao je mladi Danilo Pešukić.